מגה בנג
חדשות
מטוסים ומסוקים
לעמוד קודם

טורקיש אירליינס רוכשת מאות מטוסים חדשים

23/05/2023
זמן קריאה: 0.5 דק'

חברת התעופה המדינית של טורקיה, טורקיש איירליינס (Turkish Airlines) שנמנית עם החברות הגדולות והעסוקות בעולם, מתעתדת להזמין 600 מטוסים אזרחיים חדשים. החלק הראשון של העסקה אמור להיות מוצג בכנס הרשמי של IATA (איגוד חברות תעופה בינלאומיות) שיתקיים באיסטנבול.

יו"ר חברת התעופה, ד"ר אחמד בולט (Ahmed Bolat) ציין שהמשא ומתן מתקדם בהצלחה. הוא שיתף בכמה פרטים חדשים: "ב-20 השנים האחרונות טורקיש איירליינס גדלה ב-12% בממוצע בשנה. לפי התכנון הקיים של החברה, אנחנו מצפים להתרחב לעד 813 מטוסים וכלי טיס בעשר שנים הקרובות." לפי דבריו של בולט, המהלך יאפשר לחברה להטיס עד 170 מיליון נוסעים בשנה בתוך עשר שנים.

למרות שבולט לא אמר במפורש אילו יצרני מטוסים עומדים על הפרק, הוא רמז שבואינג (Boeing) ואיירבאס (Airbus) הם חלק מהמשא ומתן. נכון להיום, בצי של טורקיש איירליינס כמויות גדולות של מטוסים משני היצרנים. מטוסים חדשים, שעתידים להגיע לידי חברת התעופה, יועברו ככל הנראה למחלקות החברה באוסטרליה ובניו זילנד. החברה מתחשבת בכמות הגדולה של אזרחים טורקים ומהגרים ממוצא טורקי שמתגוררים באזור ורוצים לשדרג את דרכי התקשורת ומסלולים אוויריים.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן