מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה ולו
לעמוד קודם

מתקני עגינה לאופניים בתל אביב: קריאה לוועדי בתים

15/12/2021
זמן קריאה: 2 דק'

פרויקט התקנת מתקני עגינה לאופניים על ידי עיריית תל אביב-יפו בחצרות בניינים פרטיים מתרחב לכל העיר, וזאת בעקבות הצלחת הפיילוט שהתקיים במרכז העיר בשנתיים האחרונות.

לפני כשנתיים החלה עיריית תל אביב-יפו בפיילוט התקנת מתקני עגינת אופניים על חשבון העירייה בחצרות הבתים בשכונות לב תל אביב והצפון הישן, מתוך מטרה לעודד את השימוש היומיומי של תושבי העיר באופניים, לצמצם את מספר הכלים הדו גלגליים החונים ברחובות המגורים ולפנות את המרחב הציבורי למעבר ידידותי ונוח להולכי הרגל, להורים עם עגלות ולאנשים עם מוגבלויות. שכונות אלה נבחרו מאחר ובהן הריכוז הגבוה ביותר של רחובות צפופים ומדרכות צרות, ומאחר והן שכונות עתירות משתמשים, המשרתות תושבים, עסקים ומסחר, מבקרים ומבלים. כמו כן מדובר בשכונות בהן מספר גבוה במיוחד של רוכבים ומשתמשי אופניים יומיומיים.

במהלך השנתיים שחלפו, הותקנו בעיר כ-3,000 מתקני עגינה בכ-1,000 חצרות בניינים. במהלך 2022 עתיד להתרחב הפרויקט לכלל שכונות העיר, כשבשלב הראשון יותקנו המתקנים ב-500 בתים משותפים והמספר יעלה במידת הצורך ולפי הביקוש. עד כה תוקצב הפרויקט בשני מיליון שקלים, וימשיך להיות מתוקצב במיליון שקלים מדי שנה.

 

צילום: גלעד גורן

 

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "תל אביב-יפו עברה מהפכה בשנים האחרונות, והאופניים והכלים הדו-גלגליים הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהמרקם העירוני. אנו ממשיכים בעבודה וסוללים בימים אלה קילומטרים רבים של שבילי אופניים נוספים, לצד פעולות נוספות להנגשת העיר לרוכבי אופניים. כחלק ממהלך זה החלטנו להתקין על חשבון העירייה מתקני עגינה לאופניים בחצרות בניינים פרטיים ובכך לצמצם את חניות האופניים במרחב הציבורי, להחזיר את המדרכות להולכי הרגל וכמובן להציע לתושבי העיר מתקני עגינה ממש מתחת לבית".

ההשתתפות בפרויקט מחייבת את הסכמת ועד הבית, שטח מינימלי של שני מטרים על שני מטרים בשטח המשותף, וקבלת אחריות בלעדית לשימוש ותחזוקה החל ממועד ההתקנה.

בבחירת הבתים לפרויקט תינתן עדיפות לבניינים שנמצאים ברחובות צרים, ברחובות עם שבילי אופנים וברחובות בתהליך שדרוג תשתיות. כל בית משותף שיעמוד בתנאים ויבחר למיזם, יקבל עד חמישה מתקני עגינה (תלוי בתנאי החצר) שיותקנו לאחר תיאום מוקדם במהלך שנת 2022. ההרשמה לפרויקט תיעשה אך ורק על ידי נציג ועד הבית או נציג הבניין.

תאריך אחרון להגשת הבקשה- 15 בינואר 2022.

ועדי בתים שמעוניינים לקחת חלק ביוזמה, מוזמנים למלא את הפרטים בטופס שבאתר העירייה: https://bit.ly/3DXFQgU

הפרויקט מבוצע על ידי עיריית תל אביב-יפו- מינהל קהילה, תרבות וספורט בשיתוף עם האגף לשיפור פני העיר.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty