מגה וואט
חדשות
אופניים חשמליים
לעמוד קודם

קורקינט מתקפל איקומה

10/06/2024
זמן קריאה: 1 דק'

כולנו מכירים את הקונספט של בירת בוטיק, או בהגדרה הפשוטה והפופולרית יותר - בירת קראפט (craft beer). אלה סוגי בירה מיוחדים שמבושלים ונמכרים בכמויות מצומצמות בדרך כלל. מה הקשר של הגדרת ה"קראפט" לקורקינטים? מסתבר שהמותג היפני איקומה (Icoma) המציא את הרעיון של "אופני קראפט", או במקרה הספציפי הזה - קורקינטים במהדורה מיוחדת.

אם המושג מוכר לכם, כנראה עקבתם אחרי התפתחויות בפרויקט של הקורקינט החשמלי המתקפל, איקומה טטאמל (Icoma Tatamel). הפרויקט קיים כבר כמה שנים ופורסם על ידי איקומה עוד לפני שהונדה השיקה את הקורקינט החשמלי המתקפל שלה, מוטוקומפקטו (Motocompacto). למעשה, כשאיקומה השיקה את הפרויקט הראשוני של טטאמל, הרעיון של קורקינט חשמלי מתקפל בצורה כזאת לא היה קיים.

לאיקומה אין משאבים טכנולוגיים ושיווקיים רבים ומגוונים כמו להונדה, כמובן. לכן החברה בחרה לייצר את הקורקינט החשמלי שלה בכמויות קטנות ולקדם אותו כ"קטנוע בוטיק". חלק מהרכיבים הודפסו בתלת-ממד, אחרים מיוצרים מחומרים שאנחנו יותר רגילים אליהם כגון אלומיניום או פלדת אל חלד. לקורקינט גלגלי עשרה אינץ' מלפנים ושישה אינץ' מאחור. למרות הממדים הקומפקטיים למדי, הוא בנוי על מתלה מלא.

איקומה טוענת, כי הקורקינט המתקפל מגיע למהירות מרבית של 25 קמ"ש ויכול לספק טווח רכיבה של עד 30 ק"מ על טעינה מלאה.

האבזור האלקטרוני והחשמלי כולל מערכת תאורת לד וטכנולוגיית חיבור אלחוטית NFC. הקורקינט נטען מתקע סטנדרטי של שקעים ביתיים. המשקל המלא של כלי הרכיבה הפוטוריסטי הוא 63 קילוגרמים בלבד.

איקומה השיקה שירות הזמנות לקורקינט טטאמל ב-15 במאי. משלוחים ראשונים אמורים לצאת לדרך באוקטובר. בדיוק כמו רוב מוצרים שמגיעים כמהדורה מיוחדת או בגרסת בוטיק, הקורקינט לא זול. כרגע מחירו 3,170 דולרים.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן