מגה לוגיסטיקה
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

הרפורמה ביבוא מוצרי חשמל ממשיכה

09/06/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

משרד האנרגיה והתשתיות ממשיך לקדם תיקון לחוק "מקורות אנרגיה", שבמסגרתו יתאפשר מסלול יבוא נוסף ליבוא מוצרי חשמל לישראל גם על בסיס הוכחת שיווק המוצרים באירופה. מדובר במהלך שיביא לחיסכון של מאות שקלים למשק הבית באמצעות הוזלת מחירי המוצרים והוצאות החשמל.

בהובלת שר האנרגיה והתשתיות אלי כהן, החלו בוועדת הכלכלה בכנסת דיונים ברפורמה ביבוא מוצרי חשמל, באופן שיפתח במלואו את יבוא מוצרי החשמל לישראל. הדבר יביא להקלות נוספות של תהליכי היבוא, יגביר את התחרות ויביא להורדת יוקר המחיה בשוק המוערך בעשרה מיליארד בשנה.

במסגרת הרפורמה המקודמת יתאפשר מסלול יבוא נוסף שדרכו יתאפשר לייבא מוצרי חשמל לישראל גם על בסיס הוכחת שיווק המוצרים באירופה בלבד. מכיוון שכל מוצרי החשמל המשווקים באירופה מופיעים במרשם אינטרנטי פתוח, כל יבואן, קטן וגדול, חדש וותיק, רשמי או מקביל, יוכל לייבא את המוצרים לישראל עם אפס בירוקרטיה. המהלך יפחית עוד יותר את הרגולציה ביבוא מוצרי החשמל, יוריד את עלויות היבוא ויגדיל את התחרות בשוק. מדובר במסלול יבוא נוסף על זה הקיים כיום.

מדובר בצעד נוסף שממשיך את אימוץ הרגולציה האירופית על יבוא מוצרי חשמל. כיום, מסלול היבוא של מוצרי חשמל מבוסס על הרגולציה האירופית, וכל אישורי היבוא מתקבלים באופן אוטומטי באמצעות מערכת מחשוב ייעודית שפותחה בעבור הרפורמה. מערכת זו פועלת בשילוב עם מודל ניהול סיכונים מתקדם, המאפשר פיקוח ואכיפה יעילים בשווקים.

תיקון החוק יביא להשלמה של הרפורמה בשוק מכשירי החשמל בישראל. בזכות הרפורמה מגיעים לישראל מכשירי חשמל עם רמת נצילות אנרגטית גבוהה יותר, והדבר יביא לצמצום צריכת החשמל של משקי הבית, להקלה ביוקר המחיה ובהוצאות משקי הבית על חשמל ולהפחתת הזיהום והפליטות.

השר כהן: "השלמת הרפורמה ביבוא מוצרי החשמל היא מהלך נוסף שאנו מקדמים להפחתת יוקר המחיה של הציבור בישראל. הפחתת הרגולציה תאפשר יבוא קל וזול של מוצרים, והדבר יגביר את התחרות ויאפשר לצרכנים ליהנות ממגוון גדול יותר של מוצרי חשמל ובמחירים אטרקטיביים. המוצרים שיגיעו לארץ יהיו יעילים יותר באנרגיה, והדבר יביא לחיסכון בהוצאות החשמל של משקי הבית. נאיץ את ירידות המחירים באמצעות צעדים נוספים לפתיחת השוק ליבוא באופן מלא וחופשי."

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן