מגה בנג
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

מבצע מעצרים של חשודים בסחר באמצעי לחימה

19/11/2023
זמן קריאה: 1 דק'

בלשי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז מרכז פשטו על בתיהם של כ-40 תושבי רהט, ערכו חיפושים במתחמים אחר אמצעי לחימה ועצרו 37 חשודים לחקירה במשרדי היחידה, בהם אישה ושלושה קטינים. בפעילות השתתפו בלשי מרחב נגב ותחנת רהט, לוחמי מג"ב מרכז, היחידה הטקטית במג"ב, יחידת מתפ"א ויחידות הכלבנים והחבלנים של מחוז מרכז.

במסגרת החיפושים חשפו השוטרים כלי נשק מסוג M16 שהועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל. הפעילות הגיעה לאחר שמפקד מחוז מרכז, ניצב אבי ביטון, הנחה את ימ"ר מרכז לקדם חקירות ומהלכי מודיעין איכותיים בתחום הסחר והאחזקה בכלי נשק במגזר, תוך מיצוי ראיות פורנזיות ודיגיטליות, הודות להפעלת סוכן סמוי השנה.

ניצב אבי ביטון שיבח את חוקרי ימ"ר מרכז על תוצרי החקירה ועל שיתוף פעולה פורה ומקצועי עם מחוז דרום במאבק המשותף נגד הפשיעה במגזר וציין: "המשטרה מתמודדת עם מגוון משימות בימי המלחמה, ויותר מחודש אנחנו הראשונים שמגיעים לזירות הנפילה ולסייע לציבור. זאת לצד אכיפה ממוקדת נגד עבירות הסתה והזדהות עם ארגון טרור והתססה שמקורה בהפצת מידע כוזב, כאשר בו בזמן מתנהלות משימות האכיפה לשמירה על ביטחון האזרחים.

"המבצע, שבו כלאנו מאחורי סורג ובריח עשרות חשודים בחשד לעבירות חמורות ונטלנו את יכולתם להוסיף לאיים ולפגוע, הוא מסר חד וברור שיש לנו משטרה חזקה ושוטרים חדורי מטרה למען ציבור שלם שומר חוק, הראוי לנהל אורח חיים תקין ובטוח.

"ידו הארוכה של מחוז מרכז תגיע לכל מי שיעז לספק ולמכור נשק ואמצעי לחימה בלתי חוקיים לעבריינים. לאחר עבודת איסוף מתוחכמת שמנו את ידנו על עשרות סוחרי אמל"ח, ונדאג למצות עמם את הדין. מדובר בפרשייה פורצת דרך נוספת מבית היוצר של ימ"ר מרכז."

 

משטרת ישראל

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן