מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה קלינטק
id = 9442 id_main = 4865 id_rel = 5626
07/12/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

לנוכח המשבר האקלימי והתביעה ההולכת וגוברת להפחתת פליטות פחמן דו חמצני, מעבר לשימוש ברכבים חשמליים נעשה אחד מהשינויים החשובים והנחוצים ביותר. אך למרות השאיפות הגדולות והרצון הטוב, נראה שהמעבר לכלי רכב חשמלי מתרחש לאט מכפי שהיינו רוצים. הסיבה לכך היא שייצור הסוללה עדיין יקר מדי, והיכולות פחותות מדי. מעבר לכלי רכב חשמליים תלוי בסופו של דבר ביכולת לייצר סוללות בטוחות שנטענות במהירות, שעשויות מחומרי גלם זמינים ושניתנות לייצור בעלויות נמוכות מספיק עם ביצועים טובים יותר מהמצב הקיים.  

ד"ר מושיאל ביטון מחברת אדיאוניקס (Addionics) שמפתחת סוללות ליישומים שונים כולל לרכבים חשמליים מסביר למגזין אלקטרוניק דזיין (Electronic Design) כיצד בינה מלאכותית תסייע בהאצת הפיתוח של סוללות לרכבים חשמליים ותקצר את זמני הפיתוח משנים לחודשים. לדבריו, הפקת נתוני ביצוע של סוללות, הנחוצה לפיתוח הסוללה, כרוכה בהטענת תאי סוללה שוב ושוב עד שהם מתים. התהליך כולל אלפי הטענות ויכול להימשך שנים, אך בינה מלאכותית תוכל לקצר את התהליך הזה.

כמו כן, חיפוש חומרי גלם לייצור סוללות כרוך בנבירה בהררי הנתונים שהתקבלו מאינספור ניסויים שבוצעו לאורך שנים. מדובר בתהליך איטי שהתקדמות בו יכולה לקחת שנים. בינה מלאכותית תוכל כנראה לחשוף שילובי חומרים שלא היו מתגלים בדרכים אחרות.

נוסף על כך, ביטון מציין כי עד כה פיתוח סוללות נעשה בדגש על ההרכב הכימי שלהן, ואולם לאחרונה הוכח שדווקא במבנה הפיזיקלי גלום הפוטנציאל להתקדמות. בינה מלאכותית תוכל לסייע לחוקרים להבין יחסים מבניים ברמת האלקטרודה, לעיצוב סוללות טובות יותר עבור היישומים השונים. 

id = 9441 id_main = 4865 id_rel = 5628
07/12/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

המחסור בעובדים מיומנים שימלאו משרות פנויות במפעלים ברחבי העולם הולך ומחריף, ומהווה את אחד האתגרים הגדולים בקרב מנהלי מפעלים. דו״ח חדש של Delotte מגלה כי למעלה ממחצית מ-4.6 מיליון משרות שייווצרו בעשור הקרוב במפעלי תעשייה בארצות הברית יישארו לא מאוישות. אתגר נוסף הוא ההוצאות הגדלות והולכות שמפעלים צריכים לשלם לעובדים שנפגעו במהלך עבודתם. על פי נתונים של (The National Safety Council) NSC האמריקנית, במהלך שנת 2017 למעלה מ-104 מיליון ימי עבודה ירדו לטמיון בגלל פציעות. ב-2018, למעלה מ-115 אלף עובדי ייצור ומעל 17 אלף עובדי מחסנים בארצות הברית החסירו ימי עבודה בגלל פציעות, נתון שגרם להפסדים כבדים, ישירים ועקיפים למקומות העבודה. ברמת הפרט, העלויות הממוצעות למקום עבודה בו נפצע עובד במהלך העבודה מגיעות לקרוב ל-40 אלף דולר ואילו מקרה מוות עולה למערכת 1.15 מיליון דולר.

"אחד הפתרונות המידיים לבעיה", אומר זיו שדה, סמנכ״ל המכירות והשיווק של חברת סו-פאד, נציגת Universal Robots בישראל, "היא ללא ספק הרחקת העובדים מעבודות משעממות ומסוכנות והעברת העבודה לידי הקובוטים, הרובוטים השיתופיים מהדור החדש ושימוש באוטומציה". לדברי שדה, תחום הקובוטים הוא התחום בעל הצמיחה המהירה ביותר בקטגוריית האוטומציה התעשייתית, ולא בכדי: הקובוטים, שיכולים להפגין פעילות דמוי-אנושית, עובדים ביחד ובצמוד לפועלים במפעל ומשחררים אותם מביצוע משימות מסוכנות. בניגוד לרובוטים התעשייתים של פעם, אין צורך לגדר אותם והם "ידידותיים" לבני האדם שעובדים במחיצתם. "השימוש בקובוטים מציע אפשרות נוחה וקלה לביצוע להגנה על עובדים, ובמיוחד במשימות שהן מעבר ליכולתם של הרובוטים התעשייתיים הכבדים לבצע. על פי ההערכות, השימוש בפתרונות אוטומציה וקובוטים יכול להפחית עד כ-70 אחוז מהפציעות במפעלי הייצור. מעבר לכך, הקובוטים אינם חולים או עייפים, לא משתעממים והם גם לא מתלוננים. רובוטים שיתופיים, שתפקידם ביצוע משימות מרובות תוך קיום אינטראקציה פיסית עם בני אדם הנמצאים בסביבת העבודה, עובדים כיום בשיתוף מלא עם בני אדם ומשלימים את 'הראש האנושי'. ישראל היא זירה אוהדת לקבלה של קונספט הקובוטים. יש כאן תעשייה חזקה ופתיחות רבה לאימוץ טכנולוגיות מתקדמות".

id = 9440 id_main = 4865 id_rel = 5629
07/12/2021
זמן קריאה: 2 דק'

חוקרים בארצות הברית פיתחו גריפר רובוטי רך וחזק. הרובוט, שנקרא "כדור קסם", בעל מבנה חרוט, יכול לאסוף פריטים שהם פי 100 ממשקלו. הגריפר יכול לתפוס מגוון חפצים - פחיות מרק, כוסות יין או ברוקולי. "אחת מהמשאלות שלי היא ליצור רובוט שיכול לארוז מצרכי מכולת באופן אוטומטי", אמרה הפרופ' דניאלה רוס, מנהלת מעבדת המחשבים והבינה ה מלאכותית (CSAIL) של MIT, שפיתחה את הגריפר בשיתוף עם בית הספר להנדסה בהרווארד. "גישות קודמות לבעיית האריזה יכולות להתמודד רק עם סוגים מוגבלים מאוד של אובייקטים – כאלה שהם קלים מאוד או חסונים, או שיש להם צורות קבועות כגון קופסאות או צילינדרים. עם מערכת הגריפר של 'כדור הקסם', הראינו שניתן לבצע משימות של 'אסוף ומקם' עבור מגוון רחב של פריטים. במילים אחרות, אובייקטים קלים או כבדים, רכים או חסונים, או שיש להם צורות קבועות או חופשיות".

הגריפר המופעל באמצעות וואקום, מקיף את האובייקט על מנת להרימו. יש לו שלושה חלקים: שלד מבוסס אוריגמי, עור אטום כדי לכסות את המבנה, ומחבר. הצוות יצר את הגריפר באמצעות עובש גומי מכני, ופלסטיק בעל תכונות כיווץ אשר מתקפל בטמפרטורות גבוהות. השלד מכוסה בבלון מגומי או ביריעת בד דקה. כאשר בחנו את הגריפר עם רובוט, מצאו המפתחים כי הוא יכול לתפוס ולהרים חפצים עד 70% מקוטרו ויכול להרים ולהחזיק משקאות קלים בלי לפגוע בהם. הגריפר עובד בצורה הטובה ביותר עם צורות גליליות כגון בקבוקים או פחיות, ומסוגל הגריפר להרים בקבוקים במשקל 1.8 ק"ג.  צורתו של הרובוט מקשה על אחיזה של חפצים שטוחים כמו ספרים.

"אחד המאפיינים העיקריים לגישה זו של מניפולציית חפצים היא פשטות", אמר רוברט ווד, פרופסור בבית ספר להנדסה בהרווארד ובמכון ויס להנדסה. "החומרים ואסטרטגיות הפבריקציה שבשימוש, מאפשרים לנו ליצור גריפר אבטיפוס חדש אשר מותאם אישית לחפצים בסביבה". בעתיד, הצוות מקווה להוסיף ראיית מחשב שתאפשר לגריפר "לראות" ולתפוס חלקים מכל זווית או כיוון.

גריפרים קונבנציונליים נוטים לעבוד באופן מוצלח בסביבות מובנות עם צורות ומיקומים מוגדרים מראש, ובדרך כלל לא יכולים להתמודד עם אי ודאיות במיקום או בצורה. בשנים האחרונות, מומחים לרובוטיקה התמודדו עם בעיה זו על ידי ייצור גריפרים מחפצים רכים וגמישים כמו גומי, שמאפשרת הרמה של מגוון אובייקטים, ועם זאת חוסר יכולת להתמודד עם פריטים גדולים או כבדים. גם אצבעות רובוטיות רכות, המופעלות באמצעות אוויר דחוס, אינן חזקות מספיק בדרך כלל כדי לאסוף חפצים כבדים. עיצובים חדשניים יכולים להרים מגוון רחב יותר של חפצים, אך הם מוגבלים בזוויות שבהן הם יכולים לפעול.

id = 8826 id_main = 4865 id_rel = 5456
25/11/2021
זמן קריאה: 1 דק'

חברת BriskHeat מציעה מכשיר הוט בונדר 3ACR, המבצע בקרה על מקורות חום נקודתיים למגוון רחב של יישומים לייצור ותיקון מורכב. הבונדר מגיע עם ממשק מסך מגע צבעוני HD לתכנות קל ולהצגה גרפית; כבל מותאם למכשירי המתחרים; מערכת ואקום דואלי; משאבת ואקום חשמלית מובנית; קיבולת הטענה- 30 אמפר; מדפסת מובנית והדפסה בזמן אמת; מזוודת טרולי לנשיאה קלה.

הבונדר משמש בתיקונים מורכבים כמו בתיקונים של להבי טורבינות רוח, בתעשייה הימית, בתעשיית הרכב ובצבא; מסוגל לבצע בקרה עד לטמפרטורה של 760 מעלות; מפעיל התרעות במקרים של חריגות כלפי מעלה או מטה בטמפרטורה ובוואקום; כל יחידה מאחסנת עד 30 תוכניות ואת 12 התיקונים האחרונים; חיבור USB; בעל כמה שכבות של הגנה באמצעות סיסמאות.

 

 

צילום: briskheat.com


מקור: directory.newequipment.com

מגה ולו

id = 8379 id_main = 4873 id_rel = 5343
id = 9547 id_main = 4870 id_rel = 5667
08/12/2021
זמן קריאה: דקה

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים פרסם להערות הציבור את תוכנית התחרות בשירות התחבורה הציבורית באוטובוסים למטרופולין תל-אביב. בתוכנית: האצת חשמול האוטובוסים בגוש דן, שיפור השירות, הוצאת קווי אוטובוסים לתחרות והרחבת השירות. בתוכנית נכללות בין השאר הערים ראשון לציון, חולון ובני ברק.

התוכנית תבוצע בשתי פעימות. הראשונה, בטווח הקרוב, תקדם את מימוש תוכנית החומש ותאפשר את הרחבת השירות. השנייה, במחצית השנייה של העשור, תבוצע עם התפתחות רשת הרכבות הקלות במטרופולין.

משרד התחבורה צפוי להאריך את ההסכם עם חברת דן משנת 2025 לשנת 2030. ההסכם נועד להבטיח יציבות בשירות האוטובוסים בגוש דן על רקע תקופה מאתגרת של פיתוח רשת הסעת ההמונים במטרופולין עד שנת 2030. במסגרת ההסכם, דן תחשמל את כל צי האוטובוסים שלה ותכניס לפחות 450 אוטובוסים חשמליים עד 2025 ויותר מ-1,000 אוטובוסים עד 2030.

ההסכם מצטרף לתוכנית החומש לתחבורה ציבורית שכבר אושרה בממשלה. משרד התחבורה מאמין כי תחרות על הפעלת הרכבת הקלה תבטיח את השירות הטוב ביותר למשתמשים, ולכן יתאפשר לכל המפעילים להשתתף בתחרות ותוסר הגבלת ההשתתפות על חברת דן.

לדברי מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק, משרד התחבורה מקים בגוש דן רשת הסעת המונים מהירה, אמינה וירוקה. התוכנית מבטיחה יציבות בשירות התחבורה הציבורית בעשור הקרוב, לקראת מהפיכה תחבורתית במטרופולין.

id = 9548 id_main = 4870 id_rel = 5666
08/12/2021
זמן קריאה: 1 דק'

רכבת ישראל חנכה הפרדה מפלסית חדשה בכפר חב"ד, המפרידה לחלוטין בין מסילת הרכבת לכביש החוצה אותה. בכך בוטל מפגש כביש מסילה אשר הביאה לפגיעה בשירות הרכבתי בשל אירועי פריצה לשטח המפגש שגרמו לעיכובי רכבות. ביטול המפגש יהווה שיפור משמעותי בבטיחות של נוסעי הרכבת ונהגי הרכבים החולפים במקום, יאפשר הפחתת גודש התנועה בכבישים הסמוכים ובתוך היישוב עצמו, וישפר את השירות הרכבתי באזור המרכז והשפלה, בו נרשמים ביקושים הולכים וגדלים לנסיעה ברכבת.

העבודות שבוצעו על ידי רכבת ישראל בעלות של כ-60 מיליון שקלים כללו הקמה והרכבה של גשר באורך של כ-150 מטרים, פיתוח ושיקום כבישים, והקמת חניון חדש בסמוך לתחנת הרכבת כפר חב"ד עם כ-160 מקומות חנייה לרווחת משתמשי הרכבת בתחנה.

בעשור האחרון נסגרו מעל ל-60 מפגשי כביש ודרך מסילה, כחלק מהתוכנית האסטרטגית לביטול מפגשי כביש מסילה המובלת על ידי משרד התחבורה ורכבת ישראל. כחלק מכך בוטלו בשנתיים האחרונות מפגשי כביש-מסילה בניצנים, בכרמיאל, בכפר יהושע, בזיכרון יעקב, בקריית מוצקין, בחוות רונית ובמקומות נוספים. בשנתיים הקרובות מתוכננים להתבטל מפגשים נוספים וביניהם שפיים, מעיין צבי ודור נחשולים, לוד. ביטולם יאפשר האצת מהירות הנסיעה ברכבת ושיפור של השירות הרכבתי לאורך קו החוף המבוקש.

id = 9549 id_main = 4870 id_rel = 5665
08/12/2021
זמן קריאה: דקה וחצי

ועדת הכלכלה דנה לאחרונה בהפסקת פעילות הרכבות לפריפריה בלילות ובסופי שבוע, בעקבות הצעה דחופה לסדר של ח"כ יעל רון בן משה (כחול לבן). את הדיון יזמה ח"כ יעל רון בן משה בעקבות פניות ציבור רבות שקיבלה בתפקידה כיו"ר הוועדה לפניות הציבור. עבודות חישמול של מסילות הרכבת מביאות להשבתה מוחלטת של קווים רבים, בעיקר לפריפריה, ובעיקר בימי שישי, בלילות ובמוצאי שבת.

יו"ר הוועדה, מיכאל ביטון (כחול לבן), קרא למשרד התחבורה לגבש תוכנית חלופית לקווי הרכבת המושבתים ולהודיע על כך לוועדה בתוך חודש. עד להפעלת תוכנית חליפית זו יש להפעיל תוכנית תחבורה ציבורית חליפית מספקת, ולהודיע על כך לציבור.

לדברי ח"כ רון בן משה, "עד שנת 2025 לא אמורות לחזור הרכבות בזמנים אלו. האוטובוסים המוצעים לפריפריה כחלופה מלוכלכים וישנים."

לדברי אסף זגריזק, כתב ynet העוסק בסוגייה, יותר משנה וחצי אין רכבות בזמנים אלו ואיש לא יידע את הציבור על כך מראש. עד שנת 2023 לא יהיו רכבות לחיפה בזמנים אלו. מיזם החישמול נועד לעודד את הציבור להשתמש ברכבת, אך כרגע הוא מעודד בדיוק ההיפך לסמוך על הרכב הפרטי. פרופ' ניר קידר, נציג מכללת ספיר הממוקמת בשדרות, טען כי ההשבתה הזו משביתה את הסטודנטים והמרצים, ומרצים רבים נתקלים בקשיי תחבורה.

אליאס מטר, מנהל אגף הפעלה במשרד התחבורה, הודה כי מיזם החישמול לא יהיה האחרון שיפריע לתנועה השוטפת של הרכבות, והודה כי יש לשפר את תשתיות מסילות הברזל בכל הארץ ובהיבטים רבים. לדבריו, בקרוב צפויים להיפתח מספר קווים גם בימי שישי, ובעוד כארבעה חודשים ישוב גם לירושלים בימי שישי. עוד אמר, כי באתר המשרד מופיעות כל החלופות לתחבורה הציבורית ומתוגברים האוטובוסים בקווים ובמועדים שבהם הרכבת אינה פועלת.

id = 9550 id_main = 4870 id_rel = 5607
07/12/2021
זמן קריאה: 1 דק'

לאחרונה שודרגו חמישה קווים עירוניים בהרצליה, שפועלים במסלול יעיל יותר תוך הרחבת תדירות הקווים, שיפור הקישוריות בין שכונות המגורים בהרצליה למוקדים של מסחר, תעסוקה ופנאי ומתן שירות לשכונות חדשות שטרם שורתו.

משרד התחבורה, בשיתוף עיריית הרצליה וחברת מטרופולין, פועלים באופן הדרגתי לשדרוג וייעול של מערך התחבורה הציבורית בהרצליה. זאת כדי לתת מענה הולם לביקושים באזור ולאפשר לציבור אלטרנטיבה טובה לרכב הפרטי.

בשלב הראשון, שהחל ביום ראשון 7 באוקטובר, שודרגו מסלולים של חמישה קווים עירוניים ואזוריים בהרצליה: קווים 9 ו-19 בין לב הפארק ברעננה לתחנת הרכבת בהרצליה, קו 13 פנימי בהרצליה, קו 39 בין כפר סבא למרינה בהרצליה וקו 222 בין אזור התעשייה ליורדי הים בהרצליה.

קווי האוטובוסים 9, 19 ו-222 נכנסים למתחם של חברת Microsoft ולא עוברים ברחובות משכית, מדינת היהודים, נעמי שמר ווינגייט באזור התעשייה. קו 13 נכנס לשכונת גליל ים א' ו-ב', ולא עובר דרך מרכז העיר. קו 39 עובר דרך רחוב נעמי שמר באזור התעשייה.

id = 9620 id_main = 4825 id_rel = 5688
08/12/2021
זמן קריאה: 2 דק'

חברת פסטה ריקו, המתמחה בייצור פסטה טרייה בשיטה איטלקית מסורתית ומשווקת מוצרי מזון מאיטליה, השיקה לרגל יום הפסטה הבינלאומי סדרת מוצרים של פסטת פרמיום מצוננת טרייה מסוג בוסיאטה, פסטה קצרה מ-100% חיטת דורום איכותי, עם אחוז גבוה של חבלון בקמח. הפסטה הטרייה אינה דביקה ואינה מפרישה הרבה עמילן, היא משביעה, קלה ומהירה להכנה בזמינות ושימושיות ישר מהמקרר.

בסדרת המוצרים שלושה טעמים: בוסיאטה קלאסי, בוסיאטה תרד ובוסיאטה סלק. הסדרה תשווק לרשתות המזון באמצעות חברת תנובה.

פסטה בוסיאטה היא סוג של פסטה מסורתית, במקור ממחוז טראפני, ואופיינית מאוד לאזורים קלבריה וסיציליה. שמה לקוח מהמונח בוסו, מחט סריגה שהשתמשו בה בטראפני לסריגת צמר עבה וכותנה. הבוסיאטה מיוצרת במקור באמצעות מקל שעליו מגולגולת הפסטה הטרייה ומעוצבת לצורתה הספירלית האופיינית. פסטה בוסיאטה "בשרית" ונגיסה למדי, ושומרת על צורתה.

לדברי שי אלון, מנכ"ל חברת פסטה ריקו, "כמו במפעלי פסטה מובילים באיטליה ובעולם, אנו מקפידים להשתמש בראש מתכת מחורר מברונזה, שדרכו עובר בצק הפסטה ומקבל את צורתו הסופית. תודות למעבר בפתחי ראש הברונזה המיוחד, נוצרים זיזים קטנטנים מכל צידי הפסטה, והם מעניקים לה שטח פנים גדול ומחוספס יותר. רק פסטה שיוצרה בשיטת BRONZE DIE סופגת היטב את הרוטב בתהליך הבישול ומתאימה התאמה מושלמת למנות שף ולבישול עילי וביתי."

מחיר מומלץ לצרכן: 9.90 עד 14.90 ₪ לאריזת 300 גרם.

id = 9619 id_main = 4825 id_rel = 5685
08/12/2021
זמן קריאה: דקה וחצי

נסטלה הציגה את תוכניותיה לתמוך במעבר למערכת מזון מתחדשת ולהאיצה. התוכנית נועדה להגן על הסביבה ולשקמה ולשפר את פרנסתם של חקלאים ורווחתם של קהילות חקלאות. ההכרזה התפרסמה לקראת פסגת מערכות המזון של האו"ם בניו יורק, כחלק מתרומתה של נסטלה לסייע בהשגת יעדי פיתוח בר קיימא (SDGs) עד 2030. החברה נוקטת אמצעים להפחתת פליטות המפעלים שלה ולהשיג אפס פליטות עד 2050.

נסטלה תעבוד עם יותר מ-500,000 חקלאים ו-150,000 ספקים כדי לקדם שיטות חקלאות מתחדשות בלב מערכת המזון. החברה גם תיזום תוכניות חדשות שיסייעו להתמודד עם האתגרים החברתיים והכלכליים של המעבר למערכת מזון מתחדשת.

במסגרת התוכנית נכלל יישום של מדע וטכנולוגיה מתקדמים לצד מתן סיוע טכני. נסטלה, למשל, מפתחת זני קפה וקקאו בעלי תפוקה גבוהה יותר עם השפעה סביבתית נמוכה יותר, תוך מינוף הרשת העצומה של מומחי מו"פ ואגרונומים, ומעריכה פתרונות חדשים לצמצום פליטות בשרשרת אספקת החלב. נסטלה גם תציע הכשרה חקלאית ותעזור לחקלאים להחליף מידע ושיטות עבודה שאפשר להתאים באופן מקומי.

נסטלה פרסמה את שיטות החקלאות המתחדשות החשובות ביותר שהיא רוצה לקדם. נכללים בהן שיפור המגוון הביולוגי, שימור קרקע, חידוש מחזורי מים ושילוב בעלי חיים. החקלאות אחראית לשני שלישים כמעט מסך הפליטה של גזי החממה של נסטלה. מוצרי חלב ובעלי חיים אחראים למחצית מזה. בתחום החלב, למשל, נסטלה בוחנת מדע וטכנולוגיה מתקדמים כדי להפחית את הפליטות ברמת החווה. החברה תתחיל לעבוד עם 30 חוות רפת ייחוס ב-12 מדינות כדי לבדוק שיטות חקלאיות ניתנות להרחבה, ידידותיות לאקלים ומתחדשות, המסייעות להשיג פליטת גזי חממה אפסית נטו.

עוד במסגרת התוכנית, החברה תשלם פרמיות למוצרי חקלאות רגנרטיביים. משמעות הדבר היא תגמול של החקלאים לא רק על כמות ואיכות המרכיבים, אלא גם על יתרונות שהם מספקים לסביבה באמצעות הגנה על הקרקע, ניהול מים וסגירת פחמן.

id = 9461 id_main = 4866 id_rel = 5632
07/12/2021
זמן קריאה: 1 דק'

חברת הלמייד (Helmade) מספקת קסדות בהתאמה אישית. הקונספט מתאים למי שאוהב מקוריות ולא מסתפק בעיצובים ובצבעים הקיימים בשוק. בהלמייד עובדים עם המותגים המוכרים אראי, בל, LS2, X-lite ועוד, ומשתמשים בקסדות שלהם כבד ציור. התהליך פשוט מאוד. באתר הבית של החברה בוחרים איזה סוג קסדה רוצים לעצב - קסדת ספורט, קסדה מלאה פשוטה או קסדת חצי (אין קסדה נפתחת ברשימה), ובוחרים שלל אפקטים, עד 20 צבעים אפשריים. בין האפקטים והצבעים קיים מרקם צבע מחוספס או שני צבעים שמשתלבים זה בזה. כמו כן אפשר לבחור גימור מבריק או מט.

העיצוב של קסדת החצי והקסדה המלאה פשוטים ושמרני למדי, עם עד שלושה צבעים. העיצוב של קסדת הספורט ססגוני יותר ומזכיר קסדת מירוצים, עד חמישה צבעים. תהליך הצביעה איכותי וקפדני, כך לדברי החברה, כדי לוודא אריכות חיים ושמירה על הצבע לאורך זמן. כששה שבועות לאחר ההזמנה תושלם הצביעה והמוצר יגיע אליכם.

המחיר כולל את מחיר הקסדה בהתאם למחירון, ועבודת צביעה. בעבור צביעה של הקסדות הפשוטות תצטרכו לוותר על 270 דולר בקירוב. בעבור קסדת ספורט, שמבוססת על קסדת אראי SK-6, תצטרכו להיפרד מ-900 דולר. בקסדת ספורט, לאחר סיכום המחיר של הקסדה, המשקף והצביעה, המחיר הוא 1,650 דולר, שהם בסביבות 5,300 שקלים.

id = 9460 id_main = 4866 id_rel = 5631
07/12/2021
זמן קריאה: 2.5 דק'

קבוצת עופר אבניר משיקה את דגמי הקצה החדשים של הסקוורנה (Husqvarna) רוקסטאר: TE 300i Rockstar Edition ו-FE 350 Rockstar Edition. האופנועים, מכונות תחרותיות בסטנדרט הגבוה ביותר, תוכננו ונולדו למרוצים ובעלי מערכות טכנולוגיות חדישות ומתקדמות, עיצוב הכולל גרפיקה ייחודית וביצועים יוצאי דופן. דגם TE 300i Rockstar Edition יימכר ב-79,900 שקלים על הכביש ודגם FE 350 Rockstar Edition יימכר ב-82,900 על הכביש.

כראוי לדגמי קצה במהדורה מוגבלת, לאופנועים מכלולים ורכיבים המוכרים מדגמי המרוצים של הסקוורנה. בשני הכלים מערכות בטיחות חדשות: מערכת בלמים ומצמד הידראולי של Brembo, דיסק בלם של GALFER (קידמי ואחורי), משולשי היגוי כחולים בחריטת CNC, צמיגי אנדורו של Michelin וגלגל שיניים אחורי של Supersprox להארכת החיים של שרשרת ההינע. מזלג של WP XPLOR מאפשר שיכוך דחיסה המופעל רק על ידי הרגל השמאלית, ושיכוך הריבאונד מופעל רק על ידי הרגל הימנית. לדגמים בולם אחורי מתוצרת WP XCAT עם מאפייני שיכוך מתקדמים תוך שמירה על עיצוב קומפקטי וקל משקל. הדבר מאפשר רכיבה ותפעול קלים. פרופיל מושב שטוח עם כיסוי מושב שחור מרובה צלעות לאחיזה גבוהה מספק שליטה מצוינת בכל תנאי השטח.

אופנוע שתי הפעימות TE 300i Rockstar Edition האמין וקל-התפעול מגיע עם פיתוחים חדשים המשפרים את הביצועים שלו. דגם הדגל TE 300i Rockstar Edition מספק כוח עצום בכלי קל וזריז. הזרקת הדלק האלקטרונית, השומרת על אמינות ועלויות אחזקה נמוכות, מספקת העברת כוח חלקה ומומנט מרשים. השילדה והארגונומיה מהמובילות בקטגוריה.

לאופנוע מנוע שתי פעימות, 300 סמ"ק. מאפיינים נוספים שם גל איזון למניעת רעידות, שסתום כוח הנשלט על ידי שסתום כפול ושישה הילוכי אנדורו. דגם זה כולל גם מערכת הזרקת דלק אלקטרונית מתקדמת, מערכת של מזרקי דלק הממוקמים בנקודות העברה ומספקים את כמות הדלק המתאימה למנוע. הדבר לא רק מפחית מתצרוכת הדלק והפליטה, אלא גם מאפשר העברת כוח נקייה וחלקה.

משאבת שמן אלקטרונית מזינה שמן שתי פעימות לתוך המנוע כדי לשמור עליו מסוכך. המשאבה ממוקמת מתחת למכל הדלק ומזינה את השמן באמצעות גוף המצערת. כך השמן אינו מתערבב עם הדלק ולא צריך לערבב מראש כמו במנועי שתי פעימות אחרים. המשאבה נשלטת על ידי EMS ומספקת כמות אופטימלית של שמן לפי ערך הסל"ד ועומס המנוע.

עם עיצוב דומה למנוע של FE 250, דגם FE 350 Rockstar Edition הקל מספק כוח ומומנט גבוהים יותר בהרבה, כמו של 450 סמ"ק. עם שילדה קלת משקל וביצועים כוללים משופרים, יחס הכוח-משקל שלו תואם לזה של 450 סמ"ק. הוא שומר על קלות וזריזות של 250 סמ"ק. דגם FE 350 צולח כל תוואי שטח והוא מועדף על מי שמחפשים איזון בין משקל לכוח. הכלי משלב מתלי פרימיום של WP, אלקטרוניקה חדשנית ואגרונומיה נוחה, ובעל אותה הטכנולוגיה המתקדמת בתוספת חלקים משודרגים. הוא נראה כמו הכלים של קבוצת המפעל של Rockstar Energy.

id = 8927 id_main = 4866 id_rel = 5481
28/11/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

חברת פיאג'ו (Piaggio) מציגה השנה שני דגמים חדשים של קטנוע בוורלי (beverly) הוותיק - ניו בוורלי 300 סמ"ק וניו בוורלי 400 סמ"ק. דגמים אלה הם היורשים של דגם 350 שמשווק בארץ. שני הדגמים מגיעים גם בגרסה S, בעלת עיצוב ספורטיבי יותר עם מפרט זהה.

בוורלי הוא קטנוע עירוני מסוג הגלגלים הגדולים, עם גלגל קדמי של 16 אינץ' ואחורי של 14 אינץ'. הגלגלים הגדולים מספקים לקטנוע התנהלות כביש ושיכוך זעזועים טובים יותר מקטנועי הגלגלים הקטנים כגון ג'וימקס ודיוק בזכות מהלך בולמים יותר גדול וחוקי הפיזיקה שמעדיפים קוטר גלגל גדול לשיפור נוחות הנסיעה. המנועים החדשים, שעומדים בתקן יורו 5, שופרו ביותר מעשרה אחוזים בהספק ובמומנט יחסית לדגם הקודם. לדברי החברה, חלקים חדשים וקלים יותר פותחו בעבור האופנוע כדי להביא לשיפור זה. אז על פניו, מי שאהב את הדגם הקודם צפוי לאהוב יותר את הדגם הנוכחי.

הדגמים מצוידים בטכנולוגיית KEYLESS שמאפשרת הנעה ללא מפתח ופתיחה של הכיסא ומכל הדלק על ידי שלט. מסך LCD של 5.5 אינץ' מספק אינפורמציה לגבי מערכות הקטנוע.

לדגם 400 סמ"ק הספק של 35 כוחות סוס ב-7,500 סל"ד ומומנט של 3.8 קג"מ ב-5,500 סל"ד. לדגם 300 סמ"ק הספק של 26 כוחות סוס ב-8,000 סל"ד ומומנט של 2.7 קג"מ ב-6,250 סל"ד. מבחינת מחירים, 300S מתומחר ב-5,500 יורו ו-S400 מתומחר בסביבות 6,400 יורו. נכון לעכשיו אין צפי להגעה שלהם לארץ.

 

 


מקור: www.piaggio.com

id = 9388 id_main = 4867 id_rel = 5613
id = 9387 id_main = 4867 id_rel = 5612
07/12/2021
זמן קריאה: 2 דק'

חברת דלק מוטורס מרחיבה את דגמי במוו ומעדכנת אותם לקראת 2022: סדרה 1 חדשה בגרסת 128ti הספורטיבית, מתיחות פנים לדגמי הקרוסאובר X3 ו-X4 וסדרה 4 גראן קופה חדשה.

BMW 128ti (Turismo internazionale) היא גרסה ספורטיבית לסדרה 1, עם מנוע 2.0 ליטרים, ארבעה צילינדרים, 265 כוחות סוס (6.1 שניות מ-0 ל-100) ומשקל נמוך. הדגם מתבסס על גרסת M135i שכבר משווקת בישראל. הוא כויל לטובת יכולות דינמיות משופרות המתאימות לנהיגה ספורטיבית במיוחד.

מאפיינים: מתלי M מונמכים, מוטות מייצבים קשיחים סרן קדמי עם דיפרנציאל מוגבל החלקה מכני, בלמי M עם קאליפרים צבועים באדום, משקל נמוך, פתחי אוויר Air-Curtains קדמיים ופתחי אוורור אחוריים, שבכת כליות, פתחי מפלט בקוטר 90 מ"מ ועוד.

128ti ישווק בישראל ברמת גימור Superior עם תאורת לד מלאה, חישוקי סגסוגת "19, חלון שמש פנורמי, מערך בטיחות, עזר בחניה, חיבור ל-Apple car play, בקרת אקלים דיגיטלית ועוד. למושבי M-Sport משענות ראש מובנות וריפודי בד/אלקנטרה.

דגמי הקרוסאובר BMW X3 ו-BMW X4 עוברים ריענון עם עיצוב חיצוני אגרסיבי יותר, עיצוב פנימי מודרני ועדכון של יחידות ההנעה, האיכות, הקישוריות ורמות האבזור.

בעיצוב החיצוני שבכת כליות גדולה יותר המעוצבת כיחידה אחת, עיצוב מחודש לפגושים מלפנים ומאחור למראה ספורטיבי יותר ופתחי Air-Curtain מוגדלים. מאחור יציאות מפלט מעוצבות ומוגדלות בכל הגרסאות, ומראה כללי מחודד ואלגנטי יותר בהשוואה לדגם היוצא. בחבילות העיצוב חבילה סטנדרטית וחבילת M-Sport.

מבחינת תאורה, עיצוב צר יותר של הפנסים הקדמיים עם פנסי Full-LED. בדגם X3 עיצוב מחודש ואגרסיבי יותר לפנסים האחוריים, ובדגמי X4 פנסי LED אדפטיביים.

לקונסולה המרכזית וללוח המחוונים הדיגיטלי בתא הנוסעים עיצוב מודרני ומעודכן. מערך ה-Live Cockpit Professional החדש כולל מסך מרכזי מוגדל עם מערכת הפעלה ID7 ולוח מחוונים דיגיטלי "12.3. לתא הנהג מראה מודרני.

בשני הדגמים מושבי Sport סטנדרטיים חדשים. למושבים הספורטיביים ריפודי Perforated Sensatec לנוחות ישיבה, מראה אלגנטי ומהודר וחשיבה ירוקה. המבנה הספורטיבי מעניק תמיכה לגוף הנהג בנהיגה דינמית.

מנועי הבנזין מצוידים בטכנולוגיית Mild Hybrid. המשמעות היא חיסכון בתצרוכת הדלק ובפליטת מזהמים, דימום מנוע במצב שיוט, מערך עצור/סע ו-Over Boost חשמלי של כ-11 כוחות סוס.

X3 ישווק בשלוש יחידות הנעה, שתי רמות גימור וחבילת אבזור אופציונלית. X4 ישווק בשלוש יחידות הנעה, שלוש רמות גימור ושתי חבילות אבזור אופציונליות.

BMW 4 GRAN COUPE, סדרה 4 החדשה, שגרסת הקופה שלה כבר משווקת בישראל, ממחישה היטב את מהות המותג הגרמני. לדגם החדש מרכב של ארבע דלתות, ממדים מוגדלים ושימושיות. היכולות הדינמיות גבוהות. בסדרה 4 גראן קופה מרווח מוגדל מאחור (קיפול מושבים: 40:20:40) ונפח תא מטען של כ-470 ליטר. הסדרה תשווק בישראל בשלב זה בדגם 420i בלבד וברמת גימור M-Sport הזהה ביחידת ההנעה ובאביזריה לדגם הקופה.

id = 8659 id_main = 4867 id_rel = 5407
23/11/2021
זמן קריאה: 2.5 דק'

מותג רכבי היוקרה אודי מבית צ'מפיון מוטורס השיק את הדור החדש של דגמי יוקרה ספורטיביים חשמליים, אודי e-tron GT ואודי RS e-tron GT. דגמי GT מציעים את הפרשנות של Audi לתחום הגראן טוריסמו. ל-e-tron GT מנוע חשמלי עם הספק של 350 kW (469 כוחות סוס) ול-RS e-tron GT הספק של 440 kW (590 כוחות סוס).

המחיר של אודי e-tron GT יתחיל ב-765,000 ₪, והמחיר של RS e-tron GT יתחיל ב-1,165,000 ₪. למחירים מתווספת אגרת רישוי בסך 530 ₪.

המפרט החשמלי והטכני של הרכבים כולל מתלי אוויר אדפטיביים ומערכת ההנעה quattro של אודי. e-tron GT מאיץ מ-0 ל-100 בתוך 4.1 שניות (במצב Boost), ויש לו מומנט של 64.3 קג"מ ו-469 כוחות סוס עם טווח נסיעה מרבי של עד 488 ק"מ (WLTP). המהירות המרבית (מוגבלת אלקטרונית) היא 245 קמ"ש, ותצרוכת האנרגיה המשולבת WLTP היא 203 קווט"ש ל-100 ק"מ. RS e-tron GT מאיץ מ-0 ל-1000 בתוך 3.3 שניות (במצב Boost) ויש לו מומנט של 84.7 קג"מ ו-590 כוחות סוס, מהירות מרבית של 250 קמ"ש וטווח של עד 472 ק"מ (WLTP). לשני הדגמים קיבולת סוללה של 83.7 קווט"ש וסוללה שיכולה להיטען בקצב של עד 270 kWh בעמדת טעינה מהירה בזרם ישיר.

לשני הדגמים מרכב קופה ואווירודינמיות המאפשרת מקדם גרר נמוך במיוחד, 0.24. ממדיהן ספורטיביים: אורך של 4,989 מ"מ, רוחב של 2,158 מ"מ, גובה של 1,396 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,900 מ"מ. נפחי תאי המטען הם 405 ליטר לאחורי ב-e-tron GT ו-350 ליטר ב-RS e-tron GT ו-85 ליטר לקדמי (בשניהם). בחלק העליון חלון גג פנורמי. לדגמים פנסי LED קדמיים ואחוריים עם איתות דינמי, וכל גלגלי ה-19" מעוטרים בקליפרים שחורים עם חישוקי חמש זרועות Aero. ל-e-tron RS GT יש גם ספי דלת מוארים בגימור אלומיניום, פנסים קדמיים בטכנולוגיית Matrix LED עם איתות דינמי וחישוקי 21" עשר זרועות.

סביבת הנהג אלגנטית ונעימה, עם חלל פנימי העשוי בחלקו מחומרים מתכלים. אבזור הפנים כולל לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 12.3", ממשק MMI Touch עם מסך מולטימדיה מרכזי 10.1", מערכת ניווט מלאה בממשק מתקדם MMI NAV Plus, מפתח חכם, מערכת שמע עם עשרה רמקולים, מערכת טעינה e tron Compact וממשק Audi Smartphone Interface.

בסביבת הנהג: הגה ספורט שלוש זרועות קטום בתיפור עור עם חימום, שליטה על המולטימדיה ועל recuperation והיגוי מבוסס כוח אלקטרומכני. אפשר למצוא דיפונים באפור גרפיט, מראות חיצוניות מתכווננות חשמלית עם חימום, בקרת אקלים מפוצלת לשלושה אזורים עם חימום ואוורור למושבים הקדמיים Sport Pro המתכווננים חשמלית, מושבים בשילוב עור, ספי דלת בגימור אלומיניום, מתלי אוויר אדפטיביים ועוד. ל-RS e-tron GT יש גם מערכת שמע פרמיום עם 16 רמקולים בטכנולוגיית תלת ממד, מגבר 710W ו-15 ערוצים, דיפוני כסף פלדיום, דוושות נירוסטה, מראות חיצוניות עם חימום וזיכרונות, כוונון הגה חשמלי ועוד.

לשני הדגמים מערכות בטיחות אקטיביות לסיוע לנהג: בקרת שיוט אדפטיבית, ניטור מרחק מלפנים ובלימה אוטומטית בעת חירום, בקרה אקטיבית על סטייה מנתיב, Park Aid Plus, שמונה כריות אוויר, סיוע אוטומטי במניעת סנוור ודיפרנציאל אחורי. ל-RS e-tron GT יש גם סיוע בזיהוי רכב בשטח מת, מצלמה היקפית 360, עזר בחניה, Front Cross Traffic Assist בתנועה חוצה לפנים ונעילת דיפרנציאל אחורי אלקטרונית.

תצלום: יצרן

id = 8660 id_main = 4867 id_rel = 5406
23/11/2021
זמן קריאה: 2 דק'

כלמוביל משיקה בישראל את מרצדס EQS - חשמלית חדשה שתימכר בד בבד עם סדרה S Class. הארכיטקטורה החדשה נועדה להנעה חשמלית מלאה.

ל-EQS ביצועים ברמה הגבוהה ביותר המקובלת בסגמנט מכוניות היוקרה ובעלת יתרונות כגון טווח נסיעה מרבי של 770 ק"מ (על פי תקן WLTP), הספק של עד 385 קילוואט (523 כוחות סוס) ושיא חדש ביעילות אווירודינמית - מקדם גרר מ-0.20Cd. לכל דגמי EQS מנוע חשמלי על הציר האחורי. לדגמי 4MATIC מנוע חשמלי נוסף המניע את הגלגלים הקדמיים ויוצר הנעה כפולה.

הפלטפורמה הגמישה מאפשרת שינוי בכל האספקטים בהתאם לדגם המיועד, לדוגמה בסיס הגלגלים, מפשק הסרנים ומיקום הרכיבים, ובפרט מיקום וצורה של מכלול יחידת הסוללות.

בתהליך הייצור הושם דגש בהפחתה של רעשים ורעידות, המושג הודות לסידור מגנטים חכם בתוך הרוטורים וסלילים בעלי הטיה. המנוע עטוף בקצף מבודד ומעליו כיסוי של שלוש שכבות. שלדת ה-EQS בנויה עם מסגרות תומכות לסרנים, רצפה כפולה למכלול הסוללות ושילוב של קצף אקוסטי.

לסוללות החדשות קיבולת וצפיפות אנרגיה גבוהה בהרבה מהמקובל. ל-EQS סוללות בשני גדלים, לגדולה שבהן קיבולת של 107.8 קילוואט/שעה. הסוללה החדשה מציגה פריצת דרך בהרכב התאים עם צמצום שיעור הקובלט ל-10%.

אלמנטים עיצוביים רבים ב-EQS תורמים ליעילות אווירודינמית: קו העיצוב "קשת אחת" (One Bow) עם צללית גג נמוכה בסגנון קופה, ספוילר קדמי מחודד בצורת חץ, ידיות דלתות נשלפות הנבלעות בדופן הדלת בזמן נסיעה, תכנון רצפה שטוח לזרימת אוויר חלקה מתחת לרכב ועוד. חישוקי הגלגלים בעיצוב מפחית התנגדות.

מערכת MBUX Hyperscreen היא מסך זכוכית שנמתח מול היושבים לאורך כל הדשבורד. MBUX Hyperscreen הוא המוח ומערכת העצבים של המכונית, שכן הוא מחובר לכל מרכיבי הרכב ומתקשר איתם. המערכת לומדת להכיר את הנוהג ומספקת חוויית נהיגה ובידור מותאמות אישית.

יש אופציה למסנן HEPA (High Efficiency Particulate Air) שמסנן באופן מיטבי את האוויר הנכנס מבחוץ. תחמוצות גופרית דו-חמצנית, תחמוצות חנקן וריחות מופחתים הודות לציפוי הפחם הפעיל על מסנן HEPA ומסנן האוויר הפנימי.

מצלמות וחיישנים היקפיים הם חלק מחבילת הסיוע לנהיגה. החבילה כוללת חיישן LiDAR, מצלמה בשמשה האחורית ומיקרופונים, השימושיים במיוחד לזיהוי אורות כחולים המהבהבים ושאר אותות מיוחדים של רכבי חירום.

מרצדס דיווחה כי כבר בשנת 2025 יותר ממחצית מהמכוניות יהיו בעלות הנעה חשמלית מלאה או הנעה היברידית נטענת.

מחירי EQS450 מתחילים ב-890,000 שקלים. מחירי EQS580 מתחילים ב-1,290,000 שקלים.

id = 9375 id_main = 4868 id_rel = 5610
07/12/2021
זמן קריאה: דקה וחצי

בחטיבת המשאיות של מרצדס השיקו לאחרונה את תוכנית "Mercedes‑Benz Certified", כלומר אחריות מוסמכת למשאיות משומשות מיד שנייה שנמכרות על ידי החברה. במסגרת התוכנית תוענק אחריות של 12 או 24 חודשים לתנועה של המשאית ברחבי אירופה. ללקוח גם ניתנת זכות החלפה למשך 14 יום.

המשאיות שנכללות בתוכנית הן עד גיל חמש שנים וצברו לכל היותר 500,000 ק"מ. המשאיות נבדקות על פי הקריטריונים הנוקשים ביותר. החברה מבטיחה שהן לא יצריכו תחזוקה שלושה חודשים לפחות או 20,000 ק"מ - למשאיות במשקל כולל של עד 12 טונות משקל כולל ברוטו, או 30,000 ק"מ (מעל 12 טונות). למשאיות האלו גם לא צפויות בדיקות רכב סטטוטוריות בפרק הזמן הזה. חריצי סוליות הצמיגים שלהן הם בעומק דריכה של לפחות שישה מילימטרים.

מרכיב בלתי נפרד מהתחייבות האיכות הוא אחריות ל-12 חודשים המכסה את מערכת ההנעה. האחריות תקפה בכל אירופה, ללא הגבלת נסועה וללא קריטריון של מרחק נסיעה. ניתנת אחריות למשך 24 חודשים לדגמים נבחרים. מרכיב אחר הוא זכות ההחלפה שניתנת ללקוח, ל-14 יום. אם לקוח אינו שבע רצון מהרכב שבחר, באפשרותו להחליפו במרכז השירות בתוך שבועיים.

במרצדס מאמינים שהתוכנית החדשה תקל את החלטת הרכישה ללקוחות שמעוניינים לרכוש משאית מרצדס. חברת InterTranspo GmbH ממסשטטן-טיירינגן (גרמניה) היא הלקוחה הראשונה שבחרה במשאית משומשת עם תווית ההסמכה.

המשאיות מוצעות ברשת TruckStore הפרושות באירופה. TruckStore נוכחת בגרמניה בשש חנויות, ובשנת 2020 נמכרו יותר מ-14,000 רכבים מכל המותגים והגילים. TruckStore גרמניה היא חברה בינלאומית, עם לקוחות ביותר מ-55 מדינות. רשת זו היא הסוכנות הגדולה ביותר באירופה למכירת משאיות משומשות. TruckStore אחראית על עסקי משאיות משומשות, בעיקר של מרצדס, עם 24 מיקומים ב-13 מדינות באירופה. הרשת מאפשרת ללקוחות גישה מקוונת למאגר של משאיות משומשות מכל המותגים, קטגוריות הגיל והדגמים.

id = 9358 id_main = 4868 id_rel = 5611
07/12/2021
זמן קריאה: דקה

יצרנית המשאיות הצרפתית רנו זכתה לאחרונה ב"פרס המצוינות הטכנית" (TECHNICAL EXCELLENCE AWARD) על מכלול דגמי המשאיות החשמליות. התחרות המיוחדת מתקיימת בפעם ה-35 בבריטניה. עם צוות השופטים העצמאי נמנים בכירים בתעשייה ובעלי ידע ומעורבות בציי רכב. אלו קבעו שלרנו, כיצרנית משאיות, יש פתרונות טכניים הטובים ביותר כדי לענות על הצרכים התפעוליים של לקוחותיהם. עוד ציינו השופטים, כי הפתרונות של רנו יכולים להפוך את התובלה לבת-קיימא בעבור מפעילים המחפשים דרכים מוכחות להתמודד עם הפליטה המזהמת.

דגמי המשאיות החשמליות של רנו מוצעים ממשקל של 3.1 טונות ל-26 טונות (Master Z.E, D Z.E, D Wide Z.E ו-D Wide Z.E Cabine Low Entry). כל הדגמים עונים על הצורך לשפר את איכות האוויר ולהפחית את מטרדי הרעש בערים.

משנת 2023 החברה תציע תובלה חשמלית מלאה בכל המגזרים: הפצה, בנייה ותובלה למרחקים ארוכים. רנו התחייבה כי 10% מכלל המכירות שלה (רכבים מעל 12 טונות) יהיו חשמליים עד סוף 2025, ויעלו ל-35% בשנת 2030. עד שנת 2040 כל טווחי הרכבים שלה יהיו 100% נטולי דלק המופק מנפט.

id = 9359 id_main = 4868 id_rel = 5609
07/12/2021
זמן קריאה: 2 דק'

שיתוף פעולה בין שתי החברות הטכנולוגיה הגרמניות מאן (MAN) ופראמו (Framo), מאפשר להזמין כבר היום משאיות חשמליות - להפצה, קירור, דחסני אשפה, מערבלי בטון, פול-טיילרים ועוד - בהנעה חשמלית. Framo מתמחה בהסבת מנועי בעירת דיזל למערכות חשמל. היא מפרקת את המנוע, תיבת ההילוכים ומערכות הפליטה והיניקה, ומחליפה אותם במצברים חשמליים במתח גבוה, במנוע חשמלי ובמערכות קירור ובקרה.

בסדרת פראמו מאן המנועים נעים בין 80 kW (108 כוחות סוס) ל-400 kW (536 כוחות סוס) והחברה מציעה אחריות ל-6-4 שנים. המצברים נעים בין 115 kWh ל-231 kWh ומקנים טווח נסיעה בין 150 ל-340 ק"מ, תלוי במשקל המשאית ובמצבר. זמני הטעינה נעים בין 45 דקות בטעינה מהירה לתשע שעות בטעינת לילה איטית. עד היום מכרה החברה יותר מ-250 משאיות בגרמניה, הולנד, איטליה, בלגיה וצ'כיה.

מאן מציעה גם פתרון היברידי למערבלי בטון, ללקוחות שאינם מעוניינים לעבור ל-100% חשמל. במשאית זו רק מערכת ההפעלה של המערבל חשמלית במקום לצרוך דיזל. בישראל מאן מציעה מגוון מלא של משאיות חשמליות, משמונה טונות ועד 44 טונות.

משאיות חשמליות אמנם יקרות יותר ממשאיות המונעות בדיזל, אך התחזוקה שלהן זולה יותר ובהרבה. המחיר נגזר מטווח הנסיעה, שמצריך יותר סוללות. אלו מעלות את משקל המשאית. מחיר הייצור עשוי להגיע לטווח של פי 2.5-2 מזה של משאית סולר, אבל עלות התחזוקה של משאיות חשמליות נמוכה בהרבה.

סקירה של אגף הכלכלה במשרד האנרגיה (ספטמבר 2020) בנושא הנעה חלופית לצי רכב כבד, בחינה ישימות וכדאיות כלכלית העלתה, כי בכל קטגוריות הרכבים תחזית העלות השנתית למשק של משאיות מבוססות דיזל היא הגבוהה ביותר. זאת על אף שהונח באופן שמרני כי לא נדרשת השקעה נוספת בתשתית תדלוק סולר מעבר לזו הקיימת היום. נתון זה מחזק את הצורך להעביר כלי רכב לטכנולוגיית הנעה חלופית.

התחזיות מלמדות כי החלופה החשמלית תהיה הכדאית ביותר לכל קטגוריות המשקל הן בטווח קצר-בינוני והן בטווח ארוך. בתחשיב פשוט, החיסכון בתצרוכת חשמל לעומת סולר מוערך ב-100 אלף שקלים בשנה. לכך יש להוסיף חיסכון בעלויות טיפול ולהפחית ימי עמידה במוסך. כמו כן בעתיד חברות יידרשו לשלם קנס על אי מעבר לרכב חשמלי.

צבי נטע, יו"ר מכשירי תנועה, ויוגב גברי, מנכ"ל MAN בישראל, אומרים כי מדובר במהפכה של ממש בתחום הרכב הכבד.

id = 9001 id_main = 4868 id_rel = 5498
28/11/2021
זמן קריאה: 1 דק'

אחרי איסוף פסולת בערים פריז, ליון וברצלונה, גם בעיר פירנצה מתבצע כעת איסוף אשפה על ידי משאיות רנו חשמליות. חברת איסוף האשפה המקומית, גורנט S.p.A. האיטלקית, קיבלה לאחרונה 26 משאיות חשמליות של רנו מדגם D Wide Z.E המיועדות לאיסוף פסולת בבירת מחוז טוסקנה שבאיטליה, והיא הלקוח האיטלקי הראשון של רנו משאיות שרכש משאית חשמלית לחלוטין.

העיר פירנצה משמשת דוגמה למעבר לעיר נקייה. העיר סוללת את הדרך למעבר אנרגטי נקי, וכבר הפחיתה את זיהום האוויר שלה ב-20% בחמש השנים האחרונות. המדידות נעשות במרכז העיר ובפרברים.

מועצת העיר, בהנהגתו של ראש העיר דריו נרדלה, חרטה על דגלה את שמירת הסביבה, והציגה קווי הסעה חשמליים, מסלולי אופניים חדשים, תוכניות שיתוף במכוניות וחלוקת אופניים. כמו כן הותקנו מאות תחנות טעינה לרכבים חשמליים, מוניות ואוטובוסים. מבחינת איסוף הפסולת ופינויה, העירייה מבקשת ליישם תוכנית ניהול המבוססת על צמצום הצריכה ועל שימוש מרבי בחומרי הפסולת שנאספו ומיחזורם. ראש העיר אפילו מעריך שבטווח הארוך תופעל מערכת שתוכל לחסל לחלוטין את הפסולת של העיר (245,000 טונות בשנה) באמצעות ייצור האנרגיה הדרושה לתחבורה ציבורית. משאית רנו D Wide Z.E. זו תשמש לאיסוף פסולת ביתית בעיר פירנצה, ותוכל לפעול במסגרת מגבלות התעבורה שהנהיגה מועצת העיר.

id = 9596 id_main = 4863 id_rel = 5678
08/12/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

ועדת העבודה והרווחה בראשות ח"כ אפרת רייטן מרום אישרה הקמת ועדת משנה לבטיחות בעבודה. בראש ועדת המשנה יעמוד ח"כ אוסאמה סעדי. חברי הוועדה הנוספים: ח"כ יצחק פינדרוס, מופיד מרעי, אלינה ברדץ' יאלוב, מאזן גנאים ומיכל רוזין.

ח"כ אפרת רייטן מרום: "מדובר בוועדה חשובה מאוד. מתחילת השנה נפגעו 475 אנשים בתאונות עבודה, 59 הרוגים, מתוכם 33 רק בענף הבנייה. המשימות הן אדירות ואני חושבת שח"כ סעדי צבר את הניסיון והכלים הנדרשים הן בכנסת והן בעברו המקצועי כעו"ד, כדי לטפל בנושא על הצד הטוב ביותר. בהצלחה אוסאמה, הנושא בליבנו ונפשנו, הצלחתך היא הצלחתנו".

ח"כ אוסמה סעדי הודה ליו"ר הוועדה והוסיף: "מדובר בסוגיה חשובה מאוד שמתייחסת לחיי האדם. נתייחס באופן רוחבי לכל עניין הבטיחות בעבודה, בניין וגם תעשייה. התחום הזה הופקר במשך שנים, חלק רב מן התקנות פג תוקפן והן לא חודשו. אנו חייבים לשלב ידיים כולם, אפילו אם נציל נפש של פועל אחד עשינו משהו משמעותי, אבל המטרה היא לצמצם כמה שיותר את התופעה. אני מגויס כולי לנושא, נפשיל שרוולים ונתחיל לעבוד מיד".

ח"כ מופיד מרעי, חבר בוועדת המשנה: "התחושה בנושאים שונים של בטיחות, מניעת אלימות ועוד היא שאנחנו מדברים הרבה ועושים פחות. לכן אני מבקש שהוועדה תהיה פרקטית ותכוון לעשייה. הענף הזה לא מוסדר ואם לא יהיו לנו יותר כלים לאכיפה לענישה, לא נצליח להתמודד עם הבעיה. אני מאמין שנצליח".

ח"כ אחמד טיבי בירך על הקמת הוועדה ועל המינוי של ח"כ סעדי: "מדובר בנושא כואב, במיוחד בחברה הערבית. חייבים לשנות את המציאות הזאת של קיפוח חיי אדם בתאונות שניתן היה למנוע. ח"כ סעדי נטוע כל כולו בנושא ויעשה עבודה מצוינת".

id = 9595 id_main = 4863 id_rel = 5680
08/12/2021
זמן קריאה: 1 דק'
id = 9439 id_main = 4863 id_rel = 5623
07/12/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

החלה בנייתו של פרויקט תמ"א (הריסה ובנייה מחדש) ברחוב הרב חבה 1, 3 ו-5 ברמת גן, שיכלול שלושה בניינים חדשים בני תשע ועשר קומות הכוללים 68 דירות וגן ילדים (זמני) מעל חניון תת קרקעי משותף (שלוש קומות מרתף), במקום 23 הדירות הישנות במתחם. החברה עדכנה כי עד כה נמכרו כשליש מהדירות בפרויקט.

על פי ההסכם והיתר הבנייה, בעלי הדירות יקבלו דירה חדשה הגדולה ב-15 מ"ר משטח דירתם הישנה בתוספת מרפסת שמש בשטח של 12 מ"ר בממוצע, ומקום חנייה תת קרקעי לכל דירה. בעלי דירות קיימות שלדירותיהם מוצמד מקום חנייה קיים, יקבלו בפרויקט שני מקומות חניה תת קרקעיים.

את הפרויקט יזמו לפני שש שנים נציגי הדיירים, ששכרו את משרד עורכי הדין ענת בירן לייצגם בקידום הפרויקט ואיתור יזם שיבצע את הפרויקט. המשרד ערך מכרז יזמים שבו התמודדו מספר חברות בנייה ויזמי תמ"א, שבסופו נבחרה חברת צ.פ. את חברת צ.פ מייצגים בעסקה עם בעלי הדירות ובפרויקט משרד עורכי הדין פישר בכר חן. אדריכלית הפרויקט היא עדנה מור.

עו"ד ענת בירן באירוע ההריסה: "מדובר באירוע מרגש שמסכם שש שנים של עבודה קשה ועשייה רבה בשיתוף פעולה פורה עם הבעלים, היזם ואדריכלית הפרויקט, בהן עברנו תלאות בירוקרטיות רבות. את הבקשה להיתר הגשנו אמנם טרם שינוי המדיניות של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה רמת גן בנוגע לתמ"א 38, וטרם המעבר למדיניות החדשה יחסית של פרויקטי פינוי בינוי מתחמיים, ולזכותנו עמדה העובדה שמדובר במתחם שהתחדש ולא במסגרת בניין בודד אלא במסגרת שלושה בניינים שיהרסו ויבנו מחדש. אך עדיין, בעקבות דרישות העירייה והוועדה המקומית בוצעו מספר שינויים בתוכנית הבקשה להיתר המקורית, כמו לדוגמא הוספת גן ילדים זמני בקומת הקרקע של אחד הבניינים, עד לבנייתו של גן חדש ברחוב. כמו כן התמודדנו עם התנגדויות של בעלי דירות ברחוב ונדרשנו אף לשינויים מהותיים בתוכנית. אך בסופו של יום, זה מרגש מאוד לראות את הבנייה ואת ההתחדשות העירונית בפרויקט זה יוצאת לדרך, ומשרדנו שמח בשמחתם של בעלי הדירות אותם אנו מייצגים". 

id = 9438 id_main = 4863 id_rel = 5624
07/12/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

הותמ"ל אישרה להפקדה תוכנית להתחדשות עירונית בצמוד לתחנת מטרו במתחם אילת בעיר לוד. שטח התוכנית 49 דונם, והיא ממוקמת בתחום הרחובות הנרייטה סולד ממערב, רחוב נחושתן מצפון, רחוב חללי מינכן ממזרח, ושדרות הציונות מדרום. בתוכנית יוקמו 911 יחידות דיור במבני מגורים בני 27-8 קומות. 163 מתוך יחידות הדיור בתוכנית יהיו דירות קטנות. כמו כן כוללת התוכנית שטחים למסחר ומשרדים, מקצה שטחים לצרכי ציבור וכ-13 דונם עבור שטחים פתוחים. בתחום התוכנית קיימים שלושה מבנים בני ארבע קומות המיועדים לחיזוק ולעיבוי, ובהם 48 יחידות דיור שיעברו חיזוק ותוספת ממ"ד ומרפסת. במסגרת החיזוק והעיבוי תיבנה בבניינים תוספת של 48 יחידות דיור חדשות.

התוכנית היא חלק מרצף תכניות להעצמת הבינוי לאורך הרחובות הראשיים של לוד. המתווה להתחדשות השכונה כולל בינוי אינטנסיבי לאורך רחוב הנרייטה סולד ושד' הציונות, שני צירים מרכזיים ביותר בעיר לוד, שלאורכם מגוון של אמצעי תחבורה ציבורית (הקו החום, "מהיר לעיר" ותכנון לקו המטרו) בעירוב שימושים של מגורים, תעסוקה, מסחר ומוסדות חינוך בקומת הקרקע. בתוך השכונה ייסללו שבילי אופניים, שיתחברו למערכת תנועה עירונית ברחובות הראשיים, מדרכות רחבות ומוצלות שלאורכן חזיתות, ומערכת שבילים להולכי רגל, המחברים עם הצומת המרכזי של הנרייטה סולד ושדרות הציונות, שם עוברים קווי התחבורה הראשיים לרבות קו המטרו המתוכנן.

יו"ר מטה התכנון הלאומי ויו"ר הותמ"ל שלומי הייזלר: "מדובר באחת מתוכניות להתחדשות עירונית אשר צופה פני עתיד ומציעה סטנדרט חדש של עירוניות ואיכות חיים יחד עם שדרוג המרחב העירוני למימוש בטווח הקצר בהווה".

מנהל הרשות להתחדשות עירונית אלעזר במברגר: "השותפות בין הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לעיריית לוד ממשיכה להביא להישגים. העיריה והמנהלת העירונית לוקחות אחריות כוללת על תהליכי התכנון והמימוש של התחדשות עירונית מבחינת תשתיות פיזיות, חברתיות וכלכליות, והמדינה תמשיך ותתמוך במהלך זה".

התוכנית נערכה על ידי מוריה אדריכלים - סטודיו מא, וגלור תכנון ואדריכלות בע"מ.

id = 9617 id_main = 4859 id_rel = 5681
08/12/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

עיריית קריית ביאליק בסיוע המשרד להגנת הסביבה, יזמה את תיקון חוק העזר העירוני למניעת מפגעים ושמירת הסדר והניקיון. על-פי התיקון, יחול איסור על הכנסת כלים חד פעמיים לגן ציבורי, חורשה או שדרה וכל מקום אחר ברחוב שצמחים צומחים בו, בין שהוא גדור ובין שאינו גדור, וכן אגם או בריכה שברשות הרבים. האיסור יפורסם ברבים על גבי שלט או מודעה שיוצגו במקום בולט בגן או בכניסה אליו, וכן באתר האינטרנט של העירייה. ליישום החוק העירייה תכשיר עמדות שטיפת כלים בפארקים ציבוריים בהם יותרו פיקניקים, ותתקיים פעילות הסברה נרחבת להטמעת השינוי הסביבתי. כמו כן, על פי התיקון לחוק תיאסר הבערת אש בגנים בשטח העירייה וכן שריפת פסולת, תיאסר הפעלת מכשירים הגורמים לרעש, לרבות מערכת הגברה, רמקולים וגנרטורים.

תיקון חוק העזר העירוני מגדיר כלים חד-פעמיים ככלים המיועדים לצורכי אכילה ושתייה, ושעל פי טיבם והחומרים שלהם אינם מיועדים לשימוש חוזר. התיקון לחוק העזר אושר על ידי מועצת העיר ונחתם על ידי השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג.

תמר זנדברג: "עוד ועוד ראשי רשויות מצטרפים למאבק החשוב שאנו מובילים כנגד תופעת השימוש בכלים חד-פעמיים והזיהום הסביבתי שהם יוצרים. אני מברכת את ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, וקוראת לעוד ראשי רשויות ליישם מהלכים דומים. המשרד יסייע לכל רשות ורשות להוציא לפועל את המהלך".

ראש עיריית קריית ביאליק אלי דוקורסקי: "כפי שחינכנו את הילדים לא לקטוף את פרחי הבר וכפי שהילדים מביאים לגן ולבית הספר את ארוחת הבוקר בכלי רב פעמי, כך נטמיע את השימוש בכלים הרב פעמיים בכל המרחב הציבורי".

id = 9616 id_main = 4859 id_rel = 5682
08/12/2021
זמן קריאה: 2.5 דק'

בעקבות הדיון בוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולתנ"ע), המציעה הקמת חמישה-שישה מעגנות (מרינות) חדשות בישראל, המשרד להגנת הסביבה הודיע על התנגדותו להקמת מעגנות חדשות בשל ההשלכות הסביבתיות והחברתיות השליליות שהן יגרמו. תחת זאת, המשרד תומך בשדרוג, ייעול והרחבה של המעגנות הקיימות.

לטענת המשרד, מעגנות חדשות יגרעו רצועות חוף מהחופים הטבעיים המועטים של ישראל המשרתים את הציבור הרחב, וזאת לטובת חנייה של כלי שיט המשרתת מעטים. כמו כן, הקמה של מעגנה, שהיא תשתית בלתי הפיכה, תוביל לפגיעה בערכי טבע ימיים, פגיעה בתנועת החול לאורך החופים וכתוצאה מכך פגיעה בחופים עצמם והצרה שלהם.

כמו כן טוען המשרד כי תפישת הרשויות המקומיות כי המעגנות ייצרו קפיצת מדרגה כלכלית-עירונית, יסודה בטעות. המשרד להגנת הסביבה יזם עבודה אשר בחנה בצורה אובייקטיבית את הסוגיה אם מעגנה מהווה מנוף לפיתוח כלכלי-עירוני עבור רשויות מקומיות. בחוות הדעת שהוכנה עבור המשרד להגנת הסביבה נסקרו 17 מעגנות ברחבי העולם. אחת המסקנות המרכזיות שעלתה מסקירה זו, התקפה לגבי רוב המקרים שנבחנו, היא כי תרומתה האורבנית של מעגנה אינה עומדת בפני עצמה. לרוב, המרינות נשענות על איכויות אורבניות-היסטוריות קודמות, ומצטרפות למכלול היתרונות והחוזקות של המקום; המעגנות לא יצרו את הפיתוח הכלכלי-עירוני שקיוו לו הרשויות, ולמעשה מעגנה אינה מביאה תועלת עירונית-כלכלית ייחודית מעבר לתרומה של עורף חוף מפותח, חלופה אשר העלות הסביבתית-חברתית שלה מזערית ביחס להשפעה השלילית של מעגנה.

 

 

צילום: ויקיפדיה

 

המשרד להגנת הסביבה מוסיף כי הקמה של מעגנה תטיל עלויות כלכליות משמעותיות על הקופה הציבורית, וכי עלויות אלו לא נלקחו כלל בחשבון בשום בחינה במהלך הכנת תוכנית המתאר הארצית למעגנות. לטענת המשרד, העבודה מראה כי כאשר מפנימים את העלויות החיצוניות של גריעת חול בחופים הסמוכים, את הנזק ארוך הטווח שעלול להיגרם לחופים ובכלל זה החשש להגברת התמוטטות המצוק החופי, יחד עם עלויות שיקום החופים הנפגעים ובכלל זה הקמת שוברי גלים נוספים והזנת חול, וכן עלויות תחזוקת המבנים הימיים - מעגנה מהווה מעמסה כלכלית משמעותית. לפי חוות הדעת האמורה, ברוב המעגנות מדובר בסכומים של 95-31 מיליון שקלים להקמת שוברי גלים והזנת חול, וכשישה מיליון שקלים לשנה עבור תחזוקה שוטפת של החופים שניזוקו, כגון תחזוקת שובר הגלים והזנת חול.

המשרד מציין כי ההשקעה הציבורית כוללת השקעה של הרשות המקומית בהגנות על המצוק, תחזוקת החוף והעתקת מתקני חוף בחופים שייפגעו. כיום דורשות הרשויות המקומיות החופיות מהממשלה שתממן את הטיפול בקטעי המצוק החופי שניזוקו כתוצאה ממעגנות קיימות, שהיו יוזמות מקומיות. המשרד להגנת הסביבה מתריע כי מדובר במאות מיליונים של כספי ציבור ונזקים שלא צפו את חומרתם עת אושרו המעגנות הקיימות. המשרד סבור כי הדרך היחידה לאפשר תוספת של שטחי עגינה, ללא הגדלת הפגיעה הסביבתית והציבורית וללא הגדלת העלויות החיצוניות באופן משמעותי, היא באמצעות שדרוג, ייעול והרחבה של המעגנות הקיימות, דבר שיאפשר תוספת של עוד כ-1,800 מקומות עגינה.

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג: "המרחב הימי והחופים בישראל הם משאב מוגבל שמשמש את הציבור הרחב. אסור לנו להפקיע אותו לצורכי מיעוט של בעלי יאכטות, ולקדם תוכניות שמכרסמות בשטחי חוף ערכיים לטובת הקמת מעגנות. המחיר הסביבתי, החברתי והכלכלי גבוה מדי".

id = 9614 id_main = 4859 id_rel = 5686
08/12/2021
זמן קריאה: 1 דק'

במסגרת המאמץ הגלובלי להתאים את תהליך הייצור למשבר האקלימי, יותר ויותר יצרנים מבקשים למצוא שימוש חוזר לפסולת שנוצרת בתהליך הייצור. בתעשיית העץ, למשל, מצטברת פסולת רבה של חומר אורגני שיכול לשמש שוב בצורתו החדשה. התהליך שבו פסולת העץ הופכת למוצר חדש ושמיש מתחיל בגריסת הפסולת לכדי מסה אחידה. הביו-מסה שנוצרת יכולה לשמש מיד אחרי הגריסה כחומר בערה באתר המפעל עצמו, אבל אם רוצים לשנע אותה למקום אחר, מוטב לפני כן לדחוס אותה ללבנים נוחים לאחסון ולשינוע.

חברת ויימה (Weima), יצרנית ציוד לניהול פסולת, מציעה מכונות דחיסה שונות למגוון חומרים כמו עץ, פלסטיק וברזל. המכונות של ויימה יכולות לייצר לבנים בגדלים שונים, בצורה עגולה או מלבנית, ומחומרים שונים, אורגניים ולא אורגניים. הלבנים שנוצרות מצמצמות את נפח החומר הגרוס ב-90%.

אפשרות נוספת לצמצום הנפח של הפסולת לטובת אחסון ושינוע נוחים יותר, אך ללא השלב הראשוני של הגריסה, מיועדת בעיקר לאריזות ישנות מחומרים שונים. חברת ויימה מציעה מכונות שמנקזות את הנוזלים מהאריזות המשומשות, ואז דוחסות אותן בצפיפות גבוהה כך שנפח הפסולת מצטמצם ב-90%.

id = 9142 id_main = 4827 id_rel = 5534
05/12/2021
זמן קריאה: 1 דק'

חברת הסטארט אפ מייק מיי דיי (Make My Day) השלימה סבב גיוס בהיקף של 4.3 מיליון דולר, בהובלת חברת ההשקעות הישראלית קפיטל נייצ'ור (Capital Nature) ושברון [Chevron Technology Ventures (CTV)], חברת CBG באנגליה וקרן ההון סיכון הישראלית Next Gear. מדובר בהשקעה ראשונה של קרן CTV בחברת סטארט אפ ישראלית.

חברת Make My Day פעילה בתחום תעשיית הרכבים החשמליים ומפתחת פתרונות תוכנה חכמים המסייעים לנהל ביעילות את הטעינה. כיום היא מספקת שירותים ללקוחות B2B באירופה ובישראל, כגון ציי רכב מסחריים ורשתות של תחנות טעינה. החברה מתכננת להיכנס לפעילות בשוק האמריקני ב-2022.

מדובר על ההשקעה החדשה ביותר של Future Energy Fund II, קרן בהיקף של 300 מיליון דולר של שברון, המתמקדת בהשקעה בפרויקטים חדשניים עם פוטנציאל לתפקיד חשוב בשוק האנרגיה העתידי.

ברברה בורגר, סגנית נשיא לחדשנות בשברון ונשיאת CTV, אמרה: "לחברת Make My Day יש פוטנציאל לספק פתרונות תכנון דרך חכמים שיאפשרו להתגבר על קשיים שרבים מנהגי הרכב החשמלי נתקלים בהם. ליכולת להגביר יעילות על ידי התאמה אישית של תוכניות טעינה מבוססות תשתית ושגרת נסיעות יש פוטנציאל לספק חוויית הפעלה חלקה יותר לנהגי רכב חשמלי ולציי רכב."

id = 9127 id_main = 4827 id_rel = 5531
02/12/2021
זמן קריאה: 3 דק'

כלמוביל משיקה בישראל את יונדאי אלנטרה הייבריד החדשה, רכב מנהלים משפחתי, טכנולוגי, מרווח ומתקדם, עם מערכת הנעה היברידית יעילה. לראשונה האלנטרה עם יחידת הנעה היברידית. ליחידת ההנעה ביצועים מרשימים והיא מספקת חיסכון אופטימלי בדלק ופליטות מזהמים נמוכה. יונדאי אלנטרה Hybrid זכתה להכרה בין לאומית על איכויותיה, בכלל זה קיבלה את התואר מכונית השנה בצפון אמריקה לשנת 2021.

ביונדאי אלנטרה Hybrid נעשה שימוש בפלטפורמה K3 המודולרית. תא הנוסעים וסביבת הנהג עוצבו לפי תפיסה מרחבית מתקדמת, בהשראת עולם התעופה. חומרי דיפון משודרגים מעניקים בידוד רעשים משופר ותחושה של יוקרה.

יחידת ההנעה ההיברידית של יונדאי אלנטרה החדשה היא גרסה עדכנית של יחידת ההנעה של יונדאי איוניק. היא משלבת מנוע בנזין בעל נצילות אנרגטית גבוהה, מנוע חשמלי חזק ועוצמתי ותיבת הילוכים כפולת מצמד המעבירה את שילוב הכוח של המנועים באופן חלק ומהיר אל הגלגלים.

מנוע הבנזין GDI בנפח 1.6 ליטרים מסדרת גמא מספק 105 כוחות סוס ו-15 קג"מ ופועל בשיטת מחזור אטקינסון. שיטת פעולה זו מבטיחה ניצול מרבי של בעירת הדלק בתא השריפה. מערכת הזרקת דלק ישירה בלחץ גבוה מסייעת לצמצום כמות הדלק בכל מחזור בעירה של המנוע ללא ירידה בתפוקה המרבית. למנוע החשמלי הספק של 43.5 כוחות סוס ומומנט של 17.3 קג"מ המתקבלים באופן מיידי. שילוב המנועים יוצר תפוקה מרבית של 139 כוחות סוס ומומנט של 27 קג"מ. מחשב ניהול חכם ממקסם את פעולת המנוע החשמלי במהירויות נמוכות ומשלב אותו לסיוע בתאוצה כדי להוריד עומס ממנוע הבנזין.

לרשות הנהג עומדת מערכת לבחירת מצבי נהיגה. מצב Smart לומד את אופי הנהיגה של הנהג ומתאים את מצב הנהיגה האופטימלי בכל רגע. הדבר מסייע לתצרוכת הדלק, שהיא 22.7 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת. קבוצת זיהום: 2.

המנוע החשמלי מוזן מסוללת ליתיום-יון פולימר בעלת קיבולת של 1.32 קילוואט-שעה. טכנולוגיית ליתיום-יון פולימר מעניקה יכולת אגירה גבוהה במיוחד של אנרגיה לאורך יותר מחזורי טעינה. לפיכך הסוללה קומפקטית וקלה. הסוללה נטענת על ידי מערכת בלימה רגנרטיבית. על הסוללה ניתנת אחריות לשבע שנים או עד 150 אלף ק"מ.

מערך מקיף של מערכות בטיחות אקטיביות, מערכות עזר ומערכות התרעה לנהג מבוסס על שילוב של מצלמה, רדאר וחיישנים היקפיים. במבחני הריסוק של NTHSA (המנהל הפדרלי לבטיחות בדרכים) זכתה אלנטרה החדשה לדירוג המרבי. איגוד חברות הביטוח האמריקני IIHS העניק לה את הציון המרבי בכל הפרמטרים במבחני הריסוק שערך וכן את התואר Top Safety Pick לשנת 2021.

יונדאי אלנטרה Hybrid משווקת בישראל בשתי רמות גימור בעלות מפרט אבזור עשיר ומאפיינים של מכוניות מסגמנט המנהלים והיוקרה. ברמת גימור Premium: מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע בגודל שמונה אינטש משולב דיבורית BT עם תאימות לממשקים Android Auto ו-Apple CarPlay, כפתור VIEW להפעלת מצלמה אחורית, בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, מפתח חכם לכניסה והנעה, התנעה מרחוק באמצעות שלט, בלם יד חשמלי עם פונקציית Auto Hold, בורר מצבי נהיגה Drive Mode, חיישן אורות, חיישני חניה אחוריים מקוריים, הדלקה וכיבוי אוטומטיים של אורות דרך, הנעת חירום במקרה של פריקת מצבר V12, פנסי איתות במראות, פתיחה חכמה של תא המטען, תאורת יום ותאורה אחורית LED וחישוקים קלים בקוטר 16 אינטש עם צמיגי 205/55. מחיר: 147,900 שקלים.

ברמת גימור Supreme מתווספים משטח טעינה אלחוטית לטלפון נייד, לוח מחוונים דיגיטלי SVC בעל תצוגה משתנה, תאורת LED בפנסים הקדמיים, גג שמש חשמלי וחישוקים קלים בקוטר 17 אינטש עם צמיגים בחתך ספורטיבי 225/45.

מחיר: 149,900 שקלים.

id = 9129 id_main = 4827 id_rel = 5529
02/12/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

חטיבת האוטובוסים של וולוו קיבלה לאחרונה הזמנה לאספקת 36 אוטובוסים היברידיים המיועדים לבירת שוויץ. מפעילת התחבורה הציבורית BERNMOBIL השוויצרית הזמינה 36 אוטובוסים רגילים ומפרקיים של וולוו עם הנעה היברידית. מדובר בהזמנה הגדולה מסוגה לאוטובוסים היברידיים של וולוו בשוויץ.

אוטובוסים מדגם וולוו 7900 מיוצרים במתקן הייצור של וולוו אוטובוסים בעיר וורוצלב שפולין ויסופקו מינואר 2022 עד יוני 2022. תהיה להם קיבולת טעינה עצמית גבוהה, מסוג S-Charge. ההנעה ההיברידית תפחית מאוד את הרעש ואת פליטת גזי החממה בעיר.

הנעה חשמלית מלאה תאפשר לאוטובוסים לנסוע זמן רב במצב של אפס פליטה. ייעוד חכם ינהל את מצב הנהיגה ההיברידית ויספק את הגמישות התפעולית הגבוהה ביותר של הצי. התכנון מאפשר למנוע רעש ופליטה באזורים שהוגדרו מראש. בעזרת מערכת הגידור הגיאוגרפי "ניהול אזור וולוו", אפשר לתכנת את הרכב לנהוג במצב חשמלי באזורי פליטה נמוכה או באזורים שבהם הדבר יועיל ביותר לקהילה, כגון תחנות אוטובוס ומרכזי ערים.

וולוו S-Charge 7900 הוא אחד האוטובוסים הנקיים ביותר של מפעילת התחבורה הציבורית השוויצרית. פליטת CO2 שלו נמוכה עד 40% מזו של אוטובוס דיזל דומה. בעיר ברן, פליטת CO2 תפחת בכמעט 50 טונות בשנה.

הדגם הושק בשנת 2020 ומשתמש בטכנולוגיה היברידית בשלה שהשתפרה מאוד בשנים האחרונות. אין צורך בתשתית טעינה, מכיוון שמערכת התאוששות האנרגיה של האוטובוס משמשת לטעינת הסוללות במהלך הפעולה. האוטובוס יכול לפעול באנרגיה חשמלית בלבד למרחקים של עד קילומטר ובמהירות של עד 50 קמ"ש. הדבר מביא לחיסכון ניכר בדלק ולהפחתה של רעש ופליטת CO2.

חברת BERNMOBIL החלה להחליף את האוטובוסים שלה המונעים בדיזל בשנת 2006. לפיכך כבר פחתו בהרבה פליטת הרעש וגזי החממה באזור ברן, והושג חיסכון בדלק של יותר מ-35%.

id = 9526 id_main = 4824 id_rel = 5657
08/12/2021
זמן קריאה: 2.5 דק'

קבוצת ETGA מדווחת על תוצאות שיא לרבעון השלישי ולתשעת החודשים שהסתיימו ביום 30 בספטמבר 2021. החברה פועלת בשני תחומי פעילות: לוגיסטיקה - הובלה ימית ואווירית של מטענים וסחורות במגוון ענפים; מימון חוץ בנקאי - החברה מספקת פתרונות מימון ייחודיים המותאמים אישית ללקוחותיה.

ההכנסות ברבעון השלישי של 2021 הסתכמו בשיא של כ-146.8 מיליון שקלים, זינוק בשיעור של 118.8% בהשוואה להכנסות של כ-67.1 מיליון שקלים ברבעון השלישי של 2020. הצמיחה בהכנסות נובעת מגידול בפעילות מגזר הלוגיסטיקה ועלייה במחירי ההובלה הבינלאומית. במהלך הרבעון הציג מגזר המימון החוץ בנקאי צמיחה בשיעור של 63.8% בהכנסות אשר מקורה בגידול אורגני בהיקף הפעילות והגדלת תיק האשראי תחת ניהול אשר הסתכם בכ-367 מיליון שקלים.

הרווח הגולמי הסתכם ברבעון השלישי של 2021 בשיא של כ-22.5 מיליון שקלים, גידול בשיעור של 75.1% בהשוואה לרווח גולמי של כ-12.9 מיליון שקלים ברבעון השלישי של 2020. הגידול החד ברווח הגולמי נובע מהגידול בהכנסות. הרווח הגולמי מפעילות המימון החוץ בנקאי הסתכם בכ-2.3 מיליון שקלים, גידול בשיעור של 101.2% ביחס לרווח גולמי של כ-1.1 מיליון שקלים ברבעון השלישי של 2020. הרווח התפעולי צמח בשיעור של 81.5% והסתכם ברבעון השלישי של 2021 בשיא של כ-10.8 מיליון שקלים, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-5.9 מיליון שקלים ברבעון השלישי של 2020. הרווח הנקי ברבעון השלישי של 2021 צמח בשיעור של כ-83.3% והסתכם בשיא של כ-8.5 מיליון שקלים, בהשוואה לרווח נקי של כ-4.6 מיליון שקלים ברבעון השלישי של 2020.

ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2021 הסתכמו בכ-359.5 מיליון שקלים, גידול בשיעור של 142.4% בהשוואה להכנסות של כ-148.3 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה בהכנסות נובעת בעיקר מאיחוד הכנסות חברת תואם מימון בע"מ ("תואם") אשר רכישתה הושלמה במאי 2020, וכן מגידול בפעילות מגזר הלוגיסטיקה ועלייה במחירי ההובלה הבינלאומית.

הרווח הגולמי בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2021 הסתכם בכ-54.9 מיליון שקלים, גידול בשיעור של 108.0% בהשוואה לרווח גולמי של כ-26.4 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול החד ברווח הגולמי נובע מהגידול בהכנסות ומאיחוד הכנסות תואם אשר רכישתה הושלמה במאי 2020. הרווח הגולמי מפעילות המימון החוץ בנקאי הסתכם בכ-5.4 מיליון שקלים, גידול בשיעור של יותר מפי ארבעה ביחס לרווח גולמי של כ-1.3 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי זינק בשיעור של 137.2% והסתכם בכ-23.6 מיליון שקלים, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-9.9 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי הסתכם בכ-17.8 מיליון שקלים, גידול בשיעור של כ-144.2% בהשוואה לרווח נקי של כ-7.3 מיליון שקלים, בתקופה המקבילה אשתקד.

יתרת המזומנים ושווי המזומנים, נטו של החברה נכון ליום 30 בספטמבר 2021 הייתה כ-75 מיליון שקלים בהשוואה לכ-19 מיליון שקלים בסוף שנת 2020. הגידול ביתרת המזומנים נובע בעיקרו מהנפקת מניות ראשונה לציבור אשר השלימה החברה בחודש יוני 2021 במסגרתה גייסה כ-130 מיליון שקלים.

היקף האשראי בניהולה של תואם, זרוע המימון החוץ בנקאית של ETGA, נכון ליום 30.9.21 מסתכם בכ-367 מיליון שקלים, גידול בשיעור של כ-57.5% לעומת היקף האשראי שנוהל נכון ליום 31.12.20.

id = 9525 id_main = 4824 id_rel = 5658
08/12/2021
זמן קריאה: 2 דק'

מניבים קרן הריט החדשה השלימה בהצלחה הנפקה פרטית של אג"ח בהיקף כספי כולל של כ-120 מיליון שקלים (ברוטו). במסגרת ההנפקה הקצתה החברה איגרות חוב מסדרה ב' בערך נקוב של 34 מיליון שקלים(כ-40 מיליון שקלים) ואיגרות חוב מסדרה ג' בערך נקוב של 77 מיליון שקלים (כ-80 מיליון שקלים) בדרך של הרחבת הסדרות הקיימות. האג"ח הוקצו לשלושה משקיעים מסווגים - חברת הביטוח הפניקס, שהינה בעלת עניין בחברה, בית ההשקעות מור וקרן חצבים.

איגרות החוב (סדרה ב') הינן צמודות מדד, במח"מ של כ-4.86 שנים, ונסחרו אתמול בתשואה (ברוטו) שלילית של -0.35%. איגרות החוב מסדרה ב' הוקצו במחיר של 117.8 אגורות לכל 1 שקלים ערך נקוב, המשקף תשואת ריבית ברוטו שלילית של כ-0.05%- צמודה למדד, לעומת שער נעילה 119.55 אגורות לכל 1 שקלים ערך נקוב (סדרה ב') ביום 29 בנובמבר 2021. לאחר השלמת ההנפקה, תעמוד סדרת איגרות החוב על סך כולל כ-501 מיליון שקלים (ערך נקוב).

 

איגרות החוב (סדרה ג') הינן צמודות מדד, במח"מ של כשבע שנים, ונסחרו אתמול בתשואה (ברוטו) של 0.18%. איגרות החוב מסדרה ג' הוקצו במחיר של 104.5 אגורות לכל 1 שקלים ערך נקוב, המשקף תשואת ריבית ברוטו של כ-0.42% צמודה למדד, לעומת שער נעילה של 106.25 אגורות לכל 1 שקלים ערך נקוב (סדרה ג') ביום 29 בנובמבר 2021. לאחר השלמת ההנפקה, תעמוד סדרת איגרות החוב על סך כולל של כ-297 מיליון שקלים (ערך נקוב).

אמש דיווחה מניבים כי היא מנהלת משאים ומתנים נפרדים לרכישת שני נכסים מניבים בהיקף כספי כולל בסך של כ-260 מיליון שקלים (לא כולל הוצאות שיחולו בגין העסקאות, לרבות מס רכישה). הנכס הראשון הינו מבנה משרדים ומסחר במרכז הארץ הכולל זכויות בנייה להקמת מבנה סמוך נוסף, בתמורה לסך של כ-180 מיליון שקלים. הנכס השני כולל זכויות ל-50% ממתחם משרדים ותעשייה ומחצית מהזכויות ממגרש לצורך ייזום משותף להקמת מבנה משרדים ומסחר, הממוקמים באזור השרון הצפוני, בתמורה כוללת בסך כ-80 מיליון שקלים.

החברה קיבלה מצד המוכרים התחייבות לבלעדיות (shop no) לתקופה מוגבלת, במהלכה המוכרים התחייבו, כי לא ינהלו משאים ומתנים עם צד שלישי למכירת הנכסים. במהלך תקופה זו תבוצע על ידי החברה בדיקת נאותות ביחס לכל נכס ויושלמו הליכי המשא ומתן. 

הליווי המשפטי בהנפקת האג"ח בוצע ע"י עו"ד חיים נובוגרודר.

id = 9524 id_main = 4824 id_rel = 5661
08/12/2021
זמן קריאה: 1.5 דק'

i2c Inc, ספקית טכנולוגיית תשלומים ובנקאות דיגיטליים, הודיעה שיתוף פעולה עם BEYON Money, אפליקציית העל הניידת שהשיקה Batelco Financial Services, שהיא זרוע הפינטק של ספקית הפתרונות הדיגיטליים והתקשורת המובילה של בחריין.

עם גיבוי של רישיון בנקאי מאובטח פתוח ראשון מסוגו מהבנק המרכזי של בחריין, אפליקציית העל BEYON Money תארח ארנק דיגיטלי שיאפשר תשלומים קמעונאיים, תשלום חשבונות ותשלומים בין חברים למשתמשים שלה. האפליקציה מתחברת לחשבונות בנק באמצעות בנקאות פתוחה, ומספקת תובנות פיננסיות ואפשרות להעברות כספים דיגיטליות. BEYON Money תפתח פונקציונליות של הנפקה ועיבוד כרטיסים באמצעות פלטפורמת הבנקאות והתשלומים הזריזה של i2c אשר תשלב גם שותפים ושירותים נוספים.

באמצעות הסמכת Fintech Fast Track של BEYON Money, i2c תנצל את תשתית הרשת של ויזה כדי להשיק לשוק תוכנית חוב דיגיטלית ראשונה עם אפשרות לכרטיס פיזי זמין לפי בקשה. i2c השתלבה עם מתג מקומי, Benefit, המחבר צרכנים לבעלי חשבונות ברחבי בחריין, ומאפשר להם לשלם תמורת שירותים, שכר דירה, נייד ועוד דרך הטלפון החכם שלהם. האפליקציה מגובה בידי הבנק המרכזי של בחריין.

אורנגזאייב חאן (Aurangzaib Khan), מנכ"ל, אזור MEA ב-i2c Inc: "אנו גאים לשתף פעולה עם BEYON Money והצוות בעל החזון שלה, כשהם מדמיינים מחדש את חיי היומיום הפיננסיים עבור המדינה שלהם. טכנולוגיית אבני הבניין שלנו תוכננה לעזור לבעלי חזון, כמו Batelco Financial Services, ליצור אפשרויות חדשות בבנקאות ובתשלומים, ואפליקציית העל שלהם BEYON Money היא התגלמות מושלמת של הפילוסופיה הזו".

על פי הדו"ח Global Findex של הבנק העולמי, כמעט אחד מכל חמישה אנשים בבחריין אינו מאובטח, בעוד שלמדינה שיעור חדירת סלולר של 131%.

id = 9459 id_main = 4824 id_rel = 5630
07/12/2021
זמן קריאה: 2.5 דק'

חברת בומברדייה הכריזה היום על מסירתו של כלי הטיס ה-1000 מסוג Global. ציון הדרך המכריע אירע משום שצוות NetJets (נטג'טס), בראשותו של פטריק גלאגר, הנשיא והממונה על המכירות, השיווק והשירותים, רכש את מטוס העסקים הראשון מסוג Global 7500 עבור חברת התעופה הפרטית.

התוספת של כלי טיס מסוג Global 7500 לצי חברת נטג'טס מגדיר מחדש את היצע החברה מבחינת קבינה ארוכה, ואורך טווח גבוה, ומשדרגת את הבחירה בין אפשרויות טיסה עבור בעליה הבינלאומיים. עם טווח של 7,700 ננומטרים (14,260 ק"מ), בעלי נטג'טס יוכלו לטוס מניו יורק לבייג'ינג, או מסן פרנסיסקו לסידני ללא עצירות תדלוק.

חברת נטג'טס וחברת בומברדייה מחויבות לתמוך בעתיד בר-קיימה. כלי הטיס Global 7500 מתפאר בהצהרת המוצר הסביבתי הראשונה עבור מטוס עסקי. הצהרת המוצר הסביבתי, אשר אושרה עצמאית, מציגה מידע מפורט אודות החותם הסביבתי של כלי הטיס לאורך מחזור חייו, ועל כן ממלא תפקיד חשוב בהבטחה של שתי החברות לתמוך במחויבות תעשיית התעופה הפרטית לקיימות סביבתית.

לרגל ההכרזה הכפולה של בומברדייה ונטג'טס, הובילה PricewaterhouseCoopers מחקר על טביעת הרגל הכלכלית של מטוסGlobal 7500 בקוויבק, אונטריו וקנדה. התוצאות מראות כי בין 2010 ל-2019, פיתוח תוכנית Global 7500 תרם והקל על טביעת רגל כלכלית כוללת בקנדה של 4.8 מיליארד דולר בתמ"ג, וכן בממוצע שנתי של 3,386 משרות שוות ערך במשרה מלאה. באמצעות פעילות הייצור הכוללת שלה, בומברדייה צפויה לתרום ולהקל על 2.0 מיליארד דולר בתמ"ג בשנה לכלכלה הקנדית ו-8,456 משרות בשנה בממוצע.

פטריק גלאגר, נשיא וממונה על מכירות, שיווק ושירותים בנטג'טס: "אנו גאים בכך שאנו מתפעלים את אחד מהציים המתקדמים ביותר בתעשייה, ונרגשים לקבל את כלי הטיס Global 7500 הראשון שלנו היום. כלי טיס זה יוסיף ממד חדש למבחר המטוסים ארוכי הטווח שלנו. בתקופה בה הביקוש לכלי הטיס שלנו הוא בשיאו, האסטרטגיה שלנו תתמקד במתן פתרונות העונים לצרכי ולציפיות הלקוחות שלנו. אנו צופים כי לקוחותינו יברכו על הערך המוסף שכלי הטיס מביא עמו ויודעים שהם יתלהבו מחוויית הטיסה בכלי הטיס Global 7500".

אריק מרטל, מנכ"ל ונשיא חברת בומברדייה: "המטוס העסקי Global 7500, שאין שני לו, יעורר התלהבות בבעלי נטג'טס, לא רק בזכות הטווח שלו, המוביל בתעשייה, אלא גם במושב Nuage הייחודי שלו, מערכת התאורה Soleil וארבעה חללי מחייה אמיתיים. אנו גאים בכך שיציאתו של כלי הטיס ה-1000 שלנו מסוג Global הוא גם כלי טיס Global 7500 הראשון שנכנס לצי נטג'טס. חגיגה כפולה זו היא לנוכח הפיכת מטוס הדגל שלנו למטוס הדגל העסקי של חברת נטג'טס. זהו רגע מכונן עבור כולנו, עם חתימת שנה יוצאת דופן בתעופה. ברצוני להודות לחברי הצוות הרבים והמוכשרים שלנו, בעבר ובהווה, אשר תמכו וסייעו לתוכנית Global בשני העשורים שחלפו, וכן ללקוחותינו המסורים אשר נהנו מחוויית Global".

id = 9406 id_main = 4826 id_rel = 5616
07/12/2021
זמן קריאה: 1 דק'

אחת הטכנולוגיות הנפוצות בהן משתמשים במתלים הוא לחץ אוויר. הם נפוצים בעיקר ברכבים כבדים כגון משאיות ואוטובוסים, אבל פחות נפוצים בכלי רכב פרטיים. למרות הגמישות בכוונון שלהם, אחד האתגרים בהעברת טכנולוגיה זו לרכבים פרטיים היא תכונת האוויר עצמו. כאשר מופעל על מתלה אוויר כוח פתאומי, הוא נוטה להתקשח, והדבר מגביל את טווח שיכוך הזעזועים האפקטיבי שלו.

חברת קרבון אייר (Carbonair) הבריטית פיתחה פטנט שלטענתה פותר בעיה זו, באמצעות פחם פעיל, שמוכר לנו מתחום מסנני המים. פני השטח של פחם פעיל מאפשרים לו לספוג מולקולות רבות, ובמקרה הזה - אוויר. שילוב של פחם פעיל במתלי אוויר מאפשרת לדחוס יותר אוויר באותו נפח, וכאשר לחץ האוויר גדל, במקום שהאוויר יידחס ו"יתקשה", הפחם מאפשר ליותר מולקולות אוויר להתקיים באותו שטח ומייצר הדרגתיות נוספת במתלה. ממש סוג של קפיץ מולוקולרי.

הטכנולוגיה נמצאת כרגע בשימוש ברכבי אאודי, בהסכם בלעדיות עם קרבון אייר. לדברי החברה, מתלי האוויר יכולים לעבור התאמה יחסית בקלות לכל מתלה קיים, בין אם ברכב, אופנוע או אופניים, ולתת לנהג אפשרויות התאמה אישית רבות וגמישות.

id = 9405 id_main = 4826 id_rel = 5615
07/12/2021
זמן קריאה: 2 דק'

ההיסטוריה של G קלאס עשירה בסופרלטיבים וציוני דרך. גם ההיסטוריה של דגמי מרצדס מייבאך היא סמל ליוקרה נחשקת. חברת מרצדס בנץ החליטה להשיק דגם חדש של מייבאך: G 650 Landaulet, רכב שטח קלסי שמגדיר מחדש את מושג היוקרה לשטח. ואנחנו מתכווננים לשטח, לא עוד רכב SUV.

הג'יפ החדש של מרצדס מגיע עם מנוע V12, המנוע החזק ביותר שקיים - מרצדס AMG V12 biturbo, המספק הספק מרבי של 463 קילוואט (630 PS) עם שיא מומנט של 1,000 ניוטון-מטר.

אורך הג'יפ היוקרתי הוא 5.345 מטרים, בסיס הגלגלים הוא 3.428 מטרים וגובהו 2.235 מטרים, עם כמעט חצי מטר מרווח קרקע. ה-G קלאס המוחצן הזה מייצג שילוב ייחודי של רכב סלון יוקרתי ורכב שטח. חלקו העליון עשוי מבד ועובד על חשמל.

כדאי למהר להזמין אותו, כי רכב השטח מוגבל ל-99 יחידות. מרצדס-מייבאך G 650 Landaulet הוא הצורה האקסקלוסיבית ביותר של נהיגה מסוגננת עם גג פתוח. מעל הנהג והנוסע מלפנים גג סגור. הנוסעים מאחור יכולים להתענג על נוחות מרבית: בלחיצת כפתור הגג הגדול מתקפל חשמלית כדי להציע נוף לשמים. לנוסעים מאחור חוויה מלכותית עם מושבים שנפתחים עד מצב שכיבה. המושבים מרובי-קונטור עם פונקציית עיסוי ותאי אוויר מתנפחים שנועדו לספק ישיבה גבוהה ונוחה ותמיכה צידית מעולה. תוכניות עיסוי פועלות על פי העיקרון של עיסוי מרגיע באבנים חמות. כדי להעניק לנוסעים מאחור נוחות אופטימלית, קיימת קונסולת עסקים גדולה עם מחזיקי כוסות תרמיות בין המושבים. הדבר מאפשר לקרר או לחמם משקאות. בלחיצת כפתור אפשר להרים מחיצת זכוכית שמפרידה בין התא הקדמי לאחורי. הזכוכית השקופה יכולה, בלחיצת כפתור נוספת, להיהפך לאטומה.

האופי היוקרתי של הלנדאולט מודגש על ידי ריפוד ברמה גבוהה עם תפירה בצורת יהלומים, בשני גוונים, הזמין בארבעה צבעי עיטור. אפשר לבחור בין שלושה צבעים תואמים לחלק העליון של הבד ובין ארבעה גימורי צבע.

אמרנו שהרכב גבוה: חצי מטר מרווח גחון, אז אל תדאגו, חשבו כאן על הכול. לג'יפ עזרי כניסה הנמתחים חשמלית ומאפשרים גישה קלה. מאפייני עיצוב בלעדיים נוספים הם מגני נסיעה קדמיים ואחוריים וקשת גלגלים מסיבי פחמן מקורי.

id = 9160 id_main = 4826 id_rel = 5537
05/12/2021
זמן קריאה: 1 דק'

הדור המעודכן של סיאט איביזה הגיע לישראל. מתיחת הפנים של הדור החמישי כוללת נגיעות עיצוביות חיצוניות חכמות שרעננו את מראה הרכב וסביבת נהג ותא נוסעים דיגיטליים משודרגים. גרסת מנוע 1.5 ליטר תאפשר להרחיב את קהל היעד של הרכב. בכל הדגמים שדרוג ואבזור מקיפים של מערכות בטיחות אקטיביות.

העדכון החיצוני כולל עיצובים חדשים לחישוקי הגלגלים, תוספת של פנסי ECO LED ועוד. בתא הנוסעים וסביבת הנהג עדכון עיצובי לדשבורד, חומרים איכותיים ורכים, מערכת מולטימדיה עם מסך "צף" תומך עברית וממשק גרפי חדש כולל מסך מגע "8.25 וארבעה רמקולים. גלגל ההגה חדש ורב-פונקציונלי, מעוצב ארגונומית עם פתחי אוורור חדשים.

מערכות בטיחות אקטיביות סטנדרטיות: ניטור מלפנים, בלימה אוטומטית בעת חירום, זיהוי הולכי רגל, התראת עייפות, סיוע במניעת תאונות משניות, בקרת סטייה מנתיב ושש כריות אוויר.

הדור החדש מוצע עם שתי גרסאות מנוע ושלוש רמות גימור. מנוע 1.0 ליטר TSI עם 110 כוחות סוס ותיבת הילוכים DSG אוטומטית מאיץ מ-0 ל-100 בתוך 10 שניות ומספק מומנט של 20.4 קג"מ. מנוע 1.5 ליטר TSI המנפק 150 כוחות סוס ומשודך לתיבת שבעה הילוכים ומאיץ מ-0 ל-100 ב-8.2 שניות.

מחירים: גרסת 1.0 ליטר מוצעת מ-96,900 שקלים פלוס 1,520 שקלים לאגרת הרישוי. גרסת 1.5 ליטר מוצעת  ב-124,900 בתוספת אגרת רישוי שנתית בסך 1,801 שקלים.

מגהדג'ט

למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty