מגה דו
חדשות
חדשות קטנועים
לעמוד קודם

קטנוע חדש של זונטס הושק בספרד

12/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

קטנועים גדולים, הידועים גם בשם "קטנועי מקסי" (maxi scooters), פופולריים מאוד באירופה, בעיקר בזכות הפרקטיות והזמינות שלהם. בזמן שבארצות הברית אופנועים וקטנועים נחשבים יותר ככלי רכב יוקרתיים וכ"צעצועים מתוחכמים", באירופה ואסיה הם מזמן ממלאים תפקיד חיוני במובנים של תחבורה אישית. קטנועים לעיתים מחליפים רכבים פרטיים כשיטת תחבורה עיקרית בערים.

ההגדרה הטובה והמדויקת ביותר לקטנועי מקסי היא שילוב בין אופנוע כביש לקטנוע קומפקטי. מאחר שכלים דו-גלגליים באירופה נתונים לחוקים ולרגולציות נוקשות, רוב הקטנועים בנפח עד 125 סמ"ק מתוכננים בעיקר לרוכבים צעירים ומתחילים. קטנועים כאלו נעשים לעיתים קרובות כלי רכיבה ראשונים לתושבי הערים, לכן ניכרת עלייה ממשית בפופולריות שלהם. כמובן שיצרנים ומפתחים רבים משתדלים לספק את ביקוש הרב. אחת הדוגמאות הבולטות היא קטנוע זונטס E125 (Zontes E125) הסיני.

הקטנוע החדש מבוסס על אותה פלטפורמה טכנית כמו "האח הגדול" שלו, E350. היצרן מבטיח שהקטנוע מספק נוחות מרבית הן ברכיבות עירוניות הן בטיולי כביש ארוכים. העיצוב המודרני שלו אמור להעביר מסר ורעיון של נוחות בחבילה ספורטיבית ואתלטית.

לקטנוע מנוע קומפקטי בנפח 125 סמ"ק עם צילינדר אחד ומערכת קירור נוזלית. הוא מספק 14.6 כ"ס, הרף המרבי לרוכבים בעלי רישיון רכיבה מסוג A1. מערכת הזרקת הדלק היא פיתוח של בוש (Bosch MSE Electronic Fuel Injection). הרוכב מקבל את כל המידע החיוני היישר ממסך מידע חכם שמאפשר לנהל ארבעה מצבי רכיבה.

המבנה הטכני של האופנוע בסיסי למדי, עם מתלה שמתחבר למזלג סטנדרטי טלסקופי ובלם זעזועים כפול ומתכוונן. מערכת הבלימה מורכבת מבלמי דיסק בשני הצדדים ומערכת בלימת חירום ABS דו-ערוצית. אביזרים סטנדרטיים נוספים הם שמשה קדמית מתכווננת ותאורת לד מלאה.

ספרד היא המדינה האירופית הראשונה שבה יימכר הקטנוע החדש של זונטס. המחיר יהיה 3,887 יורו - אופציה חסכונית למדי עם יחס לא רע בין מחיר לאיכות אם מביאים בחשבון את הצד הטכני של הקטנוע.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן