מגה בשטח
חדשות
חדשות מכוניות
לעמוד קודם

SUV חשמלי דמוי קופה של פולקסווגן בישראל

04/06/2024
זמן קריאה: 2 דק'

חטיבת הפרטיות של פולקסווגן מבית צ'מפיון מוטורס מתחילה לשווק את פולקסווגן ID.5 החדש בישראל. ה-SUV החשמלי, דמוי הקופה, של קונצרן הרכב הגרמני, מצטרף ל-ID.4 שהוצג בארץ בתחילת 2022 ומרחיב את מבחר הדגמים החשמליים של המותג בישראל. לרכב מראה ספורטיבי מסוגנן, רמת בטיחות גבוהה וביצועים נמרצים, הוא מרווח ושימושי, עם התאמה מדויקת לתא המשפחתי ולצרכיו.

צ'מפיון מוטורס תשווק את ID.5 כשהוא מצויד במערכת חשמלית מחוזקת מסדרת APP550 בעלת הספק מוגדל ל-286 כ"ס ותגבור ממשי במומנט שצמח ל-55 קג"מ. מחיר רמת גימור PRO בישראל הוא 256,900 ₪ בתוספת אגרת רישוי בסך 567 ש"ח.

ID.5 הוא רכב כביש-שטח חשמלי דמוי קופה, בעל קווים בולטים, המשמר את כל האמצעים הטכנולוגיים המובילים של הקונצרן. מתחת ליציבה חסונה עם סיומת זנב תלולה, קיימת פלטפורמה ייעודית להנעה חשמלית, MEB, שהדגם חולק עם מגוון רכבים חשמליים בקונצרן, כאן על בסיס RWD. המרווח לראש גדול. אורך הרכב מקצה לקצה הוא 4.59 מ', רוחבו 1.85 מ' ובסיס הגלגלים ברוחב של 2.77 מ'. גובהו 1.67 מ' ומשקלו 2.2 טונות.

בתא הנוסעים סידור הושבה סטנדרטי מוקפד באיכות גבוהה, כולל ריפודי art velour מהודרים בכל רמות הגימור. בהתאם לתפישת היצרן, הנדסת אנוש פונקציונלית מנגישה את השימוש ברכב ומאפשרת לחמישה אנשים להתרווח בנוחות בשתי שורות המושבים בזכות תכנון מוקפד של הרצפה וניצול נכון של המידות. מאחורי השורה השנייה קיים תא מטען בעל חלל אחסון נדיב של 549 ליטרים (עד 1,083 ליטרים בקיפול השורה השנייה).

ID.5 ישווק בארץ בשתי רמות גימור: Pro ו-pro premium. האבזור הסטנדרטי ברמת גימור PRO יכלול מערכת מולטימדיה מעודכנת (דור 3.1) עם צג ראשי 12.9", לוח מחוונים דיגיטלי מסדרת Active info display, כוונן חשמלי למושבים של הנהג והנוסע, חימום למושבים הקדמיים, תאורת אווירה, משטח טעינה אלחוטי לטלפון הנייד, מצלמות היקפיות 360 מעלות, חיישני חניה היקפיים, בורר מצבי נהיגה, מערכת שמע עם שבעה רמקולים, פתיחה חשמלית לדלת תא מטען, ממשק App connect לחיבור הטלפון הנייד וכניסה והנעה ללא מפתח. לגרסת Premium יתווספו מושבי ספורט, מערכת שמע של הרמן קרדון, חלון גג פנורמי וחישוקי 20".

ל-ID.5 מערכת חשמלית משופרת עם הספק מרבי של 286 כ"ס ו-55 קג"מ - תוספת מומנט של כ-75% יחסית למנוע ה-APP310 ששיווקו החל ב-2021. נתונים אלה מתנקזים לביצועים הכוללים האצה ל-100 קמ"ש ב-6.7 שניות ומהירות מרבית של 170 קמ"ש.

סוללת ה-82 קווט"ש של ID.5 החדש מאפשרת טווח נסיעה מרבי של 522 קילומטרים (לפי תקן WLTP).

בשתי רמות הגימור הרכב משווק עם מגוון רחב של מערכות עזר אקטיביות של היצרן: בקרת שיוט אדפטיבית ACC, בלימת חירום אוטומטית עם זיהוי דו-גלגלי והולכי רגל, ניטור "שטח מת" במראות הצד, מצלמות 360 מעלות עם מבט על, מניעת סטייה מנתיב הנסיעה, מערכת פרו אקטיבית להגנה על הנוסעים ושבע כריות אוויר.

הנתונים הם נתוני היצרן לפי בדיקות המבוצעות בהתאם לתקינה האירופית.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן