מגה הסעות
חדשות
חדשות חשמליות
לעמוד קודם

אוטו חן משווקת אוטובוסים בינעירוניים חשמליים

15/01/2023
זמן קריאה: 1 דק'

אוטו חן, מהמובילות במסירת אוטובוסים בשלוש השנים האחרונות, מובילה גם בתחום מסירה ופיתוח אוטובוסים חשמליים. היא הייתה מהראשונות ששיווקו בישראל אוטובוסים עירוניים חשמליים. בימים אלה היא משווקת אוטובוסים בינעירוניים חשמליים.

לאחרונה מסרה החברה לחברת סופרבוס עשרה אוטובוסים בינעירוניים חשמליים שהחלו לפעול באזור עפולה ויוקנעם. האוטובוסים, מסוג Triumph, פועלים עם הספק מנוע של 350 קילו ואט שעה ומונעים על ידי סוללות מתוצרת CATL בקיבולת של 422 קילו וואט שעה.

כל האוטובוסים החשמליים שמיובאים על ידי אוטו חן עומדים בתקינה אירופית מלאה ובהוראת רישום ישראלית, מאובזרים במערכות טכנולוגיות מתקדמות ובשיפורים ייחודיים לשדרוג סביבת הנהג והגדלת בטיחות הנסיעה.

משך זמן הטעינה של הסוללה מ-20% ל-100% הוא 4 שעות. טווח הנסיעה בתנאי דרך עירוניים נע בין 200 ל-250 ק"מ. האוטובוסים מונגשים לבעלי מוגבלויות ומותקנות בהם תשתית WiFi, שקעי USB וצגי מידע לנוחות הנוסעים.

אוטו חן היא היבואן המוביל זו השנה השלישית ברציפות בדו"ח מסירות האוטובוסים שמפרסם איגוד יבואני הרכב. בין לקוחותיה העיקריים: סופרבוס, שהיא חברת בת בקבוצת בליליוס, וכל מפעילות התחבורה הציבורית בישראל: אגד, דן, מטרופולין, נתיב אקספרס, תנופה, קווים ואקסטרה.

אמיר לוי, מנכ"ל גולדן דרגון סוכנויות אוטובוסים ישראל אמר: "כחלק מקבוצת בליליוס, שזיהתה עוד לפני כעשור את הצורך להתנתק מתחבורה המונעת על ידי דלק ולהתקדם אל עתיד ירוק ולא מזהם, אנו משתתפים בכל צעד שיקדם את מהפכת התחבורה הירוקה."

 

צילום: חברת סופרבוס

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן