מגה אקסקלוסיב
כתבות
מגה טיפ
לעמוד קודם

טיפים ועצות ללימודי השפה אנגלית מהבית ועל הדרך

24/05/2023
זמן קריאה: 2.5 דק'

מומחי השפה האנגלית של "הלן דורון", הפועלת ב-39 מדינות ברחבי העולם בתחום לימודי השפה האנגלית לילדים ובני נוער, רכזו מספר טיפים ועצות ללימודי השפה האנגלית, לא רק בבית הספר, חוגים או ספרים, אלא בדרכים מהנות, בזמן הפנוי ואפילו מהבית!

הטיפים מבוססים על עקרון מרכזי בלימודי שפה ועפ"י שיטת הלן דורון: שמיעה חוזרת וכמה שיותר חשיפה מהנה לשפה האנגלית, בכל פורמט.

שרים שיר (מגיל 3 חודשים עד 7 שנים) - לילדים שאוהבים לשיר שירים זוהי דרך נהדרת לחוות את השפה באופן טבעי, מבלי להתמקד בדקדוק או במבנה המשפט. כך הילדים פשוט מרחיבים את אוצר המילים ושרים בשפה זרה, גם מבלי שמבינים את המשמעות. בערוץ היו-טיוב של הלן דורון ניתן למצוא את Helen Doron Song Club, הכולל מבחר רחב של שירים עם לחנים קליטים, מילים פשוטות וקטעי וידאו שכיף לצפות בהם ולשיר. ההתרחשות בקליפ כבר תבצע את החיבור בין המילה לבין המשמעות שלה וכך תיווצר הבנה והרחבה של אוצר מילים.

משחקים משחק (מגיל 3 עד 9 שנים) -משחקים מפתחים מיומנויות זיכרון, יצירתיות וגמישות מחשבתית ללימודי שפה. Kangi Club לדוגמא, הינה פלטפורמת משחקים זמינה גם כאתר וגם כאפליקציה. הפלטפורמה כוללת מגוון משחקים מהנים עם הדמויות האהובות על הילדים. כל משחק מסייע לילדים לתרגל את אוצר המילים דרך אתגרים שונים. הילד שומע את המילה נהגית באופן הנכון, ומשייך אותה לתמונה המתאימה. משחקי התאמה, משחקי זיכרון ועוד מחכים באפליקציה ומשמשים לבניית אוצר המילים של הילד - זה ממש לא דומה לשיעורי בית... זה כיף!

 

 

משחקים בדרך - נסו לשנות את השפה של אפליקציית WAZE לאנגלית. תתפלאו כמה מהר הילדים לומדים מושגים כמו: Turn right או Continue straight.

משחק מהנה ופשוט שאף פעם לא נמאס הוא I spy with my little eye. אחד הנוסעים בוחר בחפץ או פרט כלשהו בנוף שהוא רואה בדרך ונותן רמז כלשהו לאחרים והנוסעים האחרים צריכים לנחש מה זה. מי שמנחש נהיה המרגל בתור הבא. כך הילדים מתרגלים מילים של צבעים, של נוף ושל משפטים באנגלית לאורך כל דרך הנסיעה.

לומדים לקרוא בכיף (מגיל 5 עד 9 שנים) - קריאה הנה דרך מצוינת לתרגול אנגלית בכל עת ובכל מקום. מומלץ להכיר את אפליקציית Read באמצעותה הילדים שומעים את המילה המדוברת כראוי, רואים את האיות הנכון, ובאפשרותם לחזור על מילה או על משפט שוב ושוב. האפליקציה מאפשרת לילדים להקליט את עצמם קוראים ולהשמיע אותו בחזרה.

רדיו מסביב לשעון (מגיל 10 עד 18 שנים) - הילדים כיום חשופים למוזיקה באנגלית באמצעות יו-טיוב ושאר היישומונים. ההאזנה מאפשרת להם תרגול האנגלית, ומרחיבה להם אופקים שונים. ניתן להאזין גם לתחנת הרדיו של הלן דורון (ללא תשלום), התחנה מותאמת במיוחד לבני נוער. מושמעת שם מוזיקה פופולרית 24/7, בשילוב תוכניות יומיות וקטעים משעשעים כגון חדשות מוזרות, רכילות סלבריטאים, ספורט, שעשועונים נושאי פרסים וצ'אט לייב עם השדרנים - והכל ערוך ומותאם במיוחד עבור בני נוער, ובאנגלית.


צילום: יח"צ הלן דורון

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן