מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה פרימיום
לעמוד קודם

מכונית היוקרה החשמלית מרצדס EQS

23/11/2021
זמן קריאה: 2 דק'

כלמוביל משיקה בישראל את מרצדס EQS - חשמלית חדשה שתימכר בד בבד עם סדרה S Class. הארכיטקטורה החדשה נועדה להנעה חשמלית מלאה.

ל-EQS ביצועים ברמה הגבוהה ביותר המקובלת בסגמנט מכוניות היוקרה ובעלת יתרונות כגון טווח נסיעה מרבי של 770 ק"מ (על פי תקן WLTP), הספק של עד 385 קילוואט (523 כוחות סוס) ושיא חדש ביעילות אווירודינמית - מקדם גרר מ-0.20Cd. לכל דגמי EQS מנוע חשמלי על הציר האחורי. לדגמי 4MATIC מנוע חשמלי נוסף המניע את הגלגלים הקדמיים ויוצר הנעה כפולה.

הפלטפורמה הגמישה מאפשרת שינוי בכל האספקטים בהתאם לדגם המיועד, לדוגמה בסיס הגלגלים, מפשק הסרנים ומיקום הרכיבים, ובפרט מיקום וצורה של מכלול יחידת הסוללות.

בתהליך הייצור הושם דגש בהפחתה של רעשים ורעידות, המושג הודות לסידור מגנטים חכם בתוך הרוטורים וסלילים בעלי הטיה. המנוע עטוף בקצף מבודד ומעליו כיסוי של שלוש שכבות. שלדת ה-EQS בנויה עם מסגרות תומכות לסרנים, רצפה כפולה למכלול הסוללות ושילוב של קצף אקוסטי.

 

 

לסוללות החדשות קיבולת וצפיפות אנרגיה גבוהה בהרבה מהמקובל. ל-EQS סוללות בשני גדלים, לגדולה שבהן קיבולת של 107.8 קילוואט/שעה. הסוללה החדשה מציגה פריצת דרך בהרכב התאים עם צמצום שיעור הקובלט ל-10%.

אלמנטים עיצוביים רבים ב-EQS תורמים ליעילות אווירודינמית: קו העיצוב "קשת אחת" (One Bow) עם צללית גג נמוכה בסגנון קופה, ספוילר קדמי מחודד בצורת חץ, ידיות דלתות נשלפות הנבלעות בדופן הדלת בזמן נסיעה, תכנון רצפה שטוח לזרימת אוויר חלקה מתחת לרכב ועוד. חישוקי הגלגלים בעיצוב מפחית התנגדות.

מערכת MBUX Hyperscreen היא מסך זכוכית שנמתח מול היושבים לאורך כל הדשבורד. MBUX Hyperscreen הוא המוח ומערכת העצבים של המכונית, שכן הוא מחובר לכל מרכיבי הרכב ומתקשר איתם. המערכת לומדת להכיר את הנוהג ומספקת חוויית נהיגה ובידור מותאמות אישית.

יש אופציה למסנן HEPA (High Efficiency Particulate Air) שמסנן באופן מיטבי את האוויר הנכנס מבחוץ. תחמוצות גופרית דו-חמצנית, תחמוצות חנקן וריחות מופחתים הודות לציפוי הפחם הפעיל על מסנן HEPA ומסנן האוויר הפנימי.

מצלמות וחיישנים היקפיים הם חלק מחבילת הסיוע לנהיגה. החבילה כוללת חיישן LiDAR, מצלמה בשמשה האחורית ומיקרופונים, השימושיים במיוחד לזיהוי אורות כחולים המהבהבים ושאר אותות מיוחדים של רכבי חירום.

מרצדס דיווחה כי כבר בשנת 2025 יותר ממחצית מהמכוניות יהיו בעלות הנעה חשמלית מלאה או הנעה היברידית נטענת.

מחירי EQS450 מתחילים ב-890,000 שקלים. מחירי EQS580 מתחילים ב-1,290,000 שקלים.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty