מגה ולו
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

קבוצת מרוצים הסירה את המילה "ישראל" משמה

31/03/2024
זמן קריאה: 1 דק'

קבוצת מרוצי האופניים פרמייר טק (Israel Premier Tech) הודיעה, כי היא מסירה את אזכור המדינה משמה הרשמי. לטענת גורמים רשמיים מטעם הקבוצה, זאת לא החלטה של הרגע האחרון אלא מהלך שתוכנן מתחילת השנה כדי להימנע מאי הבנות בזירת התחרויות הבינלאומית. עם זאת רוכבי הקבוצה כריס פרום (Chris Froome) ומייקל וודס (Michael Woods) הודיעו לתקשורת, כי ימשיכו לרכוב בגאווה ולייצג את השם המלא של הקבוצה, ישראל פרמייר טק, למרות הניסיונות לקצר או לטשטש את השם עם ראשי התיבות IPT או בכל דרך אחרת. פרום ווודס החליטו להחליף את הסמל של מגן דוד שמעטר את האופניים דווקא בראשי התיבות.

הסיבה הרשמית להסרת המילה "ישראל" משם הקבוצה היא שלפני מרוץ קטלוניה קיבלה IPT המלצה לעשות כן מכוחות ביטחון מקומיים. לפי ההמלצה, כדאי להסיר את המילה "ישראל" מהאופניים, מרכבי הקבוצה ומציוד. רשויות המשטרה האירופיות רואים בכך עצה שתסייע לשיפור האבטחה.

בחודש ינואר האחרון, כריס פרום, הרוכב היותר פופולרי בקבוצה, העלה לרשתות החברתיות שלו סרטון שהתפרסם בין היתר באתר של משרד החוץ הישראלי, ובו הביע תמיכה בחטופים שמוחזקים ברצועת עזה. "כבן אדם פשוט וכאבא לילדים, אני לא יכול להישאר בצד", אמר. בקבוצת IPT סיפרו, כי פרום התרשם מהסיפור המטלטל של משפחת קלדרון. אב המשפחה עופר קלדרון ובנו ארז בן ה-12 נחטפו ב-7 באוקטובר. ארז שוחרר בהמשך, עופר עדיין חטוף. משפחת קלדרון הודתה לפרום על התמיכה. פרום קיבל לא מעט ביקורת שלילית על המהלך שלו ברשתות החברתיות.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן