מגה אקסקלוסיב
אומנות ותרבות
אירועים ופסטיבלים
לעמוד קודם

"פסטיבל בסוודר" מגיע לכפר סבא

24/01/2023
זמן קריאה: 2.5 דק'

ביום חמישי הקרוב, ה-12 בינואר, יתקיים בפעם השנייה בכפר סבא "פסטיבל בסוודר" - אירוע מוזיקלי לאיסוף ביגוד חם לדרי רחוב ונזקקים.

"פסטיבל בסוודר" התקיים במשך כעשור בתל אביב ביוזמת ליאור לוי, ומאז תקופת הקורונה שינה את אופיו והפך ליוזמה קהילתית, כאשר בכמה ערים החליטו לקיים את הפסטיבל במסגרתן.

אורית ששון סולומון, תושבת כפר סבא, הפיקה את האירוע בשנה שעברה בפעם הראשונה ובזכות ההיענות של תושבי העיר וההצלחה הרבה, הוחלט גם השנה לקיים בחורף את הפסטיבל, שכולו מושתת על תרומות. הפסטיבל כולל הופעות של אומנים רבים בהתנדבות וביניהם "תופעת דופלר", "סגול "59, "פלא אוזן", ג'ני פנקין , רון דבני, שני קיטנברג ולהקת "עלה בטון". כדי להשתתף בפסטיבל לא נדרש לקנות כרטיס כניסה, אלא להביא כתרומה פריט חם לחורף, שיימסר לחסרי בית ולנזקקים בחורף הקר.

הפסטיבל יתקיים במרכז צעירים כפר סבא, שנמצא במתחם השוק ואשר מעניק מענה לצעירי העיר בגילים 40-18 במגוון נושאים - כגון הכנה לצה"ל, חיילים משוחררים, קריירה ולימודים, תוכן, פנאי ומעורבות חברתית. מנהלת תחום התוכן ומעורבות חברתית במרכז ליס קוזקוב, ומנהלת המרכז פרננדה חימנס סייעו לששון בהפקה המשותפת של הפסטיבל עם העירייה

"המטרה היא להגביר את החמלה ואת המודעות" מספרת אורית ששון ומוסיפה: "כל המיזם נעשה בהתנדבות מלאה מצידנו ומצד כל המעורבים, קהילה למען קהילה. יוזם הפסטיבל, ליאור לוי, החליט להפיק אירוע מוזיקלי שיקרב בין אנשים ויביא לאווירה טובה. אני מאוד אוהבת מוזיקה ולאחר שנכחתי באחד הפסטיבלים, החלטתי לייבא את הרעיון בשנה שעברה גם לכפר סבא וההיענות הייתה מיידית. אומנים רבים התנדבו להופיע, והקהל תרם עשרות פריטי לבוש חמים. ההתגייסות האדירה של כל הצדדים לפתוח את הלב ולגלות אנושיות עבור כל אלה שנדחקים לשולי התודעה, מראה לנו כמה כחברה היינו צמאים ל'ביחד', וכשמתלווה לכל אלה מוזיקה משובחת באווירה טובה, התגמול שווה כפליים".

ראש העיר, רפי סער: "אחד הדברים הכי משמעותיים שמייחד את הקהילה הכפר-סבאית הוא רוח ההתנדבות והנתינה. אלפי תושבות ותושבים לוקחים חלק בפעילות התנדבותית ברחבי העיר עולה ומתגייסים זה למען זו בכל נושא. הפסטיבל הזה הוא דוגמה נוספת לערכים של אהבת האדם, עזרה לזולת והושטת יד לכל מי שנזקק – עליהם מתחנכים ילדינו החל מהגיל הרך. אני רוצה לשבח את אורית ששון ואת מרכז צעירים כפר סבא שהתגייסו ליוזמה החשובה הזו והפיקו פסטיבל שכולו נתינה".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק חברה וקהילה, אמיר קולמן: "בכפר סבא אנחנו שמים את הקהילה במרכז, תוך שימת דגש מיוחד על ערכי הערבות ההדדית והמעורבות החברתית. יוזמה מקסימה זו מצטרפת ליוזמות נוספות להן שותפים תושבי העיר. אני מודה לכל השותפים לפרויקט מיוחד זה, לאורית ששון ולכל צוות מרכז הצעירים העירוני".

 

פסטיבל בסוודר בשנה שעברה. צילום: עירית כפר סבא

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן