מגה וואט
חדשות
חשמליות מגהדו
לעמוד קודם

שיא עולם ברכיבה על אופנוע חשמלי

22/01/2023
זמן קריאה: 1 דק'

רוכב מצרי בשם עלי עבדו (Ali Abdo) קבע שיא עולמי חדש במרחק רכיבה על אופנוע חשמלי. 12,749 הקילומטרים שרכב על אופנוע אנרגיקה אווה אסה (Energica Eva Esse) נרשמו כשיא חדש בספר השיאים של גינס. עבדו יצא למסע חוצה מצרים ב-10 באוקטובר 2022, והשלים אותו כחודש לאחר מכן.

אנרגיקה הוא מותג כלי רכב חשמליים איטלקי ששם לו למטרה מרכזית להעלות את המודעות לסכנות סביבתיות ובריאותיות בעולם. בכוונתו לסייע למעבר מוחלט לכלי רכב חשמליים. כשעלי עבדו יצא לדרך, הוא רצה להעלות לסדר היום את עניין שינויי האקלים, ולהנגיש את הנושא גם לקהל הצעיר יותר. הוא הרגיש שאופנוע של אנרגיקה יוכל להעביר את המסר שלו באופן הטוב ביותר.

זה כבר השיא השלישי של עבדו. לזכותו נרשם גם השיא של המרחק הכי גדול על אופנוע חשמלי ב-24 שעות (919 קילומטרים). ההישג החדש זיכה אותו גם בעריכת המסע החשמלי הארוך ביותר בגבולות מדינה אחת.

הוא כבר מתכנן את המסע הבא שלו, שיעבור במדינות בחצי האי ערב. הוא מתכנן להתחיל במצרים ולרכוב דרך ירדן, ערב הסעודית, קטאר, בהריין, כוויית ועומאן, עד שיגיע לנקודת הסוף, שהוגדרה ככנס תעשיית הרכב החשמלית שיתקיים באיחוד האמירויות בשנה הבאה.

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty