מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה משאיות
לעמוד קודם

ענקיות הענף נרתמות לפיתוח תשתיות טעינה באירופה

10/01/2022
זמן קריאה: 1.5 דק'

בימים אלה נרקם מיזם לשיתוף פעולה בין יצרניות הרכב הכבד באירופה. היעד הוא לפתח כ-1,700 נקודות טעינה שייפרשו ברחבי אירופה. למיזם המשותף חברו מרצדס, קבוצת טראטון (פולקסווגן, סקניה/מאן) וקבוצת וולוו.

ענקיות הענף חתמו על הסכם מחייב ליצירת מיזם משותף (JV) להתקנה ותפעול של רשת טעינה ציבורית בעלת ביצועים גבוהים למשאיות ואוטובוסים המונעים בסוללות חשמליות והנעים ברחבי אירופה. המיזם המשותף המתוכנן אמור להתחיל את פעילותו כבר השנה, 2022, לאחר השלמת כל תהליכי האישור הרגולטוריים.

הצדדים מתחייבים להשקיע יחדיו כ-500 מיליון אירו. מדובר בהשקעה הגדולה ביותר בתשתיות טעינה בתעשיית המשאיות הכבדות באירופה עד כה. מתוכננות נקודות טעינה של אנרגיה ירוקה בעלות ביצועים גבוהים, שיותקנו בכבישים המהירים וסמוך אליהם. נקודות טעינה נוספות יוקמו במקומות תפעול לוגיסטיים של רכב כבד.

 

 

הכוונה היא להגיע ליעד בתוך חמש שנים מהקמת המיזם המשותף. 1,700 נקודות הטעינה אינן סוף פסוק. מספרן אמור לגדול מאוד עם הזמן, על ידי חיפוש שותפים נוספים ובסיוע של מימון ציבורי.

המיזם המשותף העתידי מתוכנן לפעול בזהות תאגידית משלו ולהתבסס באמסטרדם שבהולנד. הפעולה המשותפת של שלוש החברות נותנת מענה לצורך הדחוף ברשת טעינה בעלת ביצועים גבוהים כדי לתמוך במפעילי משאיות ורכבים במעבר לפתרונות תובלה ניטרליים בפליטת CO2, במיוחד בתובלה כבדה ותובלה ארוכת טווח. שלושת השותפים רואים בכך פריצת דרך של תעשיית התחבורה בצמצום פליטת הפחמן.

על פי דוח מחקר עדכני שבדק את התפתחות ענף התובלה וההסעות החשמלי, נדרשות עד 15,000 נקודות טעינה ציבוריות בעלות ביצועים גבוהים עד לא יאוחר מ-2025, ועד 50,000 נקודות טעינה בעלות ביצועים גבוהים עד 2030.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty