מגה לוגיסטיקה
חדשות
חדשות קלינטק
לעמוד קודם

שרשרת האספקה של DHL לקראת לוגיסטיקה ירוקה

12/02/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

בצעד ממשי לקראת קיימות, DHL Supply Chain, מובילה עולמית בלוגיסטיקה, הודיעה על הרחבת צי המשאיות החשמליות שלה בארה"ב. משאיות חשמליות אלו, הידועות גם כטרקטורים מסוף או משאיות shunt, ממלאות תפקיד מכריע בתעשיית הלוגיסטיקה, במיוחד במקומות סגורים כגון מרכזי הפצה, מחסנים וחצרות תעשייה. ההחלטה להחליף את המשאיות המונעות בדיזל במשאיות חשמליות, היא חלק מהמחויבות של DHL Supply Chain להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלה ולקדם שיטות ידידותיות לסביבה בתעשייה.

הפעלת 50 משאיות חשמליות במקום מקבילותיהן המונעות בדיזל, צפויה להביא לביטול של יותר מ-2,500 טונות (2,268 טונות) של פליטת CO2 מדי שנה. מהלך זה עולה בקנה אחד עם היעד השאפתני של החברה לבטל בהדרגה את כל משאיות הדיזל מהסוג הזה עד שנת 2025, ולהכפיל את מספר כלי הרכב החשמליים (EVs) בצי.

סטפן שבלינסקי, סגן נשיא GoGreen ב-DHL Supply Chain, הדגיש את מסירותה של החברה לשיטות עסקיות בנות-קיימה. הוא הצהיר: "איננו יכולים להתעלם מההשפעה שיש לפעילות שלנו על הסביבה כחברת לוגיסטיקה, ולכן אנו מחויבים ליישם גישות בנות-קיימה יותר לעשיית עסקים." DHL Supply Chain חיפשה באופן פעיל פתרונות חדשניים ושותפויות כדי להוביל את הדרך בהפיכת תעשיית הלוגיסטיקה לעתיד ירוק יותר.

אחד הלקוחות הראשונים שאימצו את המשאיות החשמליות של DHL Supply Chain הוא Diageo, חברת משקאות אלכוהוליים מפורסמת עם מותגים אייקוניים כגון גינס, סמירנוף, ג'וני ווקר, בייליס, טנקריי וקפטן מורגן. לוסי פישוויק (Fishwick), סגנית נשיא ללוגיסטיקה ב-Diageo North America, הרהרה במסעם לעבר קיימות, ואמרה: "לפני שמונה שנים התרגשנו להכניס משאיות חשמליות לאתר הביקבוק ב-Plainfield. זה היה אפשרי הודות לשותפות שלנו עם DHL Supply Chain, ואנחנו גאים לחלוק את המטרה ליצור עתיד בר-קיימה ודל פחמן."

Fishwick הדגישה את שיתוף הפעולה עם הספקים ואת החשיבות של תעדוף טכנולוגיות חדשות וכלי רכב חשמליים כדי לתמוך במאמצים להפחתת הפחמן. שותפות זו מדגימה כיצד מנהיגי התעשייה מאמצים כלי רכב חשמליים ושיטות בנות-קיימה כדי להניע שינוי חיובי.

המחויבות של DHL Supply Chain להפחית את הפליטות באמצעות הרחבת צי המשאיות החשמליות שלה, היא לא רק אבן דרך סביבתית אלא גם תקדים לתעשיית הלוגיסטיקה. על ידי הובלת המטען ללוגיסטיקה ירוקה, החברה מעבירה מסר ברור, כי קיימות היא לא רק בחירה אלא הכרח לעסקים המעוניינים לשגשג בעידן הדיגיטלי תוך שמירה על כדור הארץ.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן