מגהמה - ציי רכב
כתבות
מגה משפט
כללי
לעמוד קודם

בקשה לתביעה ייצוגית: תשלום בעד חניה בכחול-לבן

02/04/2024
זמן קריאה: 2 דק'

בקשה לאישור תביעה ייצוגית הוגשה לבית המשפט המחוזי בת"א נגד חברת פנגו פיי אנד גו מפ"ת. נטען כי ימים אחדים לאחר תחילת מלחמת חרבות ברזל הנמשכת מאז 7 באוקטובר, פרסמו כמעט כל הרשויות בישראל, הן האזוריות, הן המקומיות, הן העיריות וכל היישובים, פרסומים שלפיהם בשל המצב והמלחמה, הן אינן אוכפות ואינן גובות תשלומי חניה בכחול-לבן ברחבי הערים, היישובים והמועצות.

ואכן, מרבית הרשויות והערים לא אכפו כבהודעתן חניה בכחול-לבן כשלושה חודשים מ-7 באוקטובר, וחלקן חזרו לאכוף חניה בכחול-לבן רק לאחר כחמישה חודשים.

למרות האמור גבתה חברת פנגו פיי אנד גו מכל לקוחותיה תשלום בגין חניה בכחול-לבן בכל אותם יישובים וערים, על אף שאכיפה בכחול-לבן לא בוצעה ולא היה כל צורך לשלם בגין חניה בכחול-לבן, ולבטח לא לגבות כל תשלום בגין אותה חניה.

זאת ועוד, החברה פרסמה באתר האינטרנט שלה ובאפליקציה פרסום על רשימת הרשויות העירוניות שבעקבות המצב אינן גובות תשלום חניה בכחול-לבן עד להודעה חדשה. באותן הרשויות לא היה צריך להפעיל חניה באפליקציית פנגו: חיפה, נתניה, ב"ש, גבעתיים, רחובות, טירת הכרמל, מגדל, עמק חפר, אופקים וים המלח. ואולם למרות הפרסום האמור גבתה פנגו תשלום מכל אדם שחנה בערים וברשויות האלו בחניה כחול-לבן, ועד היום לא פרסמה כל הודעה חדשה.

לטענת המבקש, אורן חכם תושב פ"ת, בהתנהלותה השערורייתית המנוגדת לדין וחסרת תום הלב, הטעתה פנגו את לקוחותיה, ועל כן עליה להשיב לידיהם את כל הכספים שחייבה אותם שלא כדין בגין החניה בכחול-לבן.

זאת בכל אותם רשויות, ערים, ישובים, מועצות מקומיות ואזוריות ואזורים אחרים שבהם לא בוצעה אכיפה של כחול-לבן מיום תחילת המלחמה בשבעה באוקטובר, ועד לחזרתן לאכוף חניה בכחול-לבן - כל רשות במועד של חזרתה היא. כך גם לגבי רשימה שפרסמה של עשרת הרשויות העירוניות שהחליטו לא לגבות כספם בגין חניה בכחול-לבן.

בבקשה מצוין, כי בהתאם לפרסומים, שוק החניה בכחול-לבן מגלגל כ-200 מיליון ש"ח בשנה, וכי לפנגו נתח שוק של 50% מההכנסות בכחול-לבן, קרי הכנסות בסך 150 מיליון ש"ח בשנה וכ-12.5 מיליון ש"ח בכל חודש.

לדברי המבקש, בהתאם לחזרתן הממוצעת של הרשויות לבצע אכיפה בכחול-לבן, קרי שלושה חודשים, הרי שהנזק המצרפי של כל לקוחות פנגו הוא 12.5 מיליון ש"ח כל חודש, כפול שלושה חודשים, נזק מצרפי של 37.5 מיליון ש"ח. יש להוסיף את הנזק המצרפי המוערך בשישה מיליון ש"ח שנגרם ללקוחות פנגו בכל אותן 10 הרשויות שלגביהן פרסמה פנגו את הודעתה. מכאן סך הנזק המצרפי של חברי הקבוצה המיוצגת מוערך ב-43.5 מיליון ש"ח.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן