מגה וואט
חדשות
אופניים חשמליים
לעמוד קודם

טכנולוגיה להגבלת מהירות אוטומטית

28/03/2024
זמן קריאה: 1 דק'

עיריית אמסטרדם הכריזה שהיא תבחן מערכת התראות חדשה לאופניים חשמליים. באמצעות טכנולוגיה חדשה המערכת מזהה מתי האופניים החשמליים נכנסים לאזור רגיש, למשל בקרבת גני ילדים או בתי ספר, ושולחת למערכת האופניים פקודה שמגבילה את המהירות שלהם.

המערכת פותחה בשיתוף פעולה בין מכון טאון מייקינג (Townmaking Institute) לחברת התקשורת אודידו (Odido), שהייתה בעבר חלק מ-T-Mobile, חברת סלולר אירופית גדולה. המערכת מנוהלת על ידי גורמי שלטון מקומיים (עיריות) ומגדירה אזורים רגישים בתוך העיר. ברגע שרוכב על אופניים חשמליים נכנס לאזור כזה, המערכת הממוחשבת, שפועלת מרחוק, שולחת סיגנל לקופסת קליטה שמותקנת על האופניים, מסתנכרנת עם נתוני מיקום לפי GPS, והאופניים מורידים את המהירות שלהם להגדרה המותרת. כחלק מהפרויקט, רוכבי אופניים בעיר יתחייבו להתקין את קופסת הקליטה.

פול טימר (Paul Timmer), מנהל מחלקת תחבורה עירונית במכון טאון מייקינג אומר, כי הפתרון הטכנולוגי פורץ דרך ואמור לשנות את החברה כולה. לדעתו, יישום פרקטי של המערכת יהיה הרבה יותר ממה שנראה בהתחלה: "בעיקרון, יש רק חמישה יצרנים גדולים של מנועים חשמליים לאופניים. כולם עובדים עם מערכות דומות כבר עכשיו", אמר.

המהירות המרבית (עם סיוע פדלים) לאופניים חשמליים בהולנד היא 25 קמ"ש. כבר ב-2020 הכריזה ממשלת המדינה כי בכוונתה לממן פרויקט שיגביל את מהירות הרכיבה באופניים חשמליים בסביבות אורבניות צפופות. בשנת 2022, יותר מחצי מהנפגעים בתאונות כביש באמסטרדם רכבו על אופניים. אחד מתוך עשרה נפגעים רכב על אופניים חשמליים. רוכבים רבים עוברים על החוקים הקיימים ומשדרגים את האופניים שלהם באופן שמבטל את הגבלת המהירות ל-25 קמ"ש. באופן כללי, יותר ממחציתם עוברים על המהירות המותרת באופן קבוע.

טכנולוגיית הגבלת המהירות החדשה תעבור מבחנים בערים אירופיות גדולות נוספות כגון מילאנו, אתונה ומינכן.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן