מגה בנג
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

רחפנים יאפשרו משלוחים מהאוויר עד הבית

23/05/2023
זמן קריאה: 1.5 דק'

משלחת ישראל לאו"ם, בראשות השגריר גלעד ארדן ובשיתוף מיזם הרחפנים הלאומי, קיימה אירוע באו"ם בנושא טכנולוגיות רחפנים. האירוע התקיים במסגרת מושב מיוחד של האו"ם בתחום טכנולוגיות וחדשנות, והגיעו אליו שגרירים מרחבי העולם ובכירים מהמגזר הפרטי. באירוע הציגו חברות רחפנים ישראליות את "השמיים של מחר", מרחב אווירי מרושת ברחפנים, ודנו באתגרים שהשימוש ברחפנים יסייע לפתור.

באירוע נאמו שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, ושלומי קופמן, סמנכ"ל החטיבה הבינ"ל ברשות החדשנות. התקיים פנל של מומחים. חברות טכנולוגיה ישראליות המייצרות והמפעילות רחפנים, וכן מפתחות טכנולוגיות לניהול התנועה האווירית של הרחפנים, הציגו את עשייתן.

השגריר ארדן: "בשעה שרחפנים איראניים משמשים לרצח אזרחים אוקראינים חפים מפשע, ישראל משקיעה בטכנולוגיית רחפנים ובשימוש בהם כך שיוכלו להציל ולשפר חיים. האירוע היום נועד לשתף את הידע מהטכנולוגיות הישראליות כדי לשנות את העולם ולהפוך אותו למקום טוב יותר."

עוד אמר: "ישראל היא מעצמה של טכנולוגיה וחדשנות, והשימוש ברחפנים ברמה הלאומית יכול לשנות את החיים כפי שאנחנו מכירים אותם - להוריד זיהום אוויר, להפחית מחירי מוצרים, להציל חיים באמצעות הפצת תרופות, להעניק סיוע רפואי וכמובן להוריד עומס מהכבישים ולצמצם את תאונות הדרכים."

 

צילום: Ohad Kab

 

אורן כלפון, סמנכ"ל טכנולוגיה וחדשנות בחברת נתיבי איילון: "חברת נתיבי איילון, בשותפות עם משרד התחבורה, רשות התעופה האזרחית ורשות החדשנות, מקדמת את מיזם הרחפנים הלאומי כחלק משלל פתרונות התחבורה החדשניים והישימים להפחתת העומס בכבישים. המיזם מוכיח יכולות טכנולוגיות מרשימות ופורצות דרך בתחום ניהול המרחב האווירי בסביבה אורבנית והטסת משקלים כבדים לטווחים גדולים."

שלומי קופמן, סמנכ"ל החטיבה הבינ"ל ברשות החדשנות: "ישראל ממשיכה להוביל את תחום הרחפנים ברמה הבינלאומית. אנו מציגים לחברי האו"ם תפיסה וטכנולוגיות עתיד פורצות דרך שמראות את המובילות הטכנולוגית הישראלית. מיזם הרחפנים הלאומי של ישראל הוא דוגמה מצוינת ליכולות של ישראל להוביל, לפתח ולחדש."

דניאלה פרתם, ראש אגף C4IR (WEF) ברשות החדשנות: "ישראל היא דוגמה למדינה המפתחת רגולציה וטכנולוגיה תוך יצירת אקוסיסטם חדשני המאפשר שיפור השירותים במגוון תחומים כגון ביטחון, בטיחות, בריאות ומסחר. אנו יוצרים ערך כלכלי-חברתי בארץ ובעולם."

 

סרטון הרחפנים

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן