מגה ולו
חדשות
אופני כביש
לעמוד קודם

לדיימונדבק דגמי כביש חדשים

02/04/2024
זמן קריאה: 1 דק'

למותג האופניים דיימונדבק (Diamondback) שני דגמי כביש חדשים, האנג'ו (Haanjo) 4 EXP ו-EXP 5. לדגם 4 גלגלי 44c, כולל מערכת הינע ותיבת הילוכים SRAM עם 11 מהירויות. המתלה מתחבר למזלג GVX. הדגם החדש זמין בגיאומטריה חדשה בחמש מידות. בדיימונדבק אומרים, כי המבנה הגיאומטרי החדש מבטיח "תנוחת רכיבה מאוזנת יותר שמשפרת נוחות ברכיבה, יכולות טיפוס של האופניים ושליטה של הרוכב על האופניים בכל רגע ובכל סביבת רכיבה."

האופניים החדשים מתחשבים גם ברוכבים נמוכים בלי לפגוע באיכות רכיבה. האופניים מבוססים על שלדת אלומיניום קלה עם הכנות לאביזרים כגון מחזיקי בקבוקים ותיקי מטען על הצינורות. מאמץ הבלימה מגיע מבלמים מכניים כפולים מבית ספייר (Spyre). מחיר קבוע לאופניי האנג'ו 4 החדשים - 2,200 דולרים.

גם דגם האנג'ו 5 עבר כמה חידושים. הגיאומטריה של האופניים מזכירה את זאת של דגם 4. האופניים מותאמים למגוון רחב של רוכבים. המתלה מתחבר למזלג הקדמי שמיוצר כחלק יחיד מפחמן מלא. באבזור הטכני של האופניים בלמי דיסק הידרוליים וציר מרכזי עם תיבת הילוכים SRAM AXS שמספק 12 מהירויות. הדגם קצת יותר יקר: 2,950 דולרים.

מותג האופניים דיימונדבק נוסד בעיירת ניוברי פרק (Newbury Park) בקליפורניה בשנת 1977. מלכתחילה פעל כיצרן אופני אקסטרים (BMX). בהמשך הרחיב דיימונדבק את פעילותו לענפי אופניים אחרים ונהפך לאחד המותגים שיותר מזוהים עם רכיבות הרים. בשנות השמונים הקימה החברה קבוצת מרוצי כביש והרים. במשך שנים רבות הציגה קבוצת המרוצים DBR (Diamond Back Racing) תוצאות מרשימות במרוצי הרים ובתחרויות אקסטרים. היא זכתה במדליות באליפויות העולם, בהן מדליה אולימפית בתחרות נשים (אולימפיאדת אטלנטה-1996).

גם היום דיימונדבק ממשיכה ליצור ולפתח אופניים מוצלחים. דגמים של החברה זכו לפופולריות רבה הן בכביש הן בהרים והן בענף האקסטרים.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן