מגה אקסקלוסיב
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

עיריית תל אביב- יפו: סקייטפארק גני יהושע - הסקייטפארק המקצועי ביותר בארץ

12/02/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

עיריית תל אביב- יפו וגני יהושע חנכו את סקייטפארק גני יהושע - הסקייטפארק הכי גדול בעיר ואחד משלושת מתחמי הסקייטפארקים הגדולים בארץ והמקצועי ביותר.

הסקייטפארק הוקם על ידי עיריית תל אביב- יפו באמצעות החברה העירונית גני יהושע בהשקעה של 16 מיליון שקלים. הפארק משלב סגנונות שונים של ריצוף ומעקות, חומרים ואלמנטים מיוחדים והוא מותאם לתחרויות בין-לאומיות. נדגיש כי הפארק הוקם בעקבות תהליך שיתוף ציבור שהעירייה קיימה, בין היתר עם קהילת הסקייטרים בעיר.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב- יפו: "חנכנו בימים האחרונים יחד עם גני יהושע, סקייט-פארק חדש, שיהיה הגדול ביותר בעיר! הסקייט-פארק החדש תוכנן בשיתוף פעולה עם הסקייטרים בעיר, והתבסס על המלצות ובקשות של המשתתפים.

אנחנו בעיריית תל אביב- יפו נמשיך לקדם את מרחבי הספורט הציבוריים, המאפשרים לתושבינו ליהנות מפעילויות ספורט במגוון תחומים בכל רחבי העיר. בעשור האחרון הושקעו מעל מיליארד שקלים בשיפוץ ובניית מתקני ספורט בעיר, זאת כחלק מהמדיניות העירונית לקידום אורח חיים בריא. אני מזמין את כולם, מחובבנים ועד מקצועיים, לבוא וליהנות מהסקייטפארק החדש. רק לא לשכוח קסדה."

הסקייטפארק, ברחוב הברזל 38 בפארק גני יהושע, משתרע על שטח של 9 דונם המקושר לשבילי אופניים, הולכי רגל וצירי תנועה, ובו שלושה מתחמים:

  • המתחם הראשון, מתקן החלקה המורכב משתי ברכות- קטנה וגדולה בגודל של 750 מ"ר.
  • המתחם השני, מתחם "STREET" המדמה את חווית ההחלקה בשטח העירוני.
  • המתחם השלישי, מתחם הפלאזה הייחודי הראשון ואינו קיים בגודלו ובמורכבותו באף סקייטפארק בארץ - בגודל 700 מ"ר של משטח החלקה המחופה כולו אבן גרניט ועשיר באלמנטים מאתגרים להחלקה כגון: קירות, מדרגות, שטחים משופעים, ערוגות, אבני שפה ועוד.

במתחם הסקייטפארק תוכננה הצללה על משטח ה-"STREET" והבריכה הגדולה. תכנון ההצללה היה מלאכת מחשבת - בניית הצללה מעל משטח החלקה ענק, ללא הצבת עמודים בתחום משטח ההחלקה, תוך חשיבה על הצללה אחידה בכל משטח הבטון למניעת סנוור המחליקים ותאורה אחידה בשעות החושך.

הפרויקט תוכנן על ידי צוות ההנדסה ע. יפה ניהול פרוייקטים, צור וולף אדריכלי נוף ובליווי הסקייטר אבי לוזיה.

 

צילום: רפי דלויה

צילום: אילן ספירא

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן