מגה בנג
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

ארה"ב תשלח אסטרונאוט חדש לחלל

12/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

מעבורת חדשה עם אסטרונאוט של חיל החלל, איש צבא שמוגדר בתפקיד "שומר חלל" (space guardian), תשוגר לחלל על ידי נאס"א בקיץ הקרוב. כך מסר ג'רי פורטר (Jerry Porter), ראש מחלקת יחסי ציבור של אחת מתחנות השיגור בעת שהשתתף בכנס למוביליות בחלל (Space Mobility Conference). המעבורת תהיה חלק ממשימה מדעית חדשה שינהל אלוף משנה ניק הייג (Nick Hague). כאשר המעבורת תגיע לנקודה הקבועה בחלל, הייג יתפוס את המקום של ראש צוות מחקר ומהנדס הטיסה הראשי, האחראי על משימות ופעולות מחקריות רבות. משימת החלל אמורה להימשך כחצי שנה.

הייג: "מרכז העניינים של המשימה שלנו בתחנת החלל הוא לבצע ניסויים ולאסוף מידע. תחנת החלל הבינלאומית (ISS) מספקת פלטפורמה מקורית בתנאים של גרביטציה (כוח הכבידה) מינימלית. התנאים בתחנה מאפשרים לחוקרים ולמדענים מכל העולם לביים סיטואציות ותסריטים ולבדוק את ההשפעה של הסביבה על פעילות הגוף, הן על כדור הארץ הן מחוצה לו."

המשימה החדשה שתצא לדרך באוגוסט תסמל את הפעם הראשונה שבה שומר חלל מגיע לתחנה הבינלאומית מטעם כוחות הביטחון האמריקנים.

הייג הוא לא הקצין האמריקני הראשון שימלא תפקיד זה. אלוף מייק הופקינס (Mike Hopkins) הקיף את כדור הארץ כשהוא נמצא על תחנת החלל הבינלאומית בשנת 2020.

בשלב זה, כוחות הביטחון וחיל החלל בפרט לא מתכננים לשלוח נציגים קבועים שיבצעו משימות על האורביטה. המשימה העתידית שאמורה לצאת לדרך באוגוסט היא "לא חלק מהתוכניות הקבועות שלנו לגבי התמצאות בחלל", כך לפי הודעתה הרשמית של קריסטין פנצנהאגן (Kristin Panzenhagen), קצינה שאחראית להפעלה ולבקרה של מערכות גישה לחלל. מאז שחיל החלל (Space Force) התחיל לפעול כיחידה צבאית נפרדת, ארצות הברית הודיעה כי המדינה לא מתכננת לשלוח כוחות צבא לחלל בעתיד הקרוב.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן