מגה בנג
חדשות
חדשות סייבר
לעמוד קודם

יפן משיקה גוף אבטחת סייבר

10/06/2024
זמן קריאה: 1 דק'

ממשלת יפן מקימה גוף ממשלתי חדש עם תפקיד מרכזי של אספקת אבטחת סייבר ברמה גבוהה יותר. הגוף ינהל מערכות חדשניות שיפעלו למיגור ונטרול של מתקפות סייבר על תשתיות קריטיות וחיוניות במדינה. הממשלה תיישם את המערכת החדשה בעזרת מומחים מתחום החשמל, תחבורה ותקשורת אזרחית. שיתוף הפעולה בין המערכות לגופים למיניהם יכלול ככל הנראה פרסום ושיתוף מידע חשוב בנושא סכנות סייבר ודרכי התמודדות אפשריות. המערכת תתבסס על ניתוח של מתקפות סייבר מרחבי העולם. המערכת החדשה אמורה לפעול כעמדת בקרה מרכזית לאיסוף מידע ותיאום פעולות הגנתיות.

ממשלת יפן מקימה גם ארגון חדש לשדרוג יכולות ההגנה בתחום אבטחת סייבר. הגוף החדש יפעל כמחליף פוטנציאלי למרכז לאומי לכוננות ואסטרטגיות סייבר (NISC). מודל של הגוף המדיני החדש מבוסס על סוכנות ביטחון הסייבר האמריקנית (JCDC), המיועד לבצע משימות דומות לאלו שהוגדרו למערכת החדשה ביפן.

יפן מעדכנת את אסטרטגיות אבטחת הסייבר שלה בעקבות מגמת הצמיחה של אסטרטגיות לחימה היברידיות בעולם. אסטרטגיות לחימה כאלו משלבות מתקפות ופריצות פיזיות עם מתקפות סייבר על תשתיות חיוניות. הממשלה היפנית מתכננת להקים גוף ציבורי שישתף מידע על סיכוני סייבר לציבור. מפעילי תשתיות מפתח כגון חשמל, תקשורת אזרחית, ספקי מים ושירות הרכבות יחויבו להשתתף בהקמה ותחזוקה של הגוף המדיני החדש ויידרשו לדווח על מתקפות סייבר ונזק שנגרם בעקבותיהן ישירות לגורמים המדיניים.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן