מגה בנג
חדשות
רחפנים ומלטים
לעמוד קודם

רחפן סקיידרייב SD-05

02/04/2024
זמן קריאה: 1 דק'

סקיידרייב (Skydrive), חברה יפנית שמתמקדת בייצור ופיתוח של רחפנים, הידועה בין היתר בזכות "המכונית המעופפת" שלה SD-05, מכריזה על שיתוף פעולה חדש עם חברת סוזוקי (Suzuki). השיתוף כולל מאמצי ייצור ופיתוח משותפים במפעל של סוזוקי בעיר איווטה (Iwata) היפנית. שתי החברות רואות בו צעד ממשי לענף התחבורה האווירית באסיה ובעולם כולו.

האירוע הרשמי של החתימה על החוזה והשקת ההסכם לשיתוף פעולה התקיים ב-6 במרס. בין המשתתפים והנואמים היו נציג של פנל המנהלים של סקיידרייב, טומוהירו פוקיזאווה (Tomohiro Fukizawa), ונשיא חברת סוזוקי, טושיהירו סוזוקי (Toshihiro Suzuki). הצדדים המעורבים בחוזה החדש מצפים לספק עד 100 רחפנים ומערכות חדשות בכל שנה. כרגע, סקיידרייב מחכה לאישור רשמי מסוכנות התעופה היפנית המדינית (Japan Civil Aviation Bureau) לרחפן SD-05.

ברחפן שני מקומות טיסה והוא יכול לטוס במהירות של עד 100 קמ"ש. כרגע, המטרה המרכזית של סוזוקי היא להכין את הגרסה הראשונה הפעילה של הרחפן עד התערוכה הבינלאומית שתתקיים בעיר אוסקה בשנה הבאה.

טומוהירו פוקיזאווה, מנכ"ל סקיידרייב, אמר: "שיתוף פעולה עם סוזוקי, יצרן רכבים מוצלח ופופולרי בכל העולם, מסמל קפיצת מדרגה ממשית לסקיידרייב הן במובן הטכנולוגי הן במובן היצירתי." הוא סבור שההסכם החדש מסמל עידן חדש בסקיידרייב.

סקיידרייב SD-05 הוא כלי טיס מרחף, רחפן חדשני עם יכולת המראה אנכית. הרחפן משווק כניסיון ראשון של סוזוקי וסקיידרייב ליצור רכב מעופף. זה אחד הפרויקטים המעניינים של החברה היפנית לעתיד הקרוב. הוא קיבל אישורים ראשוניים לטיסות כבר בשנת 2021. הגרסה הראשונה שתהיה זמינה לרכישה על ידי לקוחות מן השורה אמורה להיות מוכנה עד שנת 2025.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן