מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה דו
לעמוד קודם

הוסקוורנה נורדן 901

29/12/2021
זמן קריאה: 2 דק'

שנתיים לאחר שהוצג כדגם קונספט בתערוכת מילאנו, נוחת בישראל הוסקוורנה נורדן 901 (Norden 901, "צפון" בשוודית) עם טכנולוגיות מעולם ה-MotoGP. ה-Norden 901 הוא אופנוע אדוונצ'ר קרבי שנועד לקחת את הרוכבים אל מעבר למסלולי השטח המוכרים. הוא מותאם לימי רכיבה ארוכים ולמרחקים גדולים בשטח.

מנוע טווין מקבילי בנפח 889 סמ"ק עם גל זיזים עילי כפול (DOHC) וקירור נוזל, מגיע בטכנולוגיה החדישה ביותר מבחינת עיצוב ואלקטרוניקה. הספק מרבי של 105 כוחות סוס מושג ב-8,000 סל"ד, ומומנט של 10.2 קג"מ מגיע לשיאו ב-6,500 סל"ד. כוחו היעיל של המנוע מושג בסל"ד בינוני והוא שימושי למגוון תחומי רכיבה. המנוע שוקל 53.4 ק"ג ללא שמן, כולל כל הרכיבים כגון מתנע חשמלי, גוף מצערת, מצמד וצינורות קירור. פתרונות טכניים תורמים למרווחי טיפול של 15,000 ק"מ, לתצרוכת דלק נמוכה ולעלויות אחזקה נמוכות.

העברת הכוח מדויקת ותגובת המצערת מהירה בזכות מצערת אלקטרונית Ride-by-Wire. מערכת Easy Shift (קוויקשיפטר לשני הכיוונים), הלקוחה מאופנועים של מרוצי הראלי של Husqvarna, מאפשרת העלאה והורדה של הילוכים בלי להפעיל את ידית המצמד. לפיכך העברת ההילוכים מהירה והרכיבה מדויקת וחלקה. קיבולת מכל הדלק היא כ-19 ליטרים, לטווח נסיעה של כ-400 ק"מ. לחצן בקרת שיוט מותקן על הכידון. ל-Norden 901 ארבעה מצבי רכיבה.

 

 

מערכות טכנולוגיות לבטיחות הרוכב: Bosch Cornering ABS המאפשרת לרוכבים להשתמש בביטחון בבלמים בזמן הטיה ברכיבת כביש. המערכת כוללת אפשרות למצב ABS בשטח. מערכת MTC של Husqvarna - בקרת אחיזה בפניות והטיות עם הרמה הגבוהה ביותר של בטיחות. מערכת MSR שולטת בעוצמת בלימת המנוע. מצמד מחליק Power Assist מאפשר לשמור על אחיזת הגלגל האחורי הן בתאוצה הן בהורדת הילוכים אגרסיבית.

שלדת פלדה מורכבת מסבך צינורות כרום-מוליבדנום (כרומולי). המנוע מובנה בשלדה כדי להפחית משקל וממדים.

לנורדן 901 מתלה קדמי הפוך של WP מדגם APEX בקוטר 43 מ"מ, עם מהלך של 220 מ"מ בתצורת תא-פתוח. משכך היגוי מסייע ליציבות ברכיבת כביש. המתלה האחורי הוא מונושוק של WP מדגם APEX, עם מהלך של 215 מ"מ.

מערכת הבלמים מיוצרת על ידי J.Juan. ה-Norden 901 מצויד מלפנים בקליפרים רדיאליים עם ארבע בוכנות וזוג דיסקים בקוטר 320 מ"מ. הבלם האחורי כולל דיסק 260 מ"מ המופעל על ידי קליפר דו-בוכנתי צף. מלפנים גלגלי טיובלס 21" בעלי שפיצים, ומאחור - 18".

מחיר: 105,000 ₪ על הכביש. דגמים ראשונים צפויים בפברואר. במכירה המוקדמת מחיר האופנוע יהיה 99,900 ₪.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty