מגה הסעות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

סולאריס: הסכם רכש באוטובוסים עם תאי דלק

28/05/2024
זמן קריאה: 1 דק'

יצרנית האוטובוסים סולאריס הודיעה לאחרונה על הסכם רכש מפתיע עם חברת בלארד (Ballard Power Systems). האחרונה תספק לסולאריס 1,000 מודולים של מנועי תאי דלק המבוססים על מימן עד שנת 2027. יותר מ-1,700 אוטובוסים של תאי דלק המופעלים על ידי Ballard פועלים ברחבי העולם נכון להיום. 44.5% מכלל האוטובוסים המונעים במימן והרשומים באירופה בשנת 2023 הם אוטובוסים מבית סולאריס.

ההסכם הנוכחי מאגד הזמנות קיימות ל-300 מנועי תאי דלק תוך הוספת שירותי אחריות מורחבת ואחריות להזמנות קיימות כאלה, עם התחייבות אספקה חדשה ל-700 מנועי תאי דלק מצטברים ושירותי אחריות מורחבת. הזמנה מאוחדת זו מייצגת את ההזמנה הגדולה ביותר של מנועי תאי דלק בהיסטוריה של באלארד ומסמנת התקדמות בעלת משמעות במערכת היחסים עם סולאריס.

80% מ-1,000 היחידות יהיו מורכבות ממנועי FCmove-HD בהספק 70 קילוואט,ו-20% מ-FCmove-HD+ בהספק של 100 קילוואט כדי לתת מענה לשוק האוטובוסים של 12 מטר ולשוק של 18 מטר, עם אספקה מ-2024 ועד סוף 2027.

מנועים אלו צפויים להיות פרוסים באוטובוסים ברחבי אירופה שבהם פועלים כיום אוטובוסים של סולאריס המונעים על ידי מנועי תאי דלק של בלארד ביותר מ-22 ערים באירופה.

"הסכם ציון דרך זה יוצא לשלב הבא של השותפות של באלארד וסולאריס להאצת אימוץ אוטובוסים המונעים בתאי דלק באירופה, תוך מינוף ביצועי המוצר המוכחים של באלארד, ככל שמעבר האנרגיה צובר תאוצה", אמר רנדי מקיוון, נשיא ומנכ"ל בלארד. "הסכם זה הוא עדות למאמצי שיתוף הפעולה שלנו עם סולאריס, הנמשכים יותר מעשור, בהבאת פתרונות בטוחים, תחרותיים, עמידים ובעלי אפס פליטות למפעילי תחבורה ברחבי אירופה. אנחנו בדרך להשגת פריסה מוקטנת של אוטובוסים עם תאי דלק, שהם מנוף קריטי להקלת יתרונות הגודל ויוזמות להפחתת עלויות, שיפור הכלכלה והפחתת פליטות למפעילי הצי."

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן