מגהמה - ציי רכב
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

ועדת הכלכלה: פטור למילואימניקים מתשלום בכבישי אגרה

28/01/2024
זמן קריאה: 1 דק'

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ דוד ביטן, התכנסה לדיון המשך שעסק ביוזמה לפטור מילואימניקים מתשלום בכבישי אגרה בנסיעה למילואים, לבקשת ח"כ מיכל וולדיגר. בפתח הדיון הודיע היו"ר ביטן, כי חברת דרך ארץ החליטה לוותר על קנסות ממילואימניקים שלא שילמו חשבון בזמן. היו"ר ביקש משר הביטחון להפעיל את סעיף 8 בחוק כבישי אגרה, המאפשר לו, בהסכמת שר התחבורה ושר האוצר, להוציא צו שיפטור את משרתי המילואים מתשלום בכבישי אגרה.

בדיון ציין סמנכ"ל הכספים של דרך ארץ, זהר פכט, כי החברה המתינה לנתונים ממשרד הביטחון כדי לדעת מי הוא איש מילואים, אך עדיין לא קיבלה אותם. לאחר מכן תשב עם החשב הכללי.

היו"ר ביטן אמר, כי הובהר לו שעניין הקנסות נפתר, ואם יושתו קנסות על מילואימניקים הם יבוטלו. הוא ציין שהבעיה היא לא הכסף הקטן הזה.

ח"כ וולדיגר: "לא יעלה על הדעת להגיד לחייל מילואים, שנמצא מאז שמחת תורה בעזה, שיחזור הביתה בכבישים עוקפים כדי שלא יעלה למדינה כסף", אמרה.

נציג אגף החשב הכללי באוצר, שי שאתיאל אמר, כי למשרד הביטחון יש נתונים על משרתי המילואים, מקום מגוריהם ומקום ההתייצבות שלהם. האוצר ניסה לקבל את הנתונים ולא הצליח, לכן הדבר הפשוט ביותר הוא להוסיף את ההחזר לתשלום שמקבלים משרתי המילואים כהחזר הוצאות דלק.

ראש תחום פרט של ענף תכנון כוח אדם מילואים בצה"ל, סא"ל (במיל') שיר אבינועם אמרה, כי לצה"ל אין נתונים על השימוש בכביש 6, והוסיפה כי הצבא לא יכול לשלם על הנסיעה מבחינה תקציבית וצריך שיהיה לכך מתווה ומקור.

היו"ר ביטן דחה את הדברים ואמר, כי הצבא קיבל תקציב לכל מה שביקש לשנת 2024, וקרא למצוא לכך פתרון.

 

צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן