מגה אקסקלוסיב
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

מיזם "צמיד איתי": תלמידי קריית חינוך בן גוריון מנציחים את נופלי מלחמת "חרבות ברזל"

10/06/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

תלמידי שכבת י' בקריית חינוך בן גוריון בנס ציונה לקחו חלק במיזם המרגש שנועד לשמר את זיכרון הנופלים על ידי הכנת צמידים וכתיבת מכתב אישי למשפחותיהם.

מיזם " צמיד איתי" נועד לשמר את המורשת והזיכרון של חללי מלחמת חרבות ברזל. מדובר במיזם הנצחה לתקומה וגבורה של חללי המלחמה- חיילי צה"ל, משטרת ישראל וכוחות הביטחון. זהו מיזם משותף בין מחוז מרכז - משרד החינוך לבין יוזמה אזרחית התנדבותית בהובלת של שירה ספטר.

מטרת המיזם היא לאפשר לבני הנוער להיחשף ולהכיר את מורשתו וסיפורו האישי של נופל או נופלת במלחמה ולהנציח אותו. במסגרת הפרויקט המרגש כל כיתה משכבת י' בחרה חלל. התלמידים למדו והכירו את סיפור חייו, גבורתו וערכיו והכינו מצגת. לאחר מכן, הכינו צמידי זיכרון אישיים וכתבו מכתב מורשת למשפחתו של החלל הכולל את הערכים אותם הכיתה בחרה לאמץ.

רומי זמל, תלמידת כיתה י'2 מרגישה שהפרויקט היה מאוד משמעותי עבורה "הייתה לנו הזכות להנציח חיילת שנפלה באירועי אוקטובר. בעצם ההנצחה לא ניתן שישכחו את אושר ברזילי ז"ל".

גם אהוד מילר, מכיתה י'2 שיתף כי "הפרויקט נתן לנו תחושה של חיבור למשפחה והעניק לנו תחושת שליחות".

איריס דורון, מנהלת קריית החינוך בן גוריון: "מיזם "צמיד איתי" הוא מיזם בעל משמעות רבה. מעבר להיותו חינוכי וערכי הוא גם מרגש ונוגע ללב. חשוב והכרחי שבני הנוער יכירו את סיפורם של החיילים גיבורי המלחמה, ילמדו על חייהם ומורשתם וינציחו אותם. התלמידים התחברו לסיפורם של הנופלים אותם הכירו ולמשפחותיהם והרגישו מעורבות ושליחות וזו זכות גדולה וחשובה".

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן