מגהמה - ציי רכב
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

נפתחה תערוכה מאוסף הרמן שטרוק של צבי נטע

18/09/2023
זמן קריאה: 1 דק'

מאות משתתפים נכחו בפתיחה של תערוכת האוסף של צבי נטע, הבעלים של חברת מכשירי תנועה, במוזיאון הרמן שטרוק בחיפה. איש העסקים צבי נטע תרם למוזיאון שטרוק בחיפה 212 הדפסים ורישומים של האמן הרמן שטרוק (קיבל בירושה מאביו). באירוע החגיגי נכחו מאות מבקרים שיכלו להתרשם מהעבודות המיוחדות של הרמן שטרוק, שחלקן מוצגות לציבור בפעם הראשונה בתערוכה זו, וצפו בהופעה של צמד כליזמרים באמפיתיאטרון של מוזיאון שטרוק בחיפה.

בין 212 הטפסים והרישומים של האומן הרמן שטרוק יש דיוקנאות מפורסמות של גדולי הציוניות, הרוח והמדע: תיאודור הרצל, אלברט איינשטיין, הרב ד"ר יצחק אייזיק הלוי הרצוג, אוסקר ויילד, זלמן שניאור, אלברט איינשטיין, שלום אש ועוד.

הרמן שטרוק (1944-1876) נחשב אחד מאמני ההדפס החשובים בגרמניה ובארץ ישראל במחצית הראשונה של המאה העשרים. יותר מארבעים שנות פעילותו כאמן מצליח ומוערך, הוא יצר שפע של עבודות על נייר, בעיקר בשני סוגי נושאים - דיוקן ונוף. בסדרת הדיוקנאות המפורסמים שלו הנציח שטרוק את גדולי הרוח והמדע של זמנו, חלקם מוצגים גם בתערוכה זו: חוזה המדינה - תיאודור הרצל, סבו של נשיא המדינה הנוכחי - הרב הראשי ד"ר יצחק אייזיק הלוי הרצוג, הפיזיקאי אלברט איינשטיין וסופרים ומשוררים, בהם אוסקר ויילד, שלום אש וזלמן שניאור.

צבי נטע: "החלטתי לתרום את האוסף של הצייר הרמן שטרוק, שהיה אחד מאומני ההדפס החשובים במאה העשרים, כדי שהציבור הרחב ייחשף ליצירות האומנות של האומן."

יותם יקיר, מנכ"ל מוזיאוני חיפה, הדגיש את הקשר החשוב של מוזיאון שטרוק לשכונה שבה הוא ממוקם: "הרמן שטרוק קבע את ביתו כאן בבית הזה לפני 100 שנה, ב-1924. ייסדנו בבית שטרוק מגוון רחב של פעילויות הדפס ייחודיות ברוח אומנותו. האוסף שרכש אביו של צבי נטע, ג'ו בוקסנבאום, הגיע בדיוק למקום הנכון."

 

צבי נטע על רקע צילום של הרמן שטרוק בזמן עבודתו. צילום: ענת חרמוני

צבי נטע, יותם יקיר ורן הילל, מנהל האוספים. צילום: ענת חרמוני

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן