מגה הסעות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

ואן הול: הזמנת 54 אוטובוסים חשמליים מהולנד

11/05/2023
זמן קריאה: 1 דק'

יצרנית האוטובוסים ואן הול חתמה לאחרונה על חוזה עם מפעילת התחבורה הציבורית Qbuzz ההולנדית לאספקת 54 אוטובוסים חשמליים מדגם A15LE E. האוטובוסים יופעלו בקווי הסעת נוסעים אזורית במחוזות חרונינגן ודרנטה מהרבעון האחרון של שנת 2024. ההזמנה היא חלק מעסקה גדולה יותר של רכישת 153 אוטובוסים שנחתמה עם רשות התחבורה הציבורית באזורים האלו.

רשות התחבורה הציבורית ו-Qbuzz אמורות להחליף 158 אוטובוסים דיזל באוטובוסים חשמליים בין השנים 2024 ל-2026. כרגע יש למפעילת התחבורה הציבורית 196 אוטובוסים חשמליים, מרביתם מופעלים באמצעות סוללות וחלקם באמצעות תאי דלק (מימן).

היעד של מפעילת התחבורה הוא שבתום עסקת הרכש יוחלפו כמעט 90% מכל האוטובוסים באזור באוטובוסים נקיים. זה צעד עיקרי לקראת השגת היעד של תחבורה ציבורית נטולת פליטות בשנת 2030.

Qbuzz הזמינה בעבר תשעה אוטובוסים קומתיים מוואן הול ו-30 אוטובוסים המופעלים במימן להסעת נוסעים. החברה הציבה לעצמה אתגר גדול כאשר בחרה להחליף את צי האוטובוסים הנוכחי באוטובוסים חשמליים.

באזור חרונינגן-דרנטה נסיעות ארוכות, חיבורים בינעירוניים ומהירות נסיעה ממוצעת גבוהה. כל אלה הביאו את החברה לבחור באוטובוסים הארוכים של ואן הול, שאורכם 15 מטר, עם 55 מושבים נוחים לנוסעים וטווח נסיעה גדול. למושבים חגורות בטיחות, נקודות טעינה USB, משענות רגל ושולחנות מתקפלים. הנוסעים יכולים לאחסן מטען במדפי המזוודות. לכל האוטובוסים מצלמות מראה לנהג ושלושה מוניטורים למידע על מסלול לנוסעים, וכן רמפה ידנית לכיסא גלגלים המאפשרת גישה לבעלי מוגבלות.

ואן הול מעסיקה יותר מ-2,500 עובדים ברחבי העולם, רובם באתרי הייצור שלה בקונינגסהויקט (בלגיה) ובסקופיה (צפון מקדוניה).

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן