מגה לוגיסטיקה
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

הספורט-טק הישראלי בדרך לבונדסליגה

01/04/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

בשבועות האחרונים גדל מאוד מספר המשלחות הישראליות לגרמניה. הנספחות הכלכלית במינכן אירחה בחודשיים האחרונים יותר מ-20 חברות ישראליות במגוון תחומים, מתחום האינשורטק (טכנולוגיות ביטוח) ועד ערים חכמות.

ביוזמת הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה במינכן, בהובלת הנספח הכלכלי דורון חמו, תגיע בחודש אפריל (10-8 באפריל) משלחת של חברות טכנולוגיות ישראליות מתחום הספורט-טק לגרמניה, ותיפגש עם נציגי מועדוני הכדורגל המובילים בבונדסליגה - ליגת הכדורגל הבכירה בגרמניה.

לחברות תואמו פגישות עסקיות ייעודיות שבהן יציגו את הטכנולוגיות הישראליות למועדוני הכדורגל הבכירים, בהם האלופה ב-11 השנים האחרונות, באיירן מינכן (Bayern Munich), שטוטגראט (Stuttgart) ואינטראכט פרנקפורט (Eintracht Frankfurt), בד בבד עם גורמים בכירים נוספים מעולם הספורט הגרמני.

שוק הספורט-טק העולמי מוערך בטווח שבין 15 ל-20 מיליארד דולר בשנת 2023, וצפוי לגדול ב-15% בשנה בעשור הקרוב. עיקר הפעילות מתרכז בליגות המקצועניות בענפי הכדור בארה"ב ובאירופה. על פי חלק מההערכות, אירופה לבדה אחראית ל-30% מהיקף הפעילות עם דגש חזק בכדורגל ובגרמניה. החברות המרכזיות שפעילות בתחום בעולם הן אפל, סיסקו, IBM, אוראקל, פנסוניק, SAP, סוני, אריקסון, אמאזון, מיקרוסופט ועוד.

הנספח הכלכלי של משרד הכלכלה והתעשייה למינכן, דורון חמו: "בחודשים שמאז 7 באוקטובר ראינו תמיכה יוצאת דופן של גרמניה במדינת ישראל ובחברה הישראלית, מכל הרמות והשכבות באוכלוסייה. בין השאר הדבר התבטא במפגני תמיכה יוצאי דופן של אוהדי קבוצות רבות בליגה הגרמנית, אשר קראו להשבת החטופים הישראלים המוחזקים בשבי חמאס ברצועת עזה. התמיכה הזו מתבטאת גם בנכונות הקהילה העסקית בגרמניה לארח משלחות רבות מאי פעם של חברות ישראליות ולבחון אפשרויות לשיתופי פעולה עסקיים. הליגה הגרמנית, הנחשבת לאחת החזקות באירופה, חווה תהליך פיתוח מואץ בשנים האחרונות וצפויה לשמר ואף לחזק את מעמדה המוביל ביבשת."

נתוני סחר: גרמניה היא ידידה של ישראל. השתיים יציינו בחודש הבא (אפריל) 59 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות. גרמניה היא יעד היצוא הרביעי בגודלו מישראל ומקור היבוא העשירי בהיקפו לישראל, וישראל היא שותפת הסחר השלישית של גרמניה במזרח התיכון. היקף הסחר בין ישראל לגרמניה בשנת 2023 היה 7.8 מיליארד דולר. ישראל מייצאת לגרמניה בעיקר מכונות ומיכון חשמלי ומכני (36.7%), מכשור אופטי ורפואי, (17.2%), כימיקלים ומוצרי תעשיות כימיות (14.4%) בהיקף של 2.1 מיליארד דולר. מרבית היבוא מגרמניה הוא מכונות ומיכון חשמלי ומכני (29.6%), וכן מוצרי תחבורה (21.5%) בהיקף של 5.6 מיליארד דולר.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן