מגהמה - ציי רכב
חדשות
ספורט מוטורי
לעמוד קודם

חמישה דגמי סידו 2023 בישראל

16/03/2023
זמן קריאה: 8 דק'

קבוצת עופר אבניר, יבואנית מותג סידו (SEA DOO) בישראל, משווקת בישראל אופנועי ים לשנת 2023 עם היצע הדגמים הגדול ביותר אי פעם - חמישה דגמים חדשים.

לכל הדגמים מנוע Rotax עתיר מומנט והספק עם מוניטין של אמינות וביצועים, בזכות מערכת קירור מנוע סגורה ללא מי ים ומערכת ITC המשלבת טכנולוגיה חדשנית ומוכחת לתפעול אינטואיטיבי עם נוחות ובטיחות מרביים ולחיסכון בתצרוכת הדלק. מערכת iBR מספקת בלימה והילוך אחורי ממוחשב ופרוגרסיבי.

לדגמים שוקע הידרודינמי המאפשר יציאה מהירה לפלנינג עם יכולות שיוט מיטביות ואחיזה מעולה בכל תנאי ים. השוקע עשוי מחומרים חדשניים עמידים וקלי משקל, לביצועים מעולים וחיסכון בדלק. העיצוב והתכנון האגרונומי, מעבר להיותו מרהיב, מעניק נקודות אחיזה ותמיכה הן ברכיבה חזקה והן בקרוזינג, לנוחות ובטיחות.

 

 

RXP-X RS300 APEX: כלי בגרסת Limited Edition, שעיצובו משלב צביעה ייחודית לדגם לצד חיפויי קרבון, למראה קרבי. למכסה הקדמי ולמראות הצד חיפוי מסיבי פחמן (קרבון פייבר). ל-APEX חבילת אבזור מלאה, הכוללת משכך היגוי מתכוונן תוך כדי תנועה להתאמת אישית למצב הים ולאופי הרכיבה - מעניק רכיבה אינטואיטיבית משופרת בנוחות ובטיחות מרביים, מערכת מולטימדיה אלחוטית, מערכת שמע, צג שעונים בגודל 7.8" מערכת חיבור LINQ וכיסוי מותאם לדגם.

הדגם תוכנן לרכיבה סופר ספורטיבית עם המנוע החזק והעוצמתי ביותר בתעשייה, ההאצה החזקה והמהירה ביותר ויכולת לקחת פנייה באופן המהיר והמדויק ביותר. מערכת TRIM ייחודית לדגם נועדה ל"הדבקת" השוקע ול"גיהוץ" המים תוך שמירה כיוונית ואחיזה מיטבית של אופנוע הים ברכיבה במהירות שיא בים שטוח וגם בים גלי. מייצבים Race-inspired X-sponsons תוכננו להעניק יציבות סיבובית בהטיית האופנוע במהירויות גבוהות, והם ניתנים לכיוון בהתאם לתנאי הים, רמתו המקצועית של הרוכב וסוג הרכיבה.

שוקע מסוג T3-R HULL מספק היגוי המשלב דיוק, זריזות וחדות בפניות אדוקות, תוך שימור יציבות כיוונית מדויקת. מערכת ERGOLOCK הופכת את הרוכב והאופנוע ליחידה מחוברת אחת, ממזערת את השפעת העייפות ומאפשרת רכיבה ארוכה יותר בזכות אוכף ארגונומי בהשראת מרוצים.

מושב אחורי מתכוונן ותמיכות ייחודיות לרגלי הרוכב נועדו לאפשר לאחיזה משופרת של הרוכב באופנוע הים. הכידון מתכוונן.

מחיר: 149,950 ₪.

 

 

GTX WAKE 230: אופנוע ים לחוויית רכיבה לצד פעילות ספורט גלישה. GTX WAKE PRO מספק רכיבה יציבה ביותר בתעשייה ומצויד כסטנדרט באבזור ייעודי לספורט גלישה וסקי מים. מפרט טכני ואבזור ייעודי מאפשרים גלישה וסקי מקצועיים. ל-Wake מצערת חכמה למצב סקי, מוט פיילון LINQ למצב גלישה מקצועית והתקן ייעודי לנסיעת הגלשן.

לאופנוע מסך 7.8 אינצ'ים בצבע מלא עם נראות מדהימה ורמה חדשה של פונקציונליות, מולטימדיה עם אינטגרציה של Bluetooth, USB ואפליקציות לסמארטפון המספקות מוזיקה, תנאי מזג אוויר, ניווט ועוד. מערכת האודיו עמידה למים. מערכת iDF מתקדמת מאפשרת לרוכבים לנקות את משאבת ה-JET מלכלוך בלחיצת כפתור בלי לרדת מאופנוע הים.

מנוע רוטקס חזק, אמין וחסכוני בדלק בנפח 1,630 סמ"ק מפיק 230 כ"ס ומומנט לביצועים. המצערת האלקטרונית ITC מאפשרת כיול מפתח למידה לרוכבים חדשים. מערכת IBR מאפשרת בלימה מהירה וקצרה ולתפעול קל בשיוט לאחור. תנוחת הישיבה חדשה: מרכז כובד נמוך, ירכתיים רחבים יותר. לאופנוע מערכת LinQ לחיבור אבזור מקורי, המאפשרת חיבור וניתוק מהירים של האביזרים המקוריים המורכבים על המשטח האחורי כגון תיק, צידנית, מכל דלק רזרבי או מוט לגרירת סקי. קיימים תאי אחסון חדשים לאחסון נוח.

מחיר: 140,950 ₪, כולל גרור אמריקני ייעודי לאופנועי ים, תוצרת Load Rite. המחיר לא כולל אגרת שייט והוצאות כושר שייט.

 

 

Fish Pro Trophy: אופנוע ים ייעודי לחובבי דיג, מאפשר לשלב דייג ורכיבה מהנה ונוחה, תוך הגעה מהירה לנקודות דייג במהירות, בבטחה ובתנאי ים מגוונים וגליים. האופנוע תוכנן בקפידה לדייג עם פתרונות שימושיים ויעילים, עם יכולת לשאת ציוד ייעודי לדייג. זה אופנוע הים הראשון בתעשייה המצויד במערכת גילוי דגים וניווט, וכולל מערכת אחסון וציוד LinQ, מושב דיג ייעודי, צידנית 51 ליטר ומיתקני עיגון לחכות.

בין המערכות המתקדמות: מסך 7.8 אינץ' בצבע מלא עם רמה חדשה של פונקציונליות, מולטימדיה עם אינטגרציה של Bluetooth, USB ואפליקציות לסמארטפון המספקות מוזיקה, תנאי מזג אוויר, ניווט ועוד. מערכת האודיו עמידה למים ומשולבת במלואה בעוצמה של 100 W. מערכת iDF מתקדמת מאפשרת לרוכבים לנקות את משאבת ה-JET מלכלוך בלחיצת כפתור, בלי לרדת מאופנוע הים.

הרחבת הסיפון האחורי באופנוע מתאפשרת בעזרת מערכת חיבור שנייה, המוסיפה 11.5 אינץ' (29 ס"מ) לחלק האחורי של כלי השיט, עם פלטפורמה אחורית לשהייה יציבה ונוחה על אופנוע הים לדייג ובכלל. ל-Fish Pro Trophy מערכת מקורית של GARMIN עם GPS ומסך מגע בגודל שבעה אינץ' לגילוי ואיתור של להקות דגים ולניווט וגישה למפות אזוריות משודרגות.

מנוע רוטקס 1,630 סמ"ק חדש מפיק 170 כ"ס. המנוע אמין מאוד וחסכוני בתצרוכת דלק בזכות מצב ECO המייצר חיסכון של עד 34%, מצערת אלקטרונית המאפשרת גם כיול מפתח למידה לרוכבים חדשים ומערכת IBR לבלימה מהירה וקצרה ולתפעול קל בשיוט לאחור.

מחיר: 146,950 ₪, כולל גרור אמריקני ייעודי לאופנועי ים, תוצרת Load Rite. המחיר לא כולל אגרת שייט והוצאות כושר שייט.

 

 

Explorer Pro: הכלי תוכנן בקפידה לחוויית רכיבה אולטימטיבית בטיולים ארוכים למקומות שרק אופנועי ים יכולים להגיע בנוחות ובבטיחות מרבית, עם ציוד אדוונצ'ר. זה אופנוע הים הראשון בתעשייה שמצויד במגן רוח קדמי להגנה מפני רוח והשפרצות מים. בכך הוא מפחית את עייפות הרוכב וחוסך אנרגיה לנסיעה. בכלי מקומות אחסון תואם LinQ לשמירה על ציוד נוסף יבש בהישג יד.

האקספלורר מצויד בתיק אחסון בנפח 100 ליטר אטום למים, המתחבר לאופנוע באמצעות חיבור LinQ. הדבר מאפשר לשאת את התיק כמוערם על אביזרים אחרים או לשאת אותו כתיק גב. מגני ברכיים מוסיפים נוחות ושליטה נוספת בתנאים קשים. פגוש Target Languageont חזק ועמיד כולל ידיות אחיזה בעת עגינה, יציאה לחוף וכידון יחיד מסוגו עם הגבהה מתכווננת.

לאופנוע הים מסך 7.8 אינץ' בצבע מלא עם רמה חדשה של פונקציונליות, מולטימדיה עם אינטגרציה של Bluetooth, USB ואפליקציות לסמארטפון המספקות מוזיקה, תנאי מזג אוויר, ניווט ועוד. מערכת האודיו עמידה למים ומשולבת במלואה בעוצמה של 100 W. מערכת iDF מתקדמת מאפשרת לרוכבים לנקות את משאבת ה-JET מלכלוך בלחיצת כפתור בלי לרדת מאופנוע הים ולפנות פתחים סתומים בלחיצת כפתור בלי להירטב. הרחבת הסיפון האחורי מתאפשרת בעזרת מערכת חיבור שנייה LinQ המוסיפה 11.5 אינץ' (29 ס"מ) לחלק האחורי של כלי השיט, עם פלטפורמה אחורית לשהייה יציבה ונוחה על אופנוע הים לדייג ובכלל.

בדומה לגרסת Fish Pro Trophy, ל-Explorer Pro מערכת מקורית של GARMIN עם GPS ומסך מגע בגודל שבעה אינץ', לגילוי ואיתור של הקות דגים ולניווט וגישה למפות אזוריות משודרגות בחינם.

מנוע רוטקס 1,630 סמ"ק חדש מפיק 170 כ"ס. המנוע אמין מאוד וחסכוני בתצרוכת דלק בזכות מצב ECO המייצר חיסכון של עד 34%, מצערת אלקטרונית המאפשרת גם כיול מפתח למידה לרוכבים חדשים ומערכת IBR לבלימה מהירה וקצרה ולתפעול קל בשיוט לאחור.

מחיר: 136,950 ₪, כולל גרור אמריקני ייעודי לאופנועי ים, תוצרת Load Rite. המחיר לא כולל אגרת שייט והוצאות כושר שייט.

 

 

GTX 230: לכלי שוקע יציב, נוח ומרווח, עם ירכתיים רחבים לרביצה או לפיקניק על המים. לאופנוע מערכת אחסון וציוד LinQ, מסך 7.8 אינץ' בצבע מלא ורמה חדשה של פונקציונליות הכללת אינטגרציה של Bluetooth, USB ואפליקציות לסמארטפון המספקות מוזיקה, מזג אוויר, ניווט ועוד. יש גם מערכת BRP Bluetooth Audio Premium עמידה למים ומשולבת במלואה בעוצמה של 100 W. מערכת iDF מתקדמת מאפשרת לרוכבים לנקות את משאבת ה-JET מלכלוך בלחיצת כפתור בלי לרדת מאופנוע הים.

מנוע רוטקס 1,630 סמ"ק חדש מפיק 230 כ"ס ומומנט לביצועים. המנוע אמין מאוד, ובעיקר חסכוני בתצרוכת דלק בזכות מצב ECO המייצר חיסכון של עד 34%, מצערת אלקטרונית ITC המאפשרת גם כיול מפתח למידה לרוכבים חדשים ומערכת IBR לבלימה מהירה וקצרה ולתפעול קל בשיוט לאחור.

לכלי תנוחת ישיבה חדשה Ergolock למרכז כובד נמוך וירכתיים רחבים. מערכת LinQ מאפשרת חיבור אבזור מקורי וחיבור וניתוק מהירים של האביזרים המקוריים המורכבים על המשטח האחורי. תאי אחסון חדשים מאפשרים יכולת אחסון משופרת ונוחה. התא הקדמי מתחת לכידון (מוגן מים ומרופד למניעת חבטות) מאפשר אחסון של טלפון או נגן מוזיקה וטעינת המכשיר. קיים תא אחסון מרכזי גדול במרכז האופנוע, המאפשר גישה קלה בזמן ישיבה, ללא צורך בעמידה.

מחיר: 136,950 ₪, כולל גרור אמריקני ייעודי לאופנועי ים, תוצרת Load Rite. המחיר לא כולל אגרת שייט והוצאות כושר שייט.

 

 

מערכות ייחודית לדגמי 2023:

מערכת בטיחות iBR: דור שלישי של מערכת הבלימה וההילוך האחורי iBR (Intelligent Brake & Reverse) מאפשר מרחק בלימה קצר ויכולת תמרון גבוהה יותר בנסיעה לאחור ולצורך עגינה. למערכת מצב "ניוטרל" אמיתי - בהתנעת אופנוע הוא נותר ללא תנועה, וזו תתאפשר רק בלחיצה על מצערת הגז.

במצב עמידה בסחיטה של ידית בלם ה-iBR, ישולב הילוך אחורי. במצב שיוט ובכל מהירות מעל 8 קמ"ש, לחיצה על ידית הבלם תפעיל את מערכת הבלימה באופן פרוגרסיבי בהתאם למהירות הכלי. מערכת iBR תוודא שכלי השייט נותר מאוזן והחרטום לא ישקע במהלך הבלימה. הדבר מתאפשר באמצעות העלאה אוטומטית של הסל"ד, ללא מעורבות המשיט.

ברגע שמופעלת ידית בלם (גם אם המשיט ממשיך בטעות לסחוט את מצערת התאוצה), פעולה זאת תתבטל אוטומטית על ידי מערכת iBR, כך שהפעלת הבלימה מנטרלת את האפשרות להמשיך לסחוט את מצערת התאוצה. בזכות היכולת לשלב להילוך אחורי, iBR מאפשרת נוחות בגישה לאדם במים, ובפרט בהפעלת פעילות ספורט ימית כגון גלישת SKI או גלישה על אבוב. המערכת משפרת מאוד את השליטה באופנוע הים במצב המצריך שילוב הילוך לאחור או בלימה להאטת שיוט, ומעניקה יכולת רכיבה אינטואיטיבית מצוינת.

טכנולוגיית iControl: מערכת מתקדמת לשליטה על כל המערכות האלקטרוניות. מצערת אלקטרונית מנהלת מערכת ECO לתצרוכת דלק יעילה במיוחד.

ידיות אחיזה ארגונומיות ו-Ergo Lock: תנוחת רכיבה ספורטיבית מתאפשרת בעזרת ידיות שעוצבו מחדש בהתאם למיקום ולאחיזה של הרגליים, הישבן ומוטות הידיים. הידיות החדשות מתווספות למערכת Ergo Lock שמעניקה תמיכה אפקטיבית לרגלי המשיט תוך אחיזה מעולה ושימוש ברגליו ל"חיבור" הרוכב לאופנוע הים. הדבר נועד להפחתת העייפות המצטברת בזמן רכיבה ספורטיבית או בים גלי.

מערכת ITC: מצערת חכמה לתגובה ליניארית ותצרוכת דלק נמוכה מאפשרת שליטה מיטבית על הנסיעה. במצב ניטרלי וללא תנועה, המערכת תומכת בפעולת הבלימה ושילוב ההילוך האחורי, בסיוע בהיגוי, בפנייה במהלך השייט ובהעלאת ההספק באופן ליניארי תוך פנייה איטית. הדבר תורם ליציבות ואחיזה משופרים.

המצערת האלקטרונית שולטת גם בבקרת השיוט, אשר מקבלת מידע מרכיב GPS מובנה. המצערת מאפשרת שני סגנונות רכיבה: ספורט או טורינג, לשליטה מיטבית במאפייני ההאצה ובתגובה ללחיצה על הגז. בזכות מערכת ניהול המנוע, אשר מייעלת את תצרוכת הדלק, לאופנועי הים של Sea-Doo יתרון של עד 56% בתצרוכת הדלק בהשוואה למתחרים רלוונטיים על פי מבחנים בלתי תלויים.

מערכת IDF לניקוי משאבת ה-JET מאצות, מניילון ומשאר מזהמים במים. מאפשרת לרוכבים לנקות את משאבת ה-JET מלכלוך בלחיצת כפתור, בלי לרדת מאופנוע הים.

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן