מגהמה - ציי רכב
כתבות
מגה משפט
תאונות דרכים
לעמוד קודם

רקדנית נהייתה נכה בעקבות תאונת אופנוע

16/03/2023
זמן קריאה: 2 דק'

רקדנית מקצועית תושבת גוש דן (30), שרכבה עם ארוסה על אופנוע בדרכה לעבודתה, נפצעה קשה לאחר שהאופנוע שעליו רכבו החליק על כתם שמן בכביש.

לאחרונה הגישה עו"ד טל יגור תביעה בשמה של הצעירה נגד חברת הביטוח שביטחה את האופנוע בביטוח חובה. על פי התביעה, הצעירה נזרקה מן האופנוע שנסע במהירות רבה בטרם החליק, הוטחה במעקה הבטיחות ונפצעה באורח בינוני. היא הובהלה לבית החולים, שם נמצא כי היא סובלת משברים רבים בגפיה. היא אושפזה לעשרה ימים, שבמהלכם עברה ניתוח לשחזור וקיבוע של מפרק ירך שמאל.

מבית החולים הועברה הצעירה לשיקום אורתופדי ממושך. במהלך אשפוזה אובחנה הצעירה כסובלת מפוסט טראומה והחלה טיפול תרופתי. לאחר שחרורה מבית החולים, המשיכה התובעת בטיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק במסגרת אשפוז יום שיקומי, ובד בבד טופלה על ידי פסיכולוג ופסיכיאטר.

על פי התביעה, מאז התאונה החלה הצעירה לסבול כאבים מפושטים בכל חלקי גופה, מעייפות כל שעות היום, מקשיי שינה ומהפרעות ריכוז וזיכרון. ראומטולוג שבדק אותה קבע, כי היא סובלת מפיברומיאלגיה - מחלה כרונית המתפרצת לעיתים קרובות לאחר טראומה גופנית או נפשית.

לדברי עו"ד יגור, בטרם התאונה צברה הצעירה רזומה עשיר בארץ ובחו"ל כרקדנית מקצועית. כמו כן שימשה מנהלת אדמיניסטרטיבית בחברה פרטית והשתכרה היטב למחייתה.

מאז התאונה, כך נטען, פסקה הצעירה מלהלך בכוחות עצמה, אלא לטווחים קצרים, וגם אז היא מסתייעת במקל. למרחקים ארוכים, נטען, היא מתניידת בכיסא גלגלים. הצעירה נעשתה שבר כלי, נאלצה לעזוב את מקום עבודתה, פסקה מכל פעילות ספורט וריקוד, ונאלצת להיתמך במשפחתה לא רק כלכלית, אלא גם בכל הפעילויות היומיות.

לדברי עו"ד יגור, מעבר לתאונה שהחריבה את חייה, הצעירה חוותה טראומה קשה ביחסיה הבינאישיים. יחסי בני הזוג, שתכננו להינשא זה לזה, עלו על שרטון.

לפני מספר חודשים הגישה עו"ד יגור תביעה למוסד לביטוח לאומי (המל"ל) בשמה של הצעירה, להכיר בתאונת הדרכים כתאונת עבודה, ולהכיר בכל הנזקים, הפיזיים והנפשיים, שנגרמו לה בעקבותיה, כפגיעה מעבודה. מל"ל קיבל את הבקשה, וועדה רפואית שמינה קבעה לצעירה נכות משוקללת וצמיתה בשיעור של 100%. לדברי עו"ד יגור, עקב הכרה זו עתיד מל"ל להעביר לצעירה גימלה חודשית גבוהה לשארית חייה.

עו"ד יגור הגישה גם תביעה נגד חברת הביטוח שביטחה בביטוח חובה את האופנוע שעליו רכבו בני הזוג. בתביעה מתבקש בית המשפט להורות לחברת הביטוח לפצות את התובעת בסכום המרבי שבסמכותו (עד 2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום ברמלה.

 


עו"ד טל יגור www.yagurtal.com עוסקת במימוש זכויות מול המוסד לביטוח לאומי, בתביעות נזקי גוף עקב תאונות דרכים ועבודה, תביעות סיעוד, רשלנות רפואית, חבות וביטוח, ומייצגת מבוטחים מול חברות הביטוח.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן