מגה מבנים
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

אושרה מכסת עובדים זרים לענף התשתיות

01/04/2024
זמן קריאה: 1 דק'

בשל מלחמת "חרבות ברזל", מ-7 באוקטובר הופסקה העסקתם של כ-70,000 עובדים פלסטינים שעבדו בענף הבנייה בישראל, בכלל זה עובדים שהועסקו בבינוי תשתיות. המשק נמצא במצוקה גדולה מאוד, והדבר מביא להעלאת יוקר המחיה ולהאטה של פרויקטים מרכזיים בתחום התשתית. הדבר מחייב הבאת עובדים זרים והתנתקות מהעובדים הפלסטינים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב, הביעה את ביקורתה על שלא נעשים מספיק מאמצים של הגורמים הרלוונטיים להבאת עובדים זרים. הדבר התחדד בביקורה בסרילנקה ובהודו, שם מצפים עובדים מיומנים להגיע לישראל, אך הבירוקרטיה עוצרת בעדם.

לאחרונה אושרה הצעת המחליטים בנושא עובדים זרים כדי לאפשר המשך ביצוע של פרויקטים בתחום התשתיות בתקופת מלחמת חרבות ברזל ולשם המשך הרציפות התפקודית. העובדים הזרים אשר יגויסו לעבודה בבינוי תשתיות ייבחנו מקצועית על ידי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לפני הגעתם לישראל.

על פי ההחלטה יופעל מנגנון בקרה שיבטיח הגעה של עובדים מיומנים במקצועות התשתית.

ההחלטה מנחה את שר החוץ ורשות האוכלוסין וההגירה לשתף את יתר המשרדים הנוגעים בדבר לפעול במהירות האפשרית ליישום הסכמים בילטרליים קיימים, ולהתקשר בהסדרים ובהסכמים בילטרליים חדשים בהליך מהיר כדי לאפשר את מימוש ההחלטה ולזרז הגעת עובדים זרים במקצועות התשתית.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן