מגה הסעות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

לאלקטריאון מסוף טעינה אלחוטי מסחרי לאוטובוסים

04/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

חברת אלקטריאון (Electreon) חשפה לאחרונה את מסוף הטעינה האלחוטי המסחרי הראשון בעולם לאוטובוסים בראש העין. הטכנולוגיה זו מאפשרת להטעין את האוטובוסים בלילה וביום כשהם חונים במפרצים במסוף האוטובוסים הציבוריים.

אורן עזר, מנכ"ל אלקטריאון מסר, שהחברה מציגה לעולם את מסוף הטעינה האלחוטי הראשון מסוג זה בישראל, המאפשר טעינה אלחוטית יעילה וחסכונית במקום בעבור אוטובוסים של תחבורה ציבורית באזור עירוני סואן. המיתקן החדשני נועד לספק טעינה אלחוטית לאוטובוסים חשמליים לאורך היממה ולשרת את הציבור כחלק משירותי התחבורה הציבורית הרגילים באזור פתח תקווה וראש העין.

פרויקט הטרמינל, כולל תשתית החשמל, אישורים ועבודות הנדסה אזרחית, נוהל מקצה לקצה על ידי אלקטריאון. פלטפורמת תוכנת הטעינה המתקדמת של החברה גם תנהל את הטעינה האלחוטית של הצי ותפקח עליה מרחוק.

כדי לספק את הפרויקט, אלקטריאון שיתפה פעולה עם שלושה יצרני אוטובוסים בינלאומיים שבחרה מפעילת התחבורה הציבורית אלקטרה אפיקים: HIGER, Ankai ו-Sunwin. יצרנים אלה שילבו באופן מלא את מקלטי הטעינה (receivers) של אלקטריאון באוטובוסים החשמליים שלהם.

תוך כדי התהליך השלימו החברות HIGER ואנקאי את תהליך אישור ה-WVTA של האיחוד האירופי, המבסס את מקלט האוטובוס החשמלי האלחוטי של החברה כמוצר מדף זמין לכל תעשיית הרכב. השווי המסחרי של הפרויקט הוא 5.8 מיליון ₪ (1.6 מיליון דולר).

בשנת 2023 זכתה החברה במכרז הראשון שלה בצרפת בעבור טכנולוגיית Electric Road האלחוטית שלה בכביש מהיר ליד פריז. לאחרונה חשפה החברה את כביש הטעינה הציבורי הראשון במישיגן. הפרויקט נחנך בהשתתפות ראש עיריית דטרויט, מייק דוגן, ומושל מישיגן, גרטשן ויטמר. לפרויקט חברו משרד התחבורה של מישיגן (MDOT), עיריית דטרויט, פורד מוטור ושותפות רבות אחרות לפרויקט.

החברה הודיעה, כי מתודולוגיית הטעינה האלחוטית הקניינית שלה (wireless alignment methodology) נבחרה על ידי SAE להיות התקן אוניברסלי ועולמי בתעשייה.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן