מגה בנג
כתבות
מגה טיפ בנג
לעמוד קודם

כללי בטיחות בשימוש נשק

18/09/2023
זמן קריאה: 1.5 דק'

כשאתם מחזיקים נשק במטווח או בכל מקום אחר, חשבו קודם כל על בטיחות בשימוש ובתפעול. החלטנו לרענן כמה כללים פשוטים אך מצילי חיים.

הכלל הראשון והבסיסי - תמיד לכוון את הקנה למקום בטוח, בשום פנים ואופן לא לכוון נשק לאנשים או לכל דבר שלא מתכוונים לירות לעברו. הכלל הזה חשוב במיוחד ברגע של טעינה ופריקה של הנשק. במקרה של ירי בשוגג, אף אחד לא ייפצע אם הנשק מכוון לכיוון בטוח. ב"כיוון בטוח" הכוונה היא שאם כדור נפלט, הוא לא פוגע באף אחד. זאת תוך התחשבות בפגיעות ריקושט וביכולת של כדורים לחדור קירות ותקרות. גם במצב של ירי יבש ללא כדורים, בשום פנים ואופן אין לכוון על שום דבר שעלול להסתכן.

לגבי כלים שאינם טעונים, נשק צריך להיות במצב טעון אך ורק כשנמצאים בשדה או במטווח. בכל מצב או סיטואציה אחרת אין סיבה טובה או הגיונית שאקדח או רובה יהיה טעון. דאגו לפרוק את הנשק (בדרך בטיחותית) ברגע שסיימתם עם המטווח.

טיפ נוסף בנושא: לא לעבור שום מכשול עם נשק טעון ביד או על הגוף. הכוונה לאיסור מוחלט של טיפוס על עצים או גדרות.

הטיפ הבא: לא לסמוך על מערכת הבטיחות של הנשק, גם לא על הרובה הכי מודרני עם מערכת הנצרה החדשנית ביותר. כל כלי נשק עלול לירות בכל מצב. לכן לעולם אל תיגעו בהדק כשאינכם מתכוונים להפעיל את הנשק. מקמו את האצבעות הרחק מההדק ומכלי ההפעלה של הנשק במהלך טעינתו. בשום פנים ואופן לא להשאיר את נצרת הנשק והמנגנון ב"אמצע". חצי בטוח הוא לא בטוח בכלל.

אשר לציוד, חשוב מאוד לבחור ציוד ותחמושת נכונים לנשק. אין לנסות כדורים שלאו דווקא מתאימים לסוג הנשק. כל יורה צריך לדעת בדיוק מה מתאים לנשק וכיצד הוא פועל עם כדורים או אביזרים שמותאמים לו.

באחריות היורה לבחור ציוד הגנה אישי נכון. יש להרכיב משקפיים ולשים אטמי אוזניים לפני כל מטווח.

טיפ אחרון אך לא פחות חשוב מהשאר: לא לשנות או לשדרג את הנשק אם אין צורך בכך. תוספות ושדרוגים שלאו דווקא מתאימים לכלי הנשק, עלולים לפגוע בפעילות התקינה שלו והן סכנה ממשית ליורה. למדו את התכונות המכניות של כלי הנשק שאתם מתפעלים. כל יורה צריך להכיר את הנשק הקבוע שלו כמו את כף ידו.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן