מגה בשטח
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

שביל ישראל 4x4 להנצחת הנופלים במלחמת חרבות ברזל

29/05/2024
זמן קריאה: 2.5 דק'

סמלת, יבואנית רכבי השטח מהמובילות בישראל, ואתר למטייל בשיתוף עם מומחי שטח בכירים של ישראל, משיקים את שביל ישראל 4x4 - פרויקט חדשני וראשוני בישראל, המנגיש את המסלולים והנופים היפים בארץ ב-18 מקטעי דרך ומותאם לרכבי 4x4 ולרכבי SUV. כל אחד מהמקטעים שנבחרו הוקדש להנצחת סיפור חייהם ואהבתם לטיולים של נופל או נופלת במלחמת "חרבות ברזל".

שביל ישראל 4x4 נפרס לאורך 1,128 ק"מ ומיועד לכל חובבי תרבות הפנאי ונהיגת השטח בטבע. הוא מספק כמה ממסלולי הטיול היפים והמרתקים בארץ, ממורדות החרמון ועד אילת. השביל מחולק ל-18 מקטעים תוך התבססות על שבילים מסומנים, המאפשרים לשוחרי טבע לטייל לכל אורכו בנסיעה ברכב שטח או SUV. אפשר לטייל לכל אורך השביל ב-18 ימים רצופים, או לבחור מקטעים - על פי ניסיון העבר של הנהגים ובני המשפחה, תנאי מזג האוויר, הרכב ועוד.

שביל ישראל 4x4 מוקדש להנצחתם של חיילים וחיילות, אזרחים ואזרחיות, שנפלו במלחמת "חרבות ברזל". כל מקטע בשביל ישראל 4x4 הוקדש לזכרו ולהנצחתו של נופל או נופלת באמצעות רכיב תוכן המספר בקצרה את סיפוריהם, אהבתם לנופי המולדת והיכן אהבו ונהגו לטייל. כך למעשה מזמין אתר "למטייל" את הציבור לנסוע במקטעי שביל ישראל 4x4 לזכרם של הנופלים, תחת הכותרת "נוסעים בשבילם". כפי ששביל ישראל 4x4 מחבר בין חלקיה של ארצנו, כך הוא מחבר גם בין סיפורי הנופלים המונצחים בפרויקט ואהבתם לאדמת המולדת לנופי המדינה ולטיולים ברחבי ארץ ישראל.

אחד הנופלים המונצחים בשביל ישראל 4x4 הוא סא"ל תומר גרינברג ז"ל, מפקד גדוד 13 של גולני, אחד מגיבורי המלחמה שלחם בקרבות ה-7 באוקטובר וברצועת עזה, והוביל לוחמים במנהיגות ובכריזמטיות. תומר ז"ל, שנפל בקרב בשג'אעייה ב-12 בדצמבר 2023, היה איש שטח ברמ"ח איבריו, והותיר אחריו מורשת קרב שתיזכר לדורות וצוואה לאחיו הצעיר: לשפץ את הג'יפ הישן של תומר ולחרוש איתו את שבילי ארצנו.

זיו גרינברג, אחיו של תומר ז"ל: "משימת חיי היא לצאת לשטח ולהנציח את תומר, לספר ולדבר עליו. תומר ייזכר באמצעות הדרך שלו, ובאמצעותה כולנו נוכל להיות טובים יותר, להיות 'קווים לדמותו'."

רס"ן (במיל') נצר שמחי ז"ל, שנפל בקרב בצפון רצועת עזה ב-30 בינואר 2024, מונצח במקטע המתחיל סמוך למקום מגוריו וקבורתו במסד שבצפון הארץ.

סמ"ר יונדב רז לוינשטיין ז"ל, שנפל בקרב ברצועת עזה ב-3 בנובמבר 2023, מונצח במקטע העובר באזור המעיינות שבהרי ירושלים, שם גדל ואהב לטייל.

סגן ינאי קמינקא ז"ל, שנפל ב-7 באוקטובר 2023, נהג לקיים מדי שנה טיול מדברי בנחל חווארים ומונצח במקטע החוצה את מרחבי המדבר האינסופיים שכל כך אהב.

מסמלת ולמטייל נמסר: "שביל ישראל 4x4 מוקדש לגיבורים ולגיבורות שנפלו על הגנת המדינה שכל כך אהבו, ומונצחים בין השאר דרך נקודות בארץ שהיו חשובות להם. אנו מזמינים את הציבור הישראלי לצאת ולטייל לאורכה ולרוחבה של המדינה, ובדרך לזכור את אלו שבזכותם אנו כאן."

כל אחד מ-18 המקטעים כולל תיאור מילולי של המסלול, מאפייניו, דרגת הקושי, אטרקציות בסביבה, הסברים על הגאולוגיה וההיסטוריה של אתרים לאורכו, מקומות אכילה, תחנות דלק, מקומות לינה ונקודות עניין שכדאי לעצור בהן.

את כל המסלולים, המתחילים בשמורת נחל חרמון שבצפון הארץ ומסתיימים בבי"ס שדה אילת, אפשר לראות באתר למטייל, באתר סובארו ובאפליקציית Off Road הכוללת סימוני שבילים ומסלול ניווט מדויק. אפשר גם להעלות לאפליקציה חוות דעת והמלצות של המטיילים על המסלולים.

מלבד מסלולים, המתחם כולל כתבות בנושאים מגוונים, ממדריכי עזר לנהגים ועד טורים אישיים, שנכתבו על ידי טובי מומחי השטח בישראל, בראשם ג'וי בירן, מומחה לג'יפאות 30 שנה, סבסטיאן ריי, רמי גלבוע וחגית זיידנר דוד.

 

סובארו, שביל ישראל 4x4. צילום: איתן מתאו קג'יה, באדיבות אתר למטייל

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן