מגה הסעות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

לתרמוקינג מערכת קירור לאוטובוסים

19/11/2023
זמן קריאה: 1.5 דק'

יצרנית מערכות הקירור תרמוקינג (Thermo King) חשפה משאבת חום חדשה, Athenia ENVI R-744 CO2, עם קירור טבעי לאוטובוסים חשמליים והיברידיים. החברה, שמתמחה בפתרונות בקרת טמפרטורת תחבורה ומותג של Trane Technologies, הציגה במסגרת תערוכת BUSWORLD את החידוש העדכני ביותר במערכות ניהול תרמיות לנוחות נוסעים ונהג.

המבקרים שהגיעו לביתן התצוגה של החברה ראו את משאבת החום החדשה, המבוססת על גז R-744 (CO2), כלומר קירור טבעי ידידותי לסביבה שתוכנן במיוחד לאוטובוסים חשמליים והיברידיים ומיועד לספק נוחות לנוסעים ותפעול בר-קיימה עם ביצועים מובילים בשוק. משאבת החום Thermo King Athenia ENVI,

הפועלת עם גז (R-744 (CO2, היא למעשה יחידת "הכול באחד", כלומר אפשר להתאימה לדגם אוטובוס מסוים. למערכת קירור טבעי ידידותי לסביבה, מותאם לשמור על הנהג והנוסעים ברמת הנוחות הנכונה, עם חימום, קירור ובקרת אוויר צח.

גז R-744, הנקרא לעיתים קרובות CO2, הוא קירור טבעי, לא רעיל, לא דליק ולא מדלדל אוזון, עם פוטנציאל התחממות כדור הארץ (GWP) של 1 בלבד. הודות ליכולותיו, משאבת החום החדשה עברה אופטימיזציה להציע נוחות מרבית לנוסע לא רק בחודשי הקיץ שבהם נדרש קירור, אלא גם בחורפים הקרים ביותר, ללא צורך בתנורי חימום או במערכות חימום אחרות.

היחידה יכולה לפעול במצב חימום בטמפרטורות סביבה נמוכות כגון מינוס 25 מעלות צלזיוס ולספק קירור כאשר הטמפרטורה גבוהה עד +50 מעלות צלזיוס. בד בבד היחידה מגנה על סוללות קו ההנעה של האוטובוס על ידי אספקת מים מקוררים או חמים יותר כדי לתקן אותן במהלך הטעינה והפריקה.

מערכת הניהול התרמית המשולבת של הסוללות מייעלת את השימוש הכולל באנרגיה, מבטיחה רמות גבוהות של מקדם ביצועים (COP) של המערכת ומפחיתה את עלויות המיחזור. יחידת "הכול באחד" יכולה גם לנצל פסולת חום ממקורות אחרים ברכב כדי לייעל אף יותר את צריכת האנרגיה ולתרום לנוחות הנוסעים.

משאבת החום החדשה כבר מספקת קירור וחימום נוחים ובני-קיימה באוטובוסים של חברת אובסקו (Ebusco) הפועלים בברלין, כחלק מאחד מציי האוטובוסים החשמליים הגדולים בגרמניה.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן