מגהדג'ט
חדשות
מגהדג'ט למכוניות
לעמוד קודם

מכונית מעופפת אמיתית ראשונה

24/01/2023
זמן קריאה: 1 דק'

הסטארט-אפ האמריקני אסקה (Aska) הנחית אב-טיפוס ב-Aska A5: מכונית מעופפת חשמלית בעלת טווח נסיעה משמעותי עם יכולת נסיעה על הקרקע. החברה פתחה הזמנות מוקדמות, ומבטיחה שהרכב יושק כבר ב-2026.

אסקה טוענת של-A5 יש טווח של 250 מייל או 400 ק"מ פעם אחת בטיסה. מדובר ב"מכונית מעופפת אמיתית", אמר גיא קפלינסקי, מייסד שותף ומנכ"ל. "אסקה נחשבת רכב מהדור החדש, המשלב נוחות של רכב עם קלות ויעילות של טיסות."

Aska מגיעה עם מהירויות נסיעה של 113 קמ"ש על הכביש ו-241 קמ"ש בעת טיסה. בד בבד A5 מאפשרת המראה או נחיתה אנכית מכל מנחת מסוקים, תוך התאמה למקומות חניה קיימים על הקרקע. אפשר לטעון את A5 כמו כל רכב חשמלי. הטכנולוגיה מאפשרת למקם את ארבעת הגלגלים מחוץ לגוף המטוס בעבור אחיזה של AWD, אווירודינמיקה טובה יותר ומרווח פנימי מרבי כדי להושיב ארבעה נוסעים.

במצב טיסה, הכנפיים עם שישה רוטורים נפרשים, והדבר מאפשר לרכב להמריא אנכית או לבצע המראה קונבנציונלית. החברה מוסיפה, כי הכנף הגדולה עברה אופטימיזציה לגלישה, נחיתות חלקות וצריכת אנרגיה יעילה, ואילו כל רוטור הטיה מנוצל לשליטה ברכב.

המנכ"ל קפלינסקי הוסיף, כי הרכב יפנה לא רק לצרכנים אלא יש "פוטנציאל עסקי משמעותי בשימוש בתגובת חירום, שימוש צבאי ושירותי ניידות ושיתוף נסיעות לפי דרישה."

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty