מגה לוגיסטיקה
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

הצעת חוק להגשת בקשות מהבית לדרכונים ותעודות זהות

31/03/2024
זמן קריאה: 1 דק'

הצעת חוק שאושרה במליאה, שהגיש שר הפנים משה ארבל, תאפשר הנפקת דרכונים ותעודות זהות באמצעות בקשה שתוגש באינטרנט, ללא נוכחות אישית ברשות האוכלוסין וההגירה.

בהתאם לחוק, אזרח בגיר מעל גיל 18 שיש בידו מסמך זיהוי ביומטרי ואשר טביעות אצבעותיו נשמרו במאגר הביומטרי, יוכל להגיש בקשה מרחוק ולקבל לביתו מסמך זיהוי בעל תוקף של עד חמש שנים.

תהליך הגשת הבקשות מרחוק אושר כהוראת שעה לחצי שנה, ויתאפשר להאריכו לתקופה נוספת של חצי שנה. בתקופה זו יתאפשר לבחון את תוצאות הפיילוט ולקבל החלטות לגבי אפיון תהליכים של הנפקת תיעוד ביומטרי דרך האינטרנט לטווח רחוק.

מתאריך 30 באפריל 2024 יתאפשר להגיש בקשות מרחוק. הנפקת דרכון ביומטרי במסלול זה תתאפשר למי שהונפק לו דרכון ביומטרי קודם, והוא פקע בחצי השנה האחרונה או שהוא בתוקף שנה קדימה. הנפקת דרכון במסלול זה תתאפשר למי שהגיש בקשה בלשכה לתיעוד ביומטרי קודם, בין גיל 21 ל-60.

מי שבידו דרכון או תעודת זהות ביומטריים ואישר שמירת טביעות אצבע במאגר בעת ההנפקה הקודמת, יוכל להגיש בקשה מרחוק. הגשת בקשה תינתן רק למי שנמצא בישראל בזמן הגשתה. תעודת הזהות או הדרכון שיונפקו יהיו ביומטריים ובעלי תוקף לחמש שנים לכל היותר.

השר ארבל: "מדובר בצעד מהותי של רשות האוכלוסין וההגירה, שנועד לענות על צרכי האזרחים ולתת פתרון לחלק גדול מהאוכלוסייה שלא יצטרך לכתת רגליו ללשכות ויוכל להזמין דרכון או תעודת זהות בלי לצאת מהבית. שמנו לנו למטרה לשפר את השירות לאזרחי ישראל וזה צעד נוסף שמקודם במשימה הלאומית הזו."

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן