מגה בשטח
כתבות
מגה טיפ בשטח
לעמוד קודם

טיפים לנסיעות בטוחות בשטח

16/11/2023
זמן קריאה: 1 דק'

נסיעות שטח עשויות להיות מהנות מאוד, אם מתייחסים לפעילות הפנאי הזאת בכל הרצינות. הנה כמה טיפים לנסיעה ולרכיבה בטוחה מחוץ לכבישים סלולים.

קודם כל, כלל פשוט מאוד: המהירות מחוץ לתחום בעסק הזה. סיסמת חובה לכל נהג שטח: "כמה שיותר לאט, והכי מהר רק לפי הצורך". לפעמים צריך לתת לרכב דחיפה קטנה של גז בשביל לעלות על גבעה או לצלוח מכשול בדרך. לפעמים גם אם הנהג בטוח שכדאי להאיץ בשביל לעבור את המכשול, רוב הסיכויים שכל מה שייצא מהסיפור הזה הוא נזק בלתי הפיך לרכב.

צריך לדעת לבחור את השביל הנכון. יש רגעים שבהם לא תצליחו להגיע מנקודת א' לנקודה ב'. החוכמה היא להימנע ממצבים כאלו, ללמוד את השטח לפני, ולהישאר סמוך לשביל המקובל. אנחנו לא ממליצים לנסות לסלול שבילים חדשים - תסתכלו לצדדים ותחשבו על פתרון הגיוני ורגוע. אם תנהגו רק על שבילים קיימים, תהיו בטוחים שאפשר להגיע לנקודה הסופית של הטיול בלי סיבוכים מיותרים.

ציידו את הרכב שלכם בכל מה שצריך לטיול שטח. גם מערכת הנעה מרובה, המתקדמת בעולם, לא תעזור כשצמיגי הרכב יהיו מחוררים. צמיגים סטנדרטיים של רוב רכבי SUV לא מיועדים לדרכים קשוחות יותר מבוץ ודשא רטוב. לכן כדאי לחשוב מראש על הציוד האישי והאבזור של הרכב. אם אתם מתכננים לנסוע לשטח למרחקים ארוכים, כדאי שתיקחו בגדים חמים, אוכל ושק שינה. ואל תשכחו לעדכן בני משפחה או חברים שאתם יוצאים לשטח. אם יקרה משהו, אנשים צריכים לדעת אם להתחיל לחפש אחריכם ומתי.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן