מגהמה - ציי רכב
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

​ביטוח רכב בהתאמה אישית עם מערכת AI

15/03/2023
זמן קריאה: 2 דק'

ג'נגו קונקטיביטי, חברת AI מובילה בתחומה העוסקת בפיתוח תוכנה המנטרת את פנים הרכב באמצעות מצלמה, התקשרה בהסכם שיתוף פעולה עם סוכנות מובילה לביטוח, המתמחה בביטוח ציי רכב כבדים בישראל. באמצעות התקנת מערכת VuDrive שפיתחה ג'נגו בקרב לקוחות סוכנות הביטוח, היא תוכל להגדיר את תנאי הביטוח לפי איכות הנהיגה של כל נהג ורכב בצי ולטייב את תיק הביטוח.

סוכנות הביטוח מתמחה בביטוח ציי רכב כבד: משאיות, אוטובוסים וכלי רכב מסחריים, ומבטחת כ-30,000 כלי רכב.

לפי ההסכם, סוכנות הביטוח תציע ללקוחותיה להתקין את מערכת VuDrive במטרה להפחית תאונות באופן מהותי. לקוחות שיתקינו את המערכת ברכביהם, ייהנו מתנאים מועדפים בתנאי הביטוח המקיף והחובה.

ההסכם נחתם לשנה. בתקופה זו סוכנות הביטוח מעריכה שיותקנו יותר מ-1,000 מערכות של המערכת בכלי רכב כבדים של לקוחותיה. לסוכנות הביטוח ניתנה בלעדיות לחצי השנה הראשונה של שיתוף הפעולה. אם יותקנו 350 מערכות לפחות בתקופה, תימשך הבלעדיות לשנה. לצדדים תינתן האפשרות להאריך את ההסכם.

הסטטיסטיקה מלמדת, כי משאיות מעורבות פי תשעה בתאונות דרכים קטלניות מאשר רכב פרטי. ההוצאה הממוצעת למשאית בגין תאונות היא עשרות אלפי שקלים בשנה, ולעיתים מאות אלפים. במסגרת שיתוף הפעולה ינוטרו כלי הרכב הכבדים בכל נסיעה. המערכת תתריע בזמן אמת לנהג על אירועי בטיחות כגון הסחות דעת, שימוש בטלפון או הירדמות. המערכת גם תאפשר למנהל הצי לקבל סטטיסטיקה של אירועי הבטיחות ותיעוד וידאו מלא של כל אירוע בשירותי ענן, וכן ציוני נהגים כדי לאתר ולשפר נהיגה מסוכנת מבעוד מועד.

 

 

עופר סוחמי, מנכ"ל ג'נגו: "אנו עדים לטרנד עולמי של אימוץ מערכות בטיחות ברכב על ידי חברות הביטוח, שרבות מהן מעניקות תנאים מועדפים לרכבים שבהם הותקנו מערכות אלה. מערכת VuDrive של ג'נגו מדגימה ערך משמעותי לציי רכב, של זיהוי ושיפור של נהיגה מסוכנת, תחקור והפחתת תאונות. חברות הביטוח מעוניינות לבטח נהגים זהירים שאינם מוסחים בקלות בעת הנהיגה, ומוזילות בעבורם את פוליסת הביטוח כחלק ממהפכת הביטוח המותאם אישית."

ג'נגו פונה לשוק יצרניות הרכב העולמיות (Before market) ולשוק ציי הרכב (After market). האיחוד האירופי פרסם רגולציה מחייבת, שלפיה משנת 2024 כל רכב, משאית או אוטובוס חדשים העולים על הכביש, מחויבים בחיישנים פנימיים שיתריעו וימנעו הסחת דעת של הנהג.

רגולציות נוספות נמצאות בהליכי חקיקה ואכיפה ברחבי העולם ומייצרות ביקוש למוצרי החברה. החברה מעריכה, כי כחלק מהמגמה האמורה, בשנים הקרובות יפורסמו מכרזים לניטור נהג לכלי רכב חדשים. בד בבד החברה פועלת לשיווק מוצריה לשוק ציי הרכב בעולם.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן