מגהמה - ציי רכב
חדשות
חדשות הסעות
לעמוד קודם

הזמנת אוטובוסים מונעים במימן מסולאריס

19/11/2023
זמן קריאה: 1 דק'

יצרנית האוטובוסים סולאריס זכתה במכרז האוטובוסים האירופי הגדול ביותר עד כה לאוטובוסים עם הינע תאי דלק (מימן). יצרנית האוטובוסים חתמה על חוזה לספק 130 אוטובוסים מונעי מימן מדגם Urbino 12 למפעילת התחבורה הציבורית העירונית TPER שפועלת בבולוניה שבאיטליה. החוזה מייצג את אחת מהזמנות האוטובוסים הגדולות באירופה לאוטובוס עם תאי דלק, ומתכתב עם היעד של בולוניה לעבור למערכת תחבורה ציבורית עירונית אפס פליטה מלאה עד שנת 2030.

בעקבות פריסה זו של רכבי מימן, הקבוצה הגרמנית Wolftank נבחרה על ידי מפעילת התחבורה הציבורית TPER כשותפה תפעולית-תעשייתית במסגרת קונסורציום שיהיה אחראי ליצירת מערכת תדלוק מימן משולבת לאוטובוסים.

אספקת 37 האוטובוסים מונעי המימן הראשונים מתוכננת ל-2024, והשאר יגיעו ב-2026-2025. החוזה עם סולאריס לא רק מכסה את 130 האוטובוסים הראשונים אלא גם מציע אפשרות להאריך את ההזמנה ב-140 כלי רכב נוספים.

רכישת האוטובוסים ממומנת על ידי משאבים שהקצה האיחוד האירופי במסגרת תוכנית Next Generation EU. במסגרת זו הקצה האיחוד מחיר בסיס של 76.2 מיליון יורו בעבור 127 האוטובוסים. מפעילת התחבורה הציבורית בבולוניה מנסה לאתר מקורות מימון נוספים, כגון התוכנית האסטרטגית הלאומית לניידות בת-קיימה. התקציבים עשויים לשמש לכלי הרכב האופציונליים (140 יחידות אופציונליות).

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן