מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה מיכשור
לעמוד קודם

תחזוקה נכונה של משאבות במפעל

13/01/2022
זמן קריאה: 1.5 דק'

משאבות הן רכיב חיוני בכל תהליך ייצור. הן יקרות לרכישה, לתחזוקה ולתיקון. להלן דגשים אחדים לטיפול נכון במשאבות, ולטובת הארכת משך החיים שלהן:

זרימה חריגה של חומרים יכולה להיות גורם מזיק למשאבות. חריגה יכולה להתבטא במהירות לא אחידה, בזרימה עודפת או בזרימה חסרה, או אפילו בהיעדר זרימה. בקרה על זרימת החומר במשאבות מבטיחה את תפקודן. זרימת חומרים חריגה עלולה לגרום לקוויטציות, לחוסר איזון בעומס על המסבים ולכשל באטמים. זרימה חלשה מדי, או היעדר זרימה, עלולות למנוע צינון הכרחי של המשאבות והרס של המסבים או של האטמים בגלל החום. הרס של מסבים או אטמים עלול להביא להשבתה של המכונה, ובהתאם לכך להשבתה של הייצור כולו. לכן, לפני הכול, חשוב לבצע ניתוח של הזרימה.

לעיתים קרובות, מחייבות מגבלות המבנה התקנה של שסתומים, או של אביזרים אחרים, קרוב מדי למשאבה. ההמלצה היא להשאיר, בין נקודת היניקה של המשאבה לנקודה הקרובה ביותר של הפרעה בזרם, צינור רציף, שאורכו הוא הכפלה בעשר של קוטרו. כמו כן, מומלץ להתקין אביזרים שמסייעים לזרימה.  

כדי להימנע ממצב של זרימה חלשה או של היעדר זרימה, מומלץ להתקין מתג לזיהוי זרימה דלה שיאפשר למפעיל המכונה או למנגנון הבקרה שלה לתקן את המצב לפני הפגיעה ישנם סוגים רבים של מתגים לזיהוי זרימה, למשל: סדרת FlexSwitch FLT93 של היצרנית FCI - מתגים ללא חלקים נעים ובעלי מנגנון התראה כפול. ההתראה הראשונה תופעל עם המתג זיהה זרימה חלשה של 0.003 עד 0.9 מטר לשנייה; ההתראה השנייה תופעל כאשר הזרם יבש כליל - ונוסף על האיתות תשבית ההתראה את המשאבה באופן מיידי. כולל מתג FLT המצביע גם על הזרימה וגם על הטמפרטורה. 

 

צילום: ויקיפדיה


מקור: www.fluidcomponents.com , cdn.newequipment.com

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty