מגה הסעות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

לראשונה בלוס אנג'לס: רחפן כמונית אווירית

14/11/2023
זמן קריאה: 1 דק'

מיזם הרחפנים וויסק (Wisk) נהפך לראשון שמפעיל רחפן אוטונומי בגבולות העיר. משרדיו ממוקמים קרוב לסן פרנסיסקו. מבחן ציבורי של הרחפן התקיים בלוס אנג'לס (Los Angeles) בחודש אוקטובר האחרון, והציג יכולות טכניות של רחפן מודרני עם טכנולוגיית המראה אנכית וחשמלית.

וויסק היא חברה בת של התאגיד האווירי בואינג (Boeing), ומגדירה את עצמה כחברת מוביליות אווירית מתקדמת העובדת לקראת עתיד נגיש וזמין של תחבורה אווירית. רחפן מונית עם יכולת המראה אנכית (eVTOL) נראה כפתרון זמין לתנועה עמוסה בערים גדולות, תוך כדי חיסכון ממשי בפליטות פחמן. הרחפן החדש עובד ממקורות חשמליים בלבד ויכול להטיס עד ארבעה נוסעים למרחקים של עד 150 ק"מ.

טיסת מבחן ראשונה התקיימה בשדה התעופה לונג ביץ' (Long Beach) בהשגחה צמודה של נציגים של השלטונות המקומיים ונציגים פדרליים. בין הנוכחים היה ראש העיר של לונג ביץ', רקס ריצ'רדסון (Rex Richardson), שאמר בקשר לאירוע: "אני גאה ונרגש לראות שעתיד התעופה האזרחית מתחיל לקבל צורה אמיתית דווקא אצלנו בלונג ביץ'."

בעבר הוציאה וויסק לפועל יותר מ-1,700 טיסות מבחן, אך זאת שהתקיימה בלונג ביץ' הייתה הראשונה שהמריאה משטח שדה תעופה אזרחי ובד בבד עם טיסות רגילות. הרחפן האנכי ששימש את המיזם למבחן שייך לדור חמישי של רחפנים. וויסק כבר השיקה את דור ההמשך עם יכולות טיסה משופרות ויותר מקומות.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן