מגה ולו
כתבות
מגה פלוס ולו
לעמוד קודם

גם באפריקה יש שלדות איכותיות

02/04/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

כשרוכב מגיע לרגע הבחירה באופניים חדשים, בעיקר אופני כביש או הרים, מותגים אפריקנים לאו דווקא יעלו לראש. עם זאת אפריקה היא היבשת שמציעה את התנאים האופטימליים לרכיבה בשטח או בהרים. יש בה גם אנשי מקצוע רבים שיודעים לעבוד עם ברזל וליצור ממנו אביזרים וכלים איכותיים. בעיקרון, אלו כל האלמנטים ההכרחיים בשביל ליצור אופניים מעולים ועמידים.

אחד המותגים האפריקנים הבכירים הוא אונגוזה (Onguza) מנמיביה, מדינה על שפת האוקיינוס האטלנטי במערב אפריקה. החבר הוקמה על ידי דן קרייבן (Dan Craven), רוכב אופניים מקצועי שהשתתף בשתי אולימפיאדות.

המיקום הגאוגרפי המיוחד של נמיביה, שמשלב בין מדבר לשפת האוקיינוס, יוצר סביבה מיוחדת במינה שמשפיעה על הרגלי הייצור והתכנון בתעשיית האופניים המקומית. נמיביה היא אחד היעדים הפופולריים בעולם למטיילים שמחפשים מקומות שבהם אפשר ליהנות מטבע פראי. היעדר כבישים סלולים ברוב חלקי המדינה מסייע גם לרוכבי שטח נאמנים שרוצים לנסות את מזלם בסביבה קצת יותר מאתגרת.

בגדול, נמיביה היא מדינה מושלמת לאופני שטח. לא מפתיע שנמיביה מארחת את אחד ממרוצי השטח המאתגרים ביותר לאופניים, דזרט דש (Desert Dash). המרוץ מתקיים לאורך 424 קילומטרים, בין עיר הבירה וינדהוק (Windhoek) לעיר סווקופמונד (Swakopmund) במערב המדינה, שבה גלים קרים של האוקיינוס האטלנטי פוגשים במדבר האינסופי. הרוכבים חייבים לעבור את המרחק בתוך 24 שעות בלבד בשביל להשלים את המרוץ.

אירועים ותחרויות כגון דזרט דש סיפקו השראה לאונגוזה ולשלל יצרנים מקומיים בענף האופניים. מי שאחראי להצלחה הרבה של אונגוזה בתחום, הם בוני השלדות סקריה אנקולו (Sakaria Nkolo) ופטרוס מופנגה (Petrus Mufenge). שניהם עובדים עם משפחת קרייבן כבר יותר משני עשורים ועוזרים לתחזק ולקדם את העסק. הודות לקרייבן, רוכבי אופניים ומשתתפי מרוצים מעוטרים ביקרו במפעל הביתי של אונגוזה במרוצת השנים, הודות לקשרים המקצועיים של דן קרייבן עצמו, ולימדו את העובדים איך לעבוד נכון עם החומרים.

בוני שלדות למותג אונגוזה מביאים את הניסיון שצברו לידי ביטוי בייצור אופניים עמידים וחזקים. אונגוזה כבר נהפך לאחד המותגים היוקרתיים בתחום, ושלדות מלאות שלו נמכרות דרך האתר הרשמי באלפי דולרים. נכון לעכשיו, למותג שלושה דגמים של אופניים: דגם גוט (Goat) לרכיבות על הכביש ובשטח, הולי פייר (Holy Fire) המכוון בעיקר לרכיבות כביש, ואופני הרים עם מתלה מלא בשם רוסטר (Rooster).

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן