מגה וואט
חדשות
חדשות מכוניות
לעמוד קודם

פיג'ו E-5008 - רכב שטח חשמלי חדש

26/03/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

פיג'ו E-5008 (Peugeot E-5008) החדש מציב רף חדש בענף. הוא רכב השטח החשמלי הראשון בעל שבעה מקומות ישיבה ועד 660 קילומטרים של טווח נסיעה. לרכב פלטפורמה מקורית STLA מדיום (STLA Medium) ומערכת סוללות שמיוצרת בצרפת. קהל היעד של הרכב החדש הוא לקוחות ונהגים שמחפשים רכב שטח גדול עם עיצוב אסרטיבי וביצועים חשמליים אפקטיביים. פיג'ו מספקת אחריות מקיפה למשך שמונה שנים של שימוש או 160 אלף קילומטרים.

פיג'ו מסורה למטרה שלה להיהפך למותג חשמלי מלא. החברה הצרפתית ממשיכה להרחיב את טווח הדגמים החשמליים שלה כדי לספק פתרון לכל דרישה של לקוח פוטנציאלי. 5008 החדש הוא הדגם היחיד בסגמנט שלו שמספק תחבורה חשמלית מלאה לשבעה נוסעים. כאמור, הרכב בנוי על פלטפורמת STLA, שמגדירה את הממדים הפיזיים של הרכב מחדש. רוחק סרנים של 2.90 מטרים מרשים במיוחד, והאורך הכללי של האוטו מגיע ל-4.79 מטרים. פלטפורמת STLA החדשנית מתוכננת ומיוצרת בכוונה לספק את אחד הנתונים החשובים בקטגוריה הזאת של רכבים חשמליים. המבנה הטכני של הרכב מאפשר לנסוע עד 660 קילומטרים על טעינה מלאה ומטעין את הסוללה מ-20% ל-80% תוך חצי שעה.

פיג'ו החדש ייבנה במפעל אחד בלבד, באתר המקורי של החברה בעיר סושו (Sochaux) הצרפתית. לרכב סוללות ACC שמיוצרות גם הן במפעל מקומי בצרפת. E-5008 יגיע לאולמות התצוגה בסתיו 2024 ויוצע בשתי אופציות, אלור (Allure) ו-GT. פיג'ו מאפשרת לבחור בין שלושה מנועים חשמליים: 210 כ"ס, 230 כ"ס ומנוע כפול עם הנעה מלאה שמספק 320 כ"ס.

לפיג'ו החדש מערכת תאורת לד חכמה שמתאימה את פעילות פנסי הלד למצב על הכביש ושומרת על תאורה אופטימלית שאינה מפריעה למשתתפי תנועה אחרים. בתוך הרכב, הדשבורד מואר בנורות לד. מערכת ההפעלה של הרכב מסונכרנת עם מערכת חכמה של פיג'ו (Peugeot i-Connect). המערכת מפעילה ניווט GPS, מתחברת לשירותי שידור מוזיקה (סטרימינג) ועוד.

ב-E-5008 חבילה אלקטרונית רחבה עם עשרות מערכות בטיחות וסיוע בנהיגה. מערכות הסיוע משתמשות בחיישנים, במצלמות וברדארים שמותקנים ברכב בשביל לבנות חוויית רכיבה מקיפה ומודרנית. פיג'ו E-5008 מספק מערכת שיוט אדפטיבית ומערכת איזון ששומרת על הרכב בתוך הנתיב בכביש.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן