מגהמה - ציי רכב
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

14 אמבולנסים נחנכו במעמד המשפחות השכולות

11/02/2024
זמן קריאה: 4 דק'

ברחבת הספרייה הלאומית בקריית הממשלה בירושלים התקיים טקס מרגש לחנוכת 14 אמבולנסים חדשים שתרם ארגון Samaritan's Purse לזכרם של נופלי מגן דוד אדום במלחמת "חרבות ברזל", שנרצחו בעת שהיו במשימת הצלת חיים במד"א או נפלו בקרבות על הגנת המדינה. בטקס, שהתקיים במעמד בני המשפחות השכולות ונשיא "Samaritan's Purse", הכומר פרנקלין גרהאם ובתו סיסי גרהאם-לינץ', הוקדש אמבולנס לזכר כל אחד מהנופלים. ההקדשות על האמבולנסים נחשפו בזו אחר זו מול המשפחה והחברים של הנרצחים, כשהם מנציחים את זיכרון היקרים להם.

ארגון "Samaritan's Purse" שם לו למטרה לסייע לגופים הומניטריים. הארגון תורם שבעה אמבולנסים נוספים, בהם אמבולנסים ממוגני ירי, אשר ייחנכו בהמשך לזכר חמישה מתנדבים נוספים שנפלו במלחמה. האמבולנסים החדשים יוצבו במרחבים שבהם התנדבו הנופלים, כמה חודשים בלבד אחרי שאמבולנסים של מד"א הושחתו על ידי מחבלי חמאס במתקפת הטרור על ישראל ב-7 באוקטובר.

בטקס השתתפו גם סגן הנשיא קן אייזקס ומנכ"ל מד"א אלי בין, וכן מנכ"ל משרד החוץ יעקב בליטשטיין, חבר הכנסת וסגן יו"ר הכנסת משה סולומון, חברי הכנסת ארז מלול וטטיאנה מזרסקי, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, סגן ראש העיר נתיבות יעקב מעלימי, ראש מועצה מקומית שלומי גבריאל נעמן, ראש מועצה אזורית אשכול גד ירקוני, ראשי אגודות ידידי מד"א בארה"ב, בישראל ובקרב הנוצרים, הנהלת הארגון, עובדים ומתנדבים.

Samaritan's Purse, שבסיסו בצפון קרוליינה, הוא ארגון סיוע הומניטרי נוצרי-אוונגליסטי שמעניק מענה לאנשים במצבי משבר. הארגון פועל ביותר מ-100 מדינות כדי לספק סיוע לקורבנות של מלחמה, מחלות, אסונות, עוני, רעב ורדיפות.

הנשיא גרהאם: "Samaritan's Purse נותן מענה במשברים בכל העולם - במלחמות, ברעב ובסופות. שואלים אותנו למה אנחנו עושים זאת. אני נוצרי שאוהב את ישראל ומאמין שלפי התנ"ך עם ישראל הוא העם הנבחר. שמעתי שמגן דוד אדום איבד 14 אמבולנסים. בלי לחשוב פעמיים החלטתי לתרום במקום כל אמבולנס שהושמד אמבולנס חדש. הרגשתי שהאמבולנסים של מד"א צריכים להיות מוחלפים מיד.

"בביקורי כאן הייתה לי הזדמנות לראות איך אנשי מגן דוד אדום מסכנים את חייהם כדי להציל את חייהם של אחרים. ל-Samaritan's Purse יש כלים לסייע. נמשיך לשתף פעולה בעתיד עם מגן דוד אדום."

משה ליאון: "אנו חונכים היום באופן סמלי 14 אמבולנסים חדשים שיצילו חיים של אלפי ישראלים. מד"א הוא ארגון הצלת החיים הגדול והמוביל בישראל."

יעקב בליטשטיין: "אחד הדברים שבלטו במתקפה ב-7 באוקטובר הוא התקפה ישירה של מיתקני רפואה וציוד רפואי באופן שלא איפשר הגשת סיוע לפצועים והביא לקורבנות גם בקרב הצוותים. זה אחד המראות המחרידים ביותר שראיתי בחיי. אנחנו עומדים לזכרם ולמענם. הכומר גרהאם הזכיר את החשיבות של ארגון הצלה לאומי חזק לא רק באסונות לאומיים אלא גם באירועי שגרה. המתנדבים והעובדים של מד"א, גיבורים של ממש, הם מצילי החיים. בזכות Samaritan's Purse אנחנו חונכים את קבלתם של 14 אמבולנסים חדשים."

אופיר לוי, אביה של ליאור לוי, הי"ד שנפלה בבוקר השבת השחורה: "ליאור לוי היא חיילת אמיצה שנפלה בגיל 19. ליאור הייתה דמות של חמלה ואומץ, שתמיד שאפה להציל חיים. היא התחילה להתנדב במד"א כפרויקט בבית ספר, ומהר מצאה שם בית שני. חלומה היה להיות רופאה מנתחת, אבל גורלה השתנה ביום האימה ההוא, כאשר המדינה הותקפה וליאור נרצחה. התרומה שלה ושל חבריה למד"א, שנפלו במסירות, תימשך כל פעם שאחד מ-14 האמבולנסים החדשים ייצא למשימה. האמבולנסים האלו יהיו סמל לאומץ, לחיים ולתקווה, ובכך ימשיכו את מורשת הנופלים."

אלי בין: "את האמבולנסים החדשים אנו חונכים לזכרם של מתנדבים ועובדים של מד"א, שנרצחו בעת מילוי תפקידם להצלת חיים ונפלו בלחימה על הגנת המדינה. כל אמבולנס המוקדש לזכרו של נופל יוצב באזור מגוריו, ימשיך את דרכו וינציח אותו בדרך הצלת החיים. ראינו כאן היום ביטוי לקשר העמוק בין ידידינו מארגון Samaritan's Purse למדינת ישראל. האמבולנסים יסייעו להציל את חייהם של רבים במדינת ישראל, בשגרה ובחירום."

 

צילום: מד"א

צילום: אריאל אוחנה

 

באירוע הוקרה שהתקיים במרכז פרס לשלום ולחדשנות במעמד נשיא זק"א באירופה, ד"ר מארק סלמה, ובהשתתפות משפחות הנרצחים ומפיקי מסיבת הנובה, בזק"א תל אביב חנכו אמבולנס חדש בשם NOVA לזכר הנרצחים.

באירוע הודלק נר לזכר הנרצחים: רז מלכה, ממפיקי קהילת שבט הנובה, הדס שמל, ששכלה את אחותה בנובה וממקימות עמותת 'ילדי האור' שהקימו המשפחות השכולות לזכר בני המשפחות שנרצחו במסיבה, רמי שמואל, ממנהלי האירוע, ששהה בשטח המסיבה בימים שלאחר השבת השחורה, וסגן טל נוי, מפקד צוות בגדוד שקד בחטיבת גבעתי.

באירוע השתתפו חמי פרס, יושב ראש מרכז פרס לשלום וחדשנות, מנכ"ל זק"א תל אביב, צבי חסיד, מתנדבים ומתנדבות בזק"א תל אביב, נציגי עמותת 'ילדי האור' של משפחות הנרצחים, משפחות שכולות של נרצחי הנובה ומפיקי הנובה שייסדו את קהילת שבט הנובה.

את האירוע הנחתה הילה סעדה, והזמר יגל אושרי שר את "גם בשעות החשוכות של הלילה" (לצאת מדיכאון). באירוע נחנך אמבולנס NOVA חדש, שעוצב באופן ייחודי והוקדש לזכרם של הנרצחות והנרצחים במסיבת הנובה, מתרומתה של הקהילה היהודית בארגנטינה.

צבי חסיד: "בורכנו בהזדמנות לפגוש את יקיריהם, את אותם בני משפחה וחברים של חוגגי מסיבת הנובה, שבעבורם החללים היו עולם ומלואו. אני מצדיע למתנדבים שלנו ולמשפחות."

שראל בוטביה, מפיק מהנובה: "אנו מודים לזק"א על המסירות ועל המחויבות. אנו מקווים שאמבולנס הנובה יהיה סמל להפצת ערכי הטוב, הערבות ההדדית ושותפות הגורל הישראלית המחברת בין כולנו."

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות: "בחלומות הכי גרועים שלי לא דמיינתי מפגש מסוג כזה במרכז פרס לשלום ולחדשנות. זה מפגש מרגש ביותר בין משפחות הנרצחים לאנשי זק"א ת"א שעשו עבודת קודש ברגעים הקשים ביותר. לא נוותר על החיים והתקווה, ומתוך האבל הנורא נצא חזקים ומלוכדים יותר."

הדס שמל: "אנחנו מקווים שהערכים של הנובה והמסר שלנו על אהבת חינם, קהילתיות, אחווה ואהבה, יעברו הלאה."

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
סרטונים
14 אמבולנסים נחנכו לזכרם של נופלי מגן דוד אדום ממלחמת חרבות ברזל, תרומת Samaritan's Purse
14 אמבולנסים נחנכו לזכרם של נופלי מגן דוד אדום ממלחמת חרבות ברזל, תרומת Samaritan's Purse עברית
כותרת
תוכן