מגה בנג
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

תערוכת ביטחון בינלאומית

11/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

מאות חברות ומיזמים מתחום הביטחון אמורים לנחות בעיר הבירה של ערב הסעודית, ריאד, לקראת התערוכה הבינלאומית World Defense Show. האירוע יתקיים בפעם השנייה ברציפות ואמור להציג את עתיד ענף הביטחון העולמי. מנהל התערוכה, אנדרו פירסי (Andrew Pearcey) אמר: "אנחנו מקווים לאירוע הרבה יותר מוצלח וגדול מהפעם הקודמת. הפעם, WDS יתמקד בעתיד של ענף הבטחון ונשק ויציג איך הנוף הביטחוני בעולם עתיד להיראות בשנת 2030 ומעבר לה."

המטרה של WDS היא להיהפך לאירוע הגדול בתחום. מי שמוסיפה למוטיבציה ולתחרות היא כמובן השכנה לחצי האי ערב איחוד האמירויות. גם היא מקיימת שורה של תערוכות וכנסים בולטים בתחום.

תערוכת WDS התרחבה לעומת השנה שעברה. שטח האולם גדל ב-25%. לרשימת התצוגות התווספו אולם אחד נוסף, 350 חברות ומיזמים מ-75 מדינות. 23 מהן משתתפות בתערוכה בפעם הראשונה. אחת המדינות שיש לה "הופעת בכורה" בתערוכה היא טורקיה. חברת הנשק והמערכות הביטחוניות בייקאר (Baykar) הטורקית, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם ערב הסעודית בשנה שעברה. בין המדינות האחרות שמופיעות באולמות התערוכה לראשונה: קטאר, כווית, אוסטריה, דנמרק ואתיופיה.

פרט מעניין למדי מבחינה גיאופוליטית הוא שחברות אמריקניות אמורות להציג את הפיתוחים שלהן באותו אולם שבו תתמקם המשלחת הרוסית. נראה שערב הסעודית לא ממש מתחשבת במתח הפוליטי שבין שתי המעצמות. הממשלה הסעודית שומרת על זכות המילה האחרונה בכל הקשור למשתתפים בכנס, וכעת נראה שהיא מקבלת בזרועות פתוחות את כולם.

מלבד תערוכות ומיצגים של מדינות בתחום הביטחון, WDS תארח כנסים ומסיבות עיתונאים במגוון נושאים. לערב הסעודית יש אינטרס ברור באירוח של אירוע בינלאומי בסדר גודל כזה. ממשלת סעודיה רוצה להביע את נכונות המדינה לשיתופי פעולה בינלאומיים ולפתוח דלתות לשוק הביטחון המקומי למשקיעים מכל העולם.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן