מגה וואט
חדשות
חשמליות כבדות
לעמוד קודם

דאף LF סיים בהצלחה את הראלי החשמלי

14/09/2023
זמן קריאה: 1 דק'

משאיות חשמליות עוברות גם לזירת המרוצים. דגם דאף LF Electric עבר בהצלחה את ה-EV Rally 2023 - תחרות הראלי של המשאיות החשמליות. בראלי הזה 2,000 ק"מ עם מסלולים ארוכים, אזורים עירוניים, כבישים מהירים ושטח הררי. מרוץ הראלי הוכיח שמשאיות חשמליות יכולות לגמוע מרחקי נסיעה גדולים עם אמינות תפעולית גבוהה.

מסלול ה-EV Rally 2023 עבר בכבישי בריטניה ואירלנד, במסלול של חמישה ימים וכמעט אלפיים ק"מ. ראלי EV החל בקרדיף, בירת וויילס. התחנה הראשונה הייתה לונדון, ואחריה אדינבורו (סקוטלנד) ובלפסט (צפון אירלנד). קו הסיום נקבע בבירת אירלנד, דבלין.

הראלי נועד להדגים את היכולות של כלי רכב חשמליים לחלוטין ופרויקטים של אנרגיה נקייה. יעד נוסף של המארגנים היה להדגיש את החשיבות של תשתית טעינה נגישה לציבור, שיכולה להכיל כלי רכב חשמליים גדולים יותר, כולל משאיות, עם טווחים של עד 500 קילומטרים בטעינה אחת. בדאף טוענים, כי התאמות קלות שיבוצעו בנקודות הטעינה הקיימות לרכב הקל, יהיו הצעד הראשון בשיפור הגישה למשאיות. אבל רק לתשתית ייעודית למשאיות תהיה ההשפעה הרצויה על אימוץ הטכנולוגיה בקרב חברות התובלה.

מפרט טכני: ל-LF Electric מבית דאף יש מנוע חשמלי בהספק של 260 קילוואט (370 קילוואט בקיבולת שיא) המופעל על ידי סוללת 282 קילוואט (252 קילוואט בהספק יעיל). הסוללה מספקת טווח של עד 280 קילומטרים, די והותר כדי לשרת במסלולים היומיים המשמשים בדרך כלל לחלוקה בתוך העיר.

 

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן